Rolo balirka.

Odg: ROLO BALIRKA

nebi znao, dali je na valjke lance ili kaiseve, ako je sa kisevima za mene takve balirke nista ne valjaju.
Koliki je promjer bale i sa kakvm bi traktorom vukao. :cao:
 
Odg: ROLO BALIRKA

Na kaiseve je,dimenzije ne znamo posto je nismo videli uzivo vec na slikama.a sliku ja ne mogu da okacim,nesto me zeza...inace vukao bi belarus 820.
 
Odg: ROLO BALIRKA

vukao bi on nju ko od sale samo su ti sigurno bolje na valjke ili lance, lakse ja raditi zelenu masu
 
Odg: ROLO BALIRKA

Da li lorelke imaju neke nedostatke,kolika je snaga traktora potrebna za ove balirke,da li mogu raditi na nagnutim terenima-stranama.
 
Odg: ROLO BALIRKA

za snagu zavisi kava je balirka u pitanju one sa kaisevima mogu terati slabiji traktori dok one sa valjcima i lancima trebaju malo jace masine zato sto vise mogu da nabiju balu, i zavisi promjer bale.
Mogu raditi i na nagnutim terenima bez problema.
 
Odg: ROLO BALIRKA

helston ti je smrt presa moras po vlazi raditi,vezanje nije resno,iskreno ako imas malo para vise skupi i uzmi velger rp 150 isto na kaise i milina ce ti biti raditi a nije neka drasticna cena mozda 1000e skuplja ali neopisivo puuno vredi .
evo i moje masine :
1077zt2.jpg


Post je spojen: [time]1294041065[/time]
_________________________________________________
11qtgup.jpg

Post je spojen: [time]1294066391[/time]
_________________________________________________
evo nasao sam moju staru presu sto sam prodao :
k1qk5z.jpg

Post je spojen: [time]1294091648[/time]
_________________________________________________
ni ove nisu lose :
dok nisam ja kupio covek mi usluzno radio.
am9ykw.jpg

Post je spojen: [time]1294117072[/time]
_________________________________________________
evo i bale kakve pravi rp 150:
xda0so.jpg

Post je spojen: [time]1294142994[/time]
_________________________________________________
a evo i kakave su od rp 200:
2w7g8s1.jpg
 
Odg: ROLO BALIRKA

Igore , na ovoj poslednjoj slici imt 549 vuce kamionku sa balama ili je neki drugi traktor u pitanju ?
 
Odg: ROLO BALIRKA

Pozdrav svima. Kakva su vasa iskustva : da li se isplati kupiti Rolo Presu koja veze na konac ili ne?
Pitam samo zato jer ja sam jako zainteresovan da kupim jednu bas takvu. Sad se vise koriste one koje vezuju mrezom , a najnovije imaju i nozeve , pa usitnjavaju seno i slamu. :ppozdrav:
 
Odg: ROLO BALIRKA

evo gore imas moje slike rp 150 veze u uzicu(tu sam prvo imao) imas i bale od nje dosta malo uzice je trosila jer je imale jednu iglu koju si mehanicki povukao i polako pustao kolko zelis da namotas uzice,dok noviji sistem vezanja manile su elektronski i imaje dve sparge sto nije lose zbog brzine vezanja ali i veca potrosnja manile naravno.
Kada vezes u manilu onda ako ne teres kad stanes u rikverc ti ostane dva kosara slame iza prese dok to kod mreze nije slucaj jer je obavije odma celu balu i samo stanes stisnes i odma je bala cela omotana i nema rasipanja .

e sad ima slika i rp 200 to je savremenija masina upravo kako si napisao ima secku itd.
kod ovih masina je dobro sto imas u 99% slucajeva centralno podmazivanje lanaca sto je jako dobra stvar, mozes da nadjes sa vecim pikapom oko 1.8 -2m(jer kad kupis detelinu koja nije dobro zgrabljena nista ne ostane na njivi,ili kad presujes slamu za velikim kombajnom) imas tu opciju za secku,(imas dosta presa u inostrasntvu i moze se naci kaku pozelis bukvalno).
E sad mreza kao mreza sa njom dobijas na brzini motanja bale,dobijas na jednostavnosti rada jer je to uglavnom eletronsko dugme koje stisnes odradi posao i teras dalje.Bitno je da ti presa ima nazad vile koje pomazu da se bala odgurne sama kad ispadne iz prese a ne da padne pod presu pa da ne mozes zatvoriti vrata prese nego da pre otvaranja moras ici u nazad opet pa izbaciti balu i krenuti napred (jer ako odma krenes napred kupis masu i odma ispada napolje.
sve u svemu ima prednosti novijih presa,veci protok mase na ulazu npr.



prednosti rolo presa:
veoma efikasan rad ,uz jako malu ljudsku energiju napram malih bala npr. slama ne zakisne samo gornji sloj( sto se zakisnjavanja tice mozda je uzica i bolja jer bala upija vlagu i vetar je osusi dok se sa mreze sklizne i ode na oni balu ispod i tu se stvara trulez no to je opet ne znatno na kolicnu suve slame u bali,kad bi se slagale jedna po jedna a ne jedna na drugu onda ne bi bilo nikakvi problema.

a mane su :

manevar,prostor,unesivanje slame u male objekte(znaci moras je staviti pred svinjac npr i unositi komade,no ako imas krave i veliku stalu de se traktorm ulazi onda tu nema problema nikakvi.
npr ja drzim u svinjcu telad junice itd i napravio sam im napolju ispuste i onda samo u ispust ubacim rolobalu pola stavim napolje pola unesem untra i to je to.
Nadam se da sam ti bar malo priblizio roloprese i njihovu ulogu u olaksanju naseg bednog seljackom zivota.
Post je spojen: [time]1294485354[/time]
_________________________________________________
kakvu presu ti imas u ponudi da kupis??
ja sam se raspleo tu a nisam ti odgovorio na glavno pitanje dal se iplati no procitaj sam moj post pa ces sam zakljuciti imas prednosti i mane jednog i drugog.Moje misljenje je da je mreza bolja puno bolja i zbog samog skidanja mreze nju odmotas i to je to,a dok uzicu moras imati noz da iseces i dosta je lakse kad je smrznuto skinuti mrezu nego seci uzicu.
Po meni trebo bi zvati nekog da ti uradi 5-6 jutara sa rolopresom na mrezu i na uzicu pa da sam vidis kako ce ti se pokazati i da li ce ti ostvariti zelje ili ne.
naravno ne znam koliko planiras presovati sa rolopresom no ako ne planiras vise od 400-500 jutara toplo preporucujem dimenziju bale 125-125 a ne 150-125 jer je puno lakse raditi sa njom.Na juru imas 5 veliki ili 7 manji bala a manje bale se lakse slazu u prikolicu a i posle maltene sam mozes da je rasturas dok kad je veca bal;e treba se namuciti.
Post je spojen: [time]1294544498[/time]
_________________________________________________
evo jos malo slika sam iskopao :
fyhcup.jpg

Post je spojen: [time]1294570022[/time]
_________________________________________________
ovu sam gledao al kad sam teo kupiti prodala se(sreca jer ipak rp 200 je bolja masina):

2wriul0.jpg


t026o6.jpg


24lquk9.jpg
 
Odg: ROLO BALIRKA

Nisu lose prese mada kolju kardan,ja kad sam letos presovao covek iz crvenke radio sa klsovom presom novija isto i kaze svake godine menjaje kardan lamele na rusu 1025,jako ga kida.
Znam da kod nas ljudi rade u selu pored sa novom presom i imt 5136 a presa pravi bale 125*125 i jedna i duga o kojoj pricam.
Ja kad sam kupovao bila je neka za 2000e polovna stara,ali sreca poa nisam kupio(nemam sliku) ali pravi bale 180*150 to je bale visine preko 2 metra sigurno,ovako nesto je to bilo.
2uo5mae.jpg


Post je spojen: [time]1294667341[/time]
_________________________________________________
http://translate.google.com/transla...faires.de/annonces.asp?action=rech&numrub=548

idi na ovaj link imas sve prese cene u nemackoj,francuskoj itd,tamo de pise marka stikliraj koju marku zelis,klas,krone,velger,imas sta oces,ja sam ti namestio sa prevodom.pozz
 
Odg: ROLO BALIRKA

Igore, mislio sam da sam zamolio da postavis neki video kako radi presa, iznutra princip rada! Vezaci i kako roluje seno. Ipak izgleda da sam pisao ali nisam poslao post :sta: pa bih hteo da te zamolim ako imas i ako mozes da postavis.
 
Odg: ROLO BALIRKA

sve je mreza kotur ti kosta 10500 din 2000m pa sad zavisi kolko oces da motas,meni izadje oko 160-180 bala sve zavisi,bio mis e jednom popustio saraf koji regulise broj krugova tj kolicinu mreze pa mi otislo jako puno.
E zao mi je nemam snimak nikakav,bice ove godine,telefonom cu snimiti jer nebi da uprasim fotoaparat skup je bio ko djavo :D to je razlog sto nema snimka.
Post je spojen: [time]1294853777[/time]
_________________________________________________
a ona folija sto mota je posebna masina i folija kosta 8000 din za oko 30 bala i kod nas rade za 300 balu motanje izadje oko 560 dinara bala malo je skupot o kod nas raditi...
 
Odg: ROLO BALIRKA

Evo kako izgleda vakumirka( ili kako je vi zovete) za okrugle bale. :ppozdrav:



2h3wgg3.jpg
213hvfq.jpg
 
Odg: ROLO BALIRKA

Igore kazi mi da li moze moj traktor Stayer 9086 da uvija ( presuje) bale na zeleno , jer na suvo mislim da bi mogo? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh