Cena psenice 2017. godine

Sotona Bogatic 18. dinara vec danima, mere se primese i vlaga, ali nema odbitaka.. Guzvi nije bilo, zita fali ocigledno. Dugo nije bilo cene a da se zetva ne zavrsi. Inace, pitam se koja je poenta interventnog otkupa kada u nas ovde svi imaju cenu 18. dinara... Ova drzava ne zna sta radi.

Zna ova država vrlo dobro šta radi kupili su jednogodišnju količinu robnih rezervi jer znaju da pšenice nema dovoljno ni za hleb,i da će se verovatno uvoziti,pa da obezbede sebe.Nije to ni kupovano da bi se podigla cena,nešto takvo od ove države ne treba ni očekivati oni misle samo na sebe a ne na seljaka,i to treba da nam je jasno.
A da se razumemo do ovakve situacije je država i dovela,sa mizernom cenom prošle godine mnogi su odustali od setve,pa je malo bog umešao prste i eto možda i najmanje količine pšenice na nivou države od kada je sejemo,ali normalno oni to nikad neće priznati.
 
Ove godine im na ruku ne idu cene na berzama u svetu,bice za uvoz malo jaca cena,i tu su se prejeb....

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
To se dešava kada se ne gleda dugoročno već samo od danas za sutra.Kakve stručnjake imamo baš me i čude razni scenariji koji se dešavaju.Robne rezerve opljačkane pre par godina i nikom ništa,pojeo vuk magarca,pojedinci se enormno obogatili a ti državo dopusti da se otima od poštenog poljoprivrednika jer od hohštaplera,lopova i prevaranata ne smeš pošto imaju političku zaleđinu...Kada bi se na jesen posejalo tek da se ima za 'leba što bi mi rekli nešto bi se možda i promenilo.
 
Ja sam bio ispizdeo kad su me dve godine za redom vratili iz Klenja jer su mi nasli kontaminiranu soju... Koju sam kupio od njih (seme)... I od tad me nije video. Onda opet, isplati uvek posle sedam dana, dok Borovicu treba i do mesec... Ne znas kud ces :)
 
Da se preslišamo ponovo. Da li je negde neko zaistinski video da se pšenica plaća više od 18?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja cu sutra ici da se informisem oko cene kod nas...prica se da je 18 din sa pdv,ako je tako zahtevacu 19 din,koje verovatno necu dobiti.
 
Pa i kod nas je covek dobio 18 dinara ,za neku sklj klasu koju nije hteo niko da uzme ni na jednom otkupmom mestu,on ostavio kuci ,sad je prodo dosli likovi sa kamionom i sve pokupili,znaci da zita nema dovoljno,ovo je samo mazanje ociju od razni eksperata da bi otkupili sto jeftinije.
 
Ne prijatelju nije to komunizam to se zove demokratija,tj ponuda i potraznja.Toga u komunizmu nije bilo.
 
Robi bole tebe uvo ti imaš selektor...kad kreneš da selektuješ ovim velikim Novobečejskim gazdama namlatićeš više para nego oni na par hiljada hektara...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh