Rolo balirka.

Poceo remont
f8c902b2189d921e5a1f027ec5151f15.jpg
a6891b77e32f71a654b64cd3633cf17a.jpg
c1c569a9ee9cccfe7baae68b345bdbb4.jpg









Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
]šta se remontuje? Samo pikap ili komplet? :)

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Treba mi za prijatelja informacija u vezi prese RP 200 welger sa rotokulton (seckom). Hoce da pazari pa iskustvo od nekog ko ima/imao je bi znacilo mu.
 
То је ваљкара мој рођак има РП 302 и неку нову каишарку је узео 2012 год.иначе само велгера има па могу га питати ,шта га све занима?
 
Poslednja izmena:
Najlakse mi posalji na pp broj telefona pa da ga drugar pozove. Ja se to ne razumem nista a ako prenosim yek onda se nece nista rwzumeti.
 
Šta gledati? Na kaiševe,valjke ili letvu i lanac?
Ja koliko sam pokupio informacije da na kaiševe je varijabilna komora ali su sami kaiševi skupi za zamenu,a da je na valjke najjeftinije za održavanje ali neće suvu masu da započne itd.
Možda neki savet?
 
Ćalina je kombinacija valjka i letva-lanac,ima širok pikup,centralno podmazivanje,vezuje i kanap i mrežicu,fiksna komora,i nekad mulja na početku tj neće da započne balu,i hoće da je iskrivi ne znam zašto...gledao sam takvu,na oglasu, galigani ali sa kaiševima,možda je to bolje rešenje..
Mislim tu je najveći problem budžet i kupovina polovne stvari...
 
Kod mene u okolini su ave valjci i ima 1 kajsara...Letva lanac nema ni jedan primerak
Ove Ursuzove u jugometalu mi izgledaju lepo na oko sad kakve su u radu nemam pojma

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Šta gledati? Na kaiševe,valjke ili letvu i lanac?
Ja koliko sam pokupio informacije da na kaiševe je varijabilna komora ali su sami kaiševi skupi za zamenu,a da je na valjke najjeftinije za održavanje ali neće suvu masu da započne itd.
Možda neki savet?
Imas slike par stranica unazad, prosle godine sam uzeo John deer 545 na kaiseve i varijabilna komora, ide bez problema i sabija balu od pocetka do kraja jednako. Kaisevi jesu skupi od 10m izadje negde oko 150ev ali ne menja se to svake godine, kod mene su bili dobri i teraju jos ti kaisevi. Ja sam gledao to ovako, mi u firmi imamo welger balirku za otpadnu foliju i karton i ona je na struju i balira rol bale precnika 40cm sa 50cm. Baliramo neku pvc foliju koja kad se izbalira bala tako mala bude blizu 50kg i bude tvrda kao kamen. Ta balirka ima dva kaisa, jedan veci i jedan manji i ovaj manji je posle 4godine rada popustio na sastavu, jer je sastav vulkaniziran, a balirka radi u dve smene po 8 sati ne gasi se. Toliko o izdrzljivosti kaiseva, i ne treba da se plasite jer nije to svakodnevno ulaganje.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pitanje za poznavaoce rol balirke.Za pravljenje senaze jer obavezno da je sa nozevim i ako jeste zbog cega
 
Bolje je sa nozevima ali mislim da ne mora. Neki moji rodjaci imaju klas rolant 46 i nemaju secku a vakumiraju bale bez problema...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh