Cena psenice 2017. godine

Ima li danas neko dojavu koliko će biti cena pšenice u žetvi?
 
Meni su juče nudili 17,00din/kg,naravno da nisam prihvatio vec sam ih pitao idu li oni po atarima da vide stanje useva ili samo love u mutnom i koriste lošu finansijsku situaciju poljoprivrednika.Psenica je generalno jako loša,dosta lošija nego nekoliko prethodnih godina i za očekivati je da cena bude veca od ponudjene.
 
Kod nas je tek prva kisa pala juce ,zito vec u vostanom stanju tako da prinosi ce biti oko 2 tone po kj i 30 dinara nevadi i sa tom cenom ,,o,,tako da psenica ide u daljem periodu samo na minimum minumuma.
 
Pa onda i nece biti strasno ,samo da bude za meso.Meni i ovako doktori zabranili beli hleb nego neki budjav,jedem ja njega jede on mene.A za rekordne prinose ne brinite kad pocnu da padaju otkosi a tek prinosi.
 
Svuda gde sam čitao i slušao naši stručnjaci prognoziraju da će biti veća cena u žetvi od prošlogodišnje. Te zbog manjih površina, te zbog velike količine parcela koje su posejane u kasnijim rokovima i naravno zbog vremenskih prilika. Čak se pominje da neće biti ispod 20 din. Živi bili pa videli. Ali pšenice su uglavnom loše.
 
Mozda ce biti veca cena za dinar-dva al dok ti odbiju na svasta nesto eto cene od prosle godine

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Pa da, standarna prica vec dosta godina u nazad, sa evro ugovorom i ostalim sranjima, kad smo banana drzava i nemamo svoju valutu koja nesto vredi, mi njima duzni u evrima oni nama u dinarima, nigde veze
 
Svuda gde sam čitao i slušao naši stručnjaci prognoziraju da će biti veća cena u žetvi od prošlogodišnje. Te zbog manjih površina, te zbog velike količine parcela koje su posejane u kasnijim rokovima i naravno zbog vremenskih prilika. Čak se pominje da neće biti ispod 20 din. Živi bili pa videli. Ali pšenice su uglavnom loše.
Ne znam koje si strucnjake cuo da kazu da ce psenica biti 20 dinara. Ja sam slusao gospodu Sakovica, Galetina i jos neke koji tvrde da zbog velikih prelaznih zaliha psenice cena na pocetku zetve nece biti veca nego u zetvi prosle godine bez obzira sto ce rod biti znatno manji i sto je psenice manje zasejano nego prosle godine.
 
Cena nece biti ispod 18 ,konacna,samo vise,sakovic i ostale protuve pricaju sta im je naredjeno,otkupljivaci ce sami podici cenu kad vide stanje na trzistu u prva dva dana zetve,svake godine pricaju istu pricu,al ove su se zeznuli,to znaju i oni.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Coci moje mišljenje je da njih dvojica kad god se pojave na tv oni pričaju takve priče da će cena biti mala jer navijaju za ove otkupljivače. Šema. Šta da se radi. Takva nam je zemlja. Ali po svoj prilici cena će biti 17 i više. Samo polako. Ima još bar dve nedelje do žetve i više pa će se oni polako preračunati.
 
Nazad
Vrh