Rolo balirka.

Motam 2,2 kruga i slamu i lucerku suvu i senazu............a mrezice koristim koje nadjem 123,125*2600-3000m...........
Baliram obicno nocu i rano ujutru i zbog vezivanja i zbog sebe da nije vrucina a i bala se bolje sabije kad slama nebezi.................
 
Jeste ja se namucio prosle godine u slami isao sam u sred bela dana. Sada cu da poranim kada budem balirao. Ja sam sada uzeo 125 od 2000m nema od 3000m nigde. 123 mi ne siri preko cele bale. A kada rolujes suvo seno? Cekas li malo rosu ili preko dana?
 
Za lucerku znam da treba dok je rosa rano ili kasno uvece. A za slamu nisam znao poranicu dobro ove godine za slamu ☺. Sve u svemu odmorio sam se od kockastih bala nebi dao rolo balirku ni za naj noviji audi ☺☺
 
Jeste ja se namucio prosle godine u slami isao sam u sred bela dana. Sada cu da poranim kada budem balirao. Ja sam sada uzeo 125 od 2000m nema od 3000m nigde. 123 mi ne siri preko cele bale. A kada rolujes suvo seno? Cekas li malo rosu ili preko dana?
imas srece sto nisi nasao od 3000 jer u tvoju presu nemoze da stane suvise je velika...oprobao na svojoj kozi...
 
Ja sam pre neki dan balirao u sred bela dana slamu po vetru bas da probam i da ocistim njivu da vucem stajnjak.Bale su ispale prva liga i ako sam vezivao kanapom.Samo jednu sam imao rasturenu jer sam probao brze da idem i nije lepo bila sabijena..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Bala 120*120,29 komada u prikolicu staje.....
c7db4d92b614503e3de85c05bad6938a.jpg
121a49ff187427f41083b0fd7aa2296c.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Blago tebi sa ovom prikolicom danas sam ponovo slagao na letnjem putu kad se srusio voz . :sta: Doduse stane pet na jednu 120 x 160.
 
Има ли ко ривиеру,ону мању серија рц9(има ваљда рц90 и рц 94),колике бале оне праве,и какве су овакоу глобалу,да ли имају неку слабу тачку,и сл.....
 
Има ли ко ривиеру,ону мању серија рц9(има ваљда рц90 и рц 94),колике бале оне праве,и какве су овакоу глобалу,да ли имају неку слабу тачку,и сл.....

Dejane ja ih gledao sad jestu cenovno dostupne ali bre mnogo male sirina bale je 90cm i toliki je pik-up bas je usko a pravi u precnik do 120. Imao sam jednu covek je cenio 2000evra i mogo sam moju balirku obicnu da dam u zamenu al sam ipak odustao zbog velicine.
 
Pozz narode! Imam krone kr 125 sa mrezicom
Pocelo je da me zeza kada vezujem cepa mi mrezicu zasto li se to desava najvise kroz sredinu. Imam i jos jedno pitanje isto kada vezujem desava mi se da cim pocne vezivanje jedan kraj mrezice se malte ne prebaci na drugi i fakticki veze mi samo pola bale. Sta moze biti razlog? Kocnica stegnuta da nema kud dalje.
 
Pogledacu to ali ima jedan gumeni i jedan aluminijumski valjak i iznad nozeve za secenje mrezice. Izgleda mi da cu morati to sve napolje da vadim da prekontrolisem. Ne znam sta da radim rolovao sam kukuruzovinu sramota me kad neko prodje i vidi u njivi pocepano sve.
 
Sto se tice cepanja kako ti otvara vrata za izbacivanje bala?Meni se isto tesavalo sa kanapom jer mi oslabila pumpa na traktoru pa sporo otvarao a bala se vrti pa vrti i tu strada kanap a verovatno i mrezica.Promenio sam traktror dok ne sredim pumpu i nemam vise tih problema....

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh