Rolo balirka.

Od proleca znam za RP202 RANGER da radi sa torpedom 75-icom, prijasnji gazda je radio sa 82-om. Lucernu (sijeno) presa na max, traktor nije nov i nema nekih problema, osim sto adriatik ima mali klirens zbog kardana. Radi sa njom sa KARDANOM SA DUPLIM ZGLOBOM , sa kojim i dolazi kao nova. Ako nema secku ne bi trebalo ba bude neke velike razlike izmedju te i RP202 ,ako ima secku i ako je ukljucena treba 120ks.

PS: sada gledao , ta RP220 farmer ima secku , i ako je secka ukljucena normalno da treba jaci traktor.


Evo jedno presanje sa lely- welger
Kolega ima nozeve i radila je senazu.
Problem sa kardanom je resen jednom prepravkom tako da sa time vise nema problema a sad koliko ce traktor to izdrzati to ostaje da se vidi jer kad je treba da veze balu a nastelovana da stegne momacki ugasi rusa kao na kljuc.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Mozda je neko prije dirao induktivni sensor koji signalizira da je bala dovoljno tvrda. Sa lijeve strane kad se gleda u pikap prese iza poklopca gdje se steluje tvrdoca bale , induktivni sensor koji je precnika jedno 5cm kao valjak i izlazi zica iz njega, jer on se moze isto odvijati i zavijati , ali tvrdoca se steluje da se otpusti leptir vijak i ima oznake + i - , i tu se namjesta tvrdoca. Takodje ima i sa strane opruge koje treba provjeriti , imas link za servisno uputstvo za te belirke u temi welger ja sam stavio , pa neka skine i provjeri sve da li je nastelovano kako treba.
 
Mozda je neko prije dirao induktivni sensor koji signalizira da je bala dovoljno tvrda. Sa lijeve strane kad se gleda u pikap prese iza poklopca gdje se steluje tvrdoca bale , ima leptir vijak i pomice se taj induktivni sensor koji je precnika jedno 5cm kao valjak i izlazi zica iz njega, jer on se moze isto odvijati i zavijati , ali tvrdoca se steluje da se otpusti leptir vijak i ima oznake + i - , i tu se namjesta tvrdoca. Takodje ima i sa strane opruge koje treba provjeriti , imas link za servisno uputstvo za te belirke u temi welger ja sam stavio , pa neka skine i provjeri sve da li je nastelovano kako treba.
Kolega hvala vama na ovim informacijama ali rolo balirke nisu moj posao.
Od mene se zahtevalo da kardan na traktoru ne prokliza sto sam ja i uradio,sad ugasi traktor ali kardan ne staje.
Ja sam cisto zbog neke radoznalosti postavio ovde pitanje jer vidim da ima ljudi koji se razumeju a jako me je zanimalo jer sam bio ubedjen da za tu presu treba vise konjica.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Kod drugara baliram vec par dana sa rolo presom Metal Fach,ima dve iste,na ovoj sto ja radim mota mrezicu na gumeni pogonski valjak (jedan gumeni a drugi metalni) nema sta nismo probali i nekad uradi 20-30bala super a nekada svaku 3 pokida,dali je neko imao takav problem?
 
Isti slučaj na welger 15 mrežu na valjak namota i crkne traktor čovjeku.
Kvar nije skužio
 
Mota na gumeni donji valjak i kida nekad sredinu ili desnu stranu kad se gleda odnapred,nekada i celu sirinu namota
 
Pozdrav. Da li je neko zna sta moze biti na presi welger rp 12? Kad pocne da veziva balu stigne do onog dela gde treba da zakaci kanap za sledecu balu, zakaci kanap ali taj deo ne upadne u zub gore pa moram rucno kad zavrsi balu da postavim kanap.. ne desava se na svakoj bali nego recimo na svakoj 5oj.

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Mota na gumeni donji valjak i kida nekad sredinu ili desnu stranu kad se gleda odnapred,nekada i celu sirinu namota
Mislim jel puca pre ta 2 valjka koja puštaju mrežu ili spod kad već mreža izlazi iz njih. Ako je pre tj iznad, moguće da je ona prečka što zateže mrežu da se ne okreće prelako previše stegnuta ili da je ostalo parče komuše između valjaka pa kida, a ako je ispod moguće je da je oštećena spirala što širi mrežu.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
@lekso, kida kad izadje iz valjaka,gledao sam da mozda zastitni lim pomerim jos prema gore jer hoce da baca slamu na mrezicu pa je mozda to u pitanju,ali ne razumem kako nekada veze 20 bala pa tek onda pocne jebavati... naruceni su novi valjci a dotle ce biti patnja,ostalo je jos oko 3000 bala da se uradi
 
Kolege ima li ko john deer 545 ili slicnu presu da veze na mrezu,potrebna je pomoc oko podesavanja.
 
Nazad
Vrh