Rolo balirka.

John deer 545
5a6a5eb724dc19fcbcb7c998957e087b.jpg
6934a6cee975cde492801d13c55373ea.jpg
431ce6fb4357a1c50c2f256c65734c7c.jpg









Poslato sa ATU-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena od urednika:
Rešen problem na presi,kupili neku traku i prelepili valjak,rasi kao sat,bilo je samo do tog gumenog valjka
 
Da li neko radi usluzno baliranje slame bale 120cm, koja je cena po bali?

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Snimak od jutros,zena i ja danas okrenuli dve ture[video]https://photos.app.goo.gl/dpCE8FmGMw8A8UtP8[/video]
 
Poslednja izmena:
U razmisljanju sam kupovine rol prese. E sad, do sada sam radio sa drugarovom welger rp12 i stvarno sam se zagrejao da takvu i kupim. Medjutim rece mi jedan da je bolje da gledam class rolant 66. U fazonu na welgerici se menjaju valjci svi komplet a na clasu moze valjak po valjak lezaj po lezaj kako koji crkne. takodje rece da za clasa ise lakse stize do delova i da su jednostavnije za odrzavanje. Svaki savet bi mi dobro dosao, Vukao bi je sa imt565. Hvala
 
Ja pošto sam nov u ovome sa rolo balirkom,sam oduševljen sa mojom carraro ma letvu i lanac,to je faktički krone balirka samo sa malo jačom komorom...radi noću lucerku skroz mokru,tj baš rosnu bez problema,takodje sam radio i slamu preko celog dana bez ikakvih problema radi potpuno suvu i da kažem živu masu...
Možda je malo sporija,možda je to i do slabijeg traktora,al meni završava posao samo tako...
 
Našao sam snimak od prve košnje mlade lucerke...mogao sam teratii brže ali tek smo se upoznavali pa sam smanjio tempo...
[video=youtube_share;eCILhirJeU0]https://youtu.be/eCILhirJeU0[/video]
[video=youtube_share;KsY-HWzvYsE]https://youtu.be/KsY-HWzvYsE[/video]
 
Imas izgleda jako slicno omatanje bala kao i welger RP202(220). Obrati paznju na one male valjcice preko kojih ide spaga, mogu biti od inoksa , ako su kao na welger , imaju unutra male valjkaste lezajeve i ako se lezajevi zaglave vise se ti tuljci ne vrte i kad spaga zareze u tuljak pocinju da kidaju spagu i to ona pogonska spaga koja vrti mehanizam koji namata spagu (unutra su lancanici , oni vode lijevo desno spagu). Ako su blokirani skini i operi u dizel gorivu , ili isprskaj WD ili necim slicnim da ih razradis ako su blokirani.

A i ne vozis dobro , treba krivudati ali tako da 10-20m vozis jednu stranu i onda NAGLO skrenes da u sto kracem vremenu balirka dodje na suprotnu stranu od navijka sijena, i onda opet vozis 10-20m (50-50%) pa opet naglo skrenes da sto manje balirka skuplja sredinom pikapa. Tako kaze u uputstvu za rolke i tako i rade najbolje bale.
 
Ko što i napisah tek smo se upoznavali,krivudam redovno jer i suprotnom bala bude u kupu ili bure,na snimku verovatno nisam jer mi ne radi multitasking- snimaj,gledaj,popi pivo,zapali cigaru...
Lanac je opran u nafti,i sad ga tu i tamo pošpricam sa wd,kud kanap prolazi isto provereno...to je doduše odrađeno posle snimka, sad se sve lepše vrti..
 
Rešen problem na presi,kupili neku traku i prelepili valjak,rasi kao sat,bilo je samo do tog gumenog valjka

Pozdrav, i ja imam isti problem sa presom, samo sto moja uradi mozda 10 bala pa namota na gumeni valjak, da napomenem da sam nov u rol presovanju:osmeh: pa jos ucim, zanima me koju traku ste uzeli i kako ste zalepili da probam i ja... moja presa je GALLIGNANI...

Unapred hvala...

- - - - - - - - - -

Hteo sam i da pitam gde nabavljate delove za presu. Moja pravi balu 150 i kaisara je, ima i mrezu i uzicu...
Zamenio bih taj gumeni valjak sto mi pravi problem (mislim da je problem u valjku) a ne znam ni gde delove da trazim...
 
Nazad
Vrh