Cena psenice 2017. godine

Ajd sad lepo vi koji je imate na lageru zapisite danasnji datum i savet trgovaca pa bas da vidimo do momenta prodaje da li su bili u pravu.Da li cena ici gore ili nece.Ja sam moju prodao jesenas pa i ne pratim mnogo novu cenu.

Imam na lageru i očekujem bar 20 din.

- - - - - - - - - -

Ja očekujem da prodam pšenicu koju je tetka stara 80 godina dobila za arendu prethodnih par godina.
Deset q po jutru, dvadeset jutara.
Savet "ubi tetku" ne prihvatam.
Čekam 20 din/kg.
Ne znam da li je pametno.
Ali šta vi koji sejete očekujete?
Šta Vojvodina može da požnje pa da utiče na svetski prinos.
Amerika, Rusija, Australija,........ nepregledna polja pšenice.
I onda mi tj. vi sa 1-2 miliona tona godišnje. Zanemarljivo.
Ostaje samo to da prinos bude za naše potrebe u slučaju "ne daj bože" gladi, rata,.....
Ako toga nema i ako se setva ne smanji na potreban minimum to vam je što vam je.
Holanđani od mora otimaju zemlju od koje očekuju da posle 50 godina bude široko upotrebljiva. Hektar od mora otete zemlje košta 100.000,00 eura (stohiljada evradi). Ali ne seju pšenicu jer to rade ameri i rusi i australijanci i argetntinci i brazilci i kazahtanci i ukrajinci ostali "ici" koji imaju zemlje na volju. Dok imaju. Holanđani sade cveće.
Šta će jesti ne znam. Oni valda znaju. Od silnih novaca od cvećša kupiće od amera i rusa i ..... leba.
Kolika je Vojvodina prema Australiji, Ukrajini, Rusiji, Kazahstanu, Kini,,....
Neko reče: " Благо господи латифундистима који поседују хиљаде хектар они су значи лепо зарадили. Бугарска је већи извозник од нас а Украјина је извезла више него што је наша укупна производња, Кина производи највише око 125 милиона тона, па Русија УСА ... Код пшенице је добро што уз адекватну механизацију и таблу у комаду један човек може малтене сам да уради 100ха, наравно зарада је већа кад се жито преради у финалне производе за исхрану. Српски власници ораница производе око 2,6 милиона тона пшенице."
Okanite se pšenice. Jeste da nema mnogo rada ali nema ni zarade.
Kada Rusi obore američke rakete nad Sirijom možda i dobijete ono što očekujete ?

Do tada mrka kapa.
Do gladi nema veće cene.
Ja nisam poljoprivrednik, samo sam na nesreću išao u školu, a na još veću nesreću pročitao koješta.
Bez uvrade bilo koga.
Moji pokojni otac, deda, prandeda i čukundeda su potkivali konje, stezali točkove seljačkih kola, pokivali ra(o)vnike, podešavali gibnjeve,....pokivali paraće plugove,....
Nisam pao sa Marsa.
PAO SAM SA PAMNETI ?
A vi ?
 
Iskren da ti budem ne znam. Jednostavno mi se nije vise cekalo. Secam se prosle godine,tada mi je obracunavan lager. Koliko skoci na mesecnom nivou toliko mi lager pojede...
 
Nazad
Vrh