Rolo balirka.

Ove mikro balirke su namijenjene da ih traktor nosi na polugama, točkovi su tu samo da prate teren u radu

 
Ne shvatam u cemu ie poenta njihovog postojanja..ili kockaste ili normalne okrugle bale,a ove mini su bas bezveze

Iskren da budem ni meni nije baš jasno. Preteške za ručni rad, idu do 80kg ako se radi sjenaža i motaju u foliju, dakle opet ti treba traktor a za traktor premalene sem ako imaš baš malen traktor...U principu za njih ti treba mikro-mašinerija, neki mali duplak sa utovarivačem kao što radi Iseki, Yanmar i slično. Jedini smisao im vidim u pravljenju sjenaže (dakle motanje u foliju) za mala domaćinstva i malu potrošnju a to opet povlači nabavku te mikromehanizacije koja nije baš ni jeftina (presa+motalica+mali traktor+niska prikolica....). Prilično su ograničene sa upotrebom, bar po mom mišlenju.
 
Pa imam traktor od 110 ks moze on da tera presu bukvalno bilo koju. Gledao sam Welger RP220 samo nzm nista o njoj, a cena govori da je dobra. Sada reci mi da li je bolje u bale vezivati i foliju ili senaza? i da li je obavezan inokulant? I jos nesto koliko se krece cena folije i koliko se moze umotati sa njom ako je bal 120 x 120?
koju balirku zavisi kakav traktor ce da tjera balirku
ovo pod "obavezno komor da ima" pa svaka ima komoru, mozda si mislio mrezu ili nozeve
vrijeme kosibe lucerke je u pocetku cvjetanja a kupis je kad uzmes u ruku malo lucerke i dobro je uvrnes kao da je cijedis ruke bi trebala da budu vlazne a da nema kapljice
ili laicki receno kad malo provene a vremenski ti to zavisi koliko sunce przi
 
kupio sam welger rp 12 pa bi da je pretresem da li znate nekog dobrog majstora i gde ima povoljno lezajeva itd hocu vaki valjak da skinem da vidim u kom stanju je lezaj
 
kupio sam welger rp 12 pa bi da je pretresem da li znate nekog dobrog majstora i gde ima povoljno lezajeva itd hocu vaki valjak da skinem da vidim u kom stanju je lezaj
Mozes to i sam nije nista komplikovano.Sa leve strane skines pogon sad da li je lancanik ili remenica.A sa druge strane imas dva srafa i vadis napolje valjak.Prosto ko pasulj.Za jedan valjak ti treba oko 15 min da ga skines...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Samo spremi dobar radapciger trebace ti za skidanje remenica i lancanika moze da se desi da su zapekli i da ne zaboravim dobar srpski kljuc..Bolje nemoj da ih skidas nego skini lance i oslobodi valjke pa proveri rucno u kakvom su stanju lezaji.Ipak su kvalitetniji nego ovi nasi.Pa kad kako koji crkne menjaj al ako si perfekcionista imas vremena do sezone pa se zanimaj.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Skinut uredjaj za mrezicu da pocnem od pocetka. Evo vidite slike vezivanja kukuruzovine i desava mi se da mi namotava mrezicu na valjke i tada pocne da cepa mrezicu. Skinuo sam ove valjke i dosao do zakljucka da su krivi i gumeni i aluminijumski tacnije u debalansu nije nesto preterano puno ali su u debalansu. Da li to prouzrokuje ovakvo vezivanje, ne sirenje mrezice celom sirinom bale,i namotavanje na valjke gumeni i aluminijumski? Slikao sam kod prijatelja ima istu presu krone 125 vidite na slici ispod rolne mrezice lim koji se prostire a ja taj lim nemam fakticki samo dole ti ofarbani crveni srafovi tako je kod mene. Molim za pomoc i savet zalio sam se svim forumasima koji imaju prese na mrezicu pomogli su mi oko saveta a evo sad posto sam ovo skinuo valjalo bi savete opet dobiti. Hvala ☺
5c20a10b03e3bf1c6daec833f5f09f0f.jpg
b1937c28c83f22bccab2f1310e411bee.jpg
cc2a21a749be755b68c736f1e6f94e99.jpg
11760a76f1b379996610bfdfa42195ed.jpg
0fce90300650ff42b2a11f084b60abcb.jpg


Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
Pa valjda koliko ja znam ti lanci usmeravaju mrezicu. Ima i kod prijatelja isto ti lanci. Nema uopste onaj valjak koji siri mrezicu secas li se kada smo pricali o njemu?To je sav mehanizam. Ali mislim da ovde nozevi zezaju da se ne podvuku dovoljno dobro kad vezuje pa zapinje. Nesto mi je tu malo ukrivljeno pa riba. Moram da ispravim to sve krecem redom.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
Vidi ovako,valjci samo sluze da dodaju mrezu i cim je bala uhvati njihova funkcija pre staje to znaci da ti nesto cepa mrezu a nisu valjci.fokusiraj se na te lance i noz

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Da da. A sta mislis jel nema veze sto su malo krivi valjci?

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
A sta onda siri ovde mrezicu?

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh