Rolo balirka.

Uska, a visoka pa je sklona prevrtanju. El vezivanje na kanap koje uglavnom ne radi. Precage previse obijaju list sa deteline i svaka bala bude dronjava i razlicitog precnika, itd.
 
Od svih presa budu najteze za pogoniti, tj. naj vise opterecuju motor. I kod nekih presa, uglavnim gde je je stari tip valjka, ako je masa koja se balira presuva bala zna prestati da se okrece. Kod mene je novi tip valjaka i nisam imao takvih problema. Dali se isto desava i kod sistema letva - lanac, ne znam. Kod mene je odluka pala na valjke zbog naj manjeg troska odrzavanja.
 
Ja sam uzeo Vicon RF-112, na valjke, vucem sa R65 i stelovanje za tvrdocu od 1 do 5 je na 4, stenje Rakovica kada zavrsava balu ljudski, ali cu da prebacim oprugu na 3, da vidim da li ce lakse da radi traktor.
Jedini problem je sto su zice pikapa loseg kvaliteta bile (mala privreda) a sad sam poslao jednu staru originalnu pa mi covek pravi po njoj nove zice
 
Kod nas je problem u logistci, pa se ovako patimo sa pet traktora da prevezemo 10 bala.
7f9ca7c26238a434868a9fc3864468e0.jpg


 
Poslednja izmena od urednika:
nemoj uzimati tu malu 100 puta 100 mala usta slabo guta ja sam imao 100 puta 120 i prodao je gledaj ba 120 120 razlika 20 cm ali nebo i zemlja .ljudi me na forumu savetovali da uzmem vecu sa valjcima ili lancima ja uzeo manju zbog ulaza u senjak namucio se u pm .prodao uzeo vecu i razbio ulaz u senjak
 
саме није лоша,позваћу сутра трговца,познајеш ли га?

Маркојх па у обзир и не долази већа од 120х120,тако да ако шта налети сад преко зиме купиће се,мада и ова ми је добра што је земљак поставио врв ћу ићи да је погледам.Тамо где хоћу њу су и парцеле мање а и лакша ће бити за трактор.
 
Imam par pitanja u vezi rolo prese. Na primer zapala mi je za oko welger rp 12,ako sam dobro zakljucio neke imaju mrezicu neke kanap,sta je tu bolje? Da li i kod mrezice i kanapa,ona bude zamotana ili vezana samo spolja? Kod ove rp 12 bale su 120x120? I sta mislite kako se 577 moze boriti sa njom?

Jos uvek sam u fazi razmatranja prelaska na rolo bale,na kucnom savetu me nadglasaju,jer cale i keva smatraju da nisu prakticne za upotrebu.
 
Ja sa 577 radim sa RP 12 kad mi je zauzet DF. Mislim da ne bi mogao dobro da radi sa njom traktor ispod 60ks, nisam probao ali po onome sto vidim kad radim sa 577. Kad sam trazio da kupim rolo balirku mnogi su mi preporucivali bas te prese RP 12 ili kopiju Blancot (nisam siguran da li se tako pise). Jer su proste za odrzavanje i lepo baliraju i bolje su od kaisara ali je sistem letva lanac koje imaju Krone prese jos bolji. Ali po iskustvu drugih ulozeno dobijeno najbolji ovaj sistem sa valjcima. Mnogo je lakse otkad ne cimam kicmu sa obicnim balama, a sve je manje radnika koji hoce da bacaju. Malo su lakse obicne jer samo je istreses u jaslama, a rolo bale treba malo veci prostor. Mada ko ima veliki hodnik samo je otvori i kotrlja i vilom ubacuje. Ali je lakse od bacanja bala. A i fleksibilnije je vreme odnosenja iz njive. Mogu i da pokisnu. To su bar neka moja iskustva za 2 godine
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao Heston kaišaru, Galignani (kopija RP12) i sad imam Krone (letvaru). Ova zadnja je daleko najednostavnija i najlakša za traktor.
 
Poslednja izmena od urednika:
Moze jedan da gura i eventualno da je uspravi ali da podignu dvojica nema sanse. Bar bale koje ja pravim. Dobar utovarivac zavrsava vise pola posla. Meni je malo nezgodno jer imam vise tavanskog prostora od nadstresnica pa tu manje bala stane samo jedan red ide. Pa imam nekih 70 bala pokrivenih najlonom pod vedrim nebom. Ali ko ima dovoljno nadstresnica i hangara nema zime.
A ja sam kupio kod istog ovog, nije prevarant da uvaljuje neki skart ili da sminka previse da bi sakrio neke mane. Svakako zakrpe nesto ako treba, ali mahom je to sve u prvoj boji. I ako ima mane malo iskusnije oko vidi. Kolega milan92belarus je pazario traktor kod njega i znam jos 2 iz moje okoline jedan je pazario balirku a jedan traktor i takodje nemaju zamerke. A mozda ima i nekog sa losim iskustvom ne mogu da garantujem.
 
Utovarivac se podrazumeva ali i kod mene je dobar deo tavanski prostor,pa sam zbog tavana mislio da li mogu dvojica dici,da bar bude 2 reda u tavanu. A i recimo ako bi bilo pod vedrim nebom bilo mi malo dalje od stale pa bi zimi transport bala do stale bio problem.
 
Ima li neko iskustva i da mi kaze nesto vise o heston 5670 imam jednu u ponudi i jel svaka presa na kaise znaci automatski da je u pitanju varijabilna komora tj da se moze odredjivati velicina bale po zelji i da li je to kod ove slucaj?
 
Cika Jovo Ako je presa na kaise ne mora da znaci da ima varijabilnu komoru. Ovaj model Hestona ima varijabilnu komoru, ali kod njega je generalno problem elektronika. Bolje rasmisli o nekoj drugoj presi.
 
Nazad
Vrh