Zemljisni herbicidi 2017

Racer,girasolin,disk...
AM. Flurohloridon

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока
 
Jel dovoljno terbutilazin+fluorohloridon u suncokretu ili treba i s-metahlor? Ili neka bolja kombinacija? Sa cime planirate da radite ove godine?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ja cu na suncokret raditi terbis 0.6+girasolin 0.6l po jutru
Necu raditi mont,zato sto suncokret sejem na strniste,koje je radjeno totalom i stvarno nikad nisam imao sirka u suncokretu.
 
Kako sad pa to nije za soju i kukuruz a za suncokret i pšenicu jeste???:sta: Šta je sa zemljom?Kakva je to zemlja?:ppozdrav:
 
Jeste za soju i za kukuruz ali ako ima padavine kao ove godine ,ako ne može se desiti lako da ima 2 t kukuruza po kj ili 500 kg soje. Imam takve 60% zemlje.
Pšenicu obične ne uhvati suša tj izgura sa zimskim zalihama a suncokret najbolje podnosi sušu tj najmanja mogućnost da omaši.
 
O.K. skontao sam,ali nije ni rešenje vrteti dve kulture pogotovo pšenicu i suncokret.:ppozdrav:
 
Skoro ceo ovaj kraj vrti dve kulture, malo se sad modernizujemo sa repicom pa imamo tri kulture...
 
Velika knjiga kaže drugačije...Suncokret na istu parcelu svake 5-e godine,a ni pšenicu na pšenicu ne sejati.:ppozdrav:
 
Sve su vam rekli Peet,Talianu i Caran. Od ove godine ce biti vise kultura,kukuruz na 18% povrsina,repica na 8% i sve ostalo psenica i suncokret.

- - - - - - - - - -

2012god je rekord kukuruza bio 2500 kg/kj,a prosek celog atara 1000kg
2015god rekord 3t,prosek 2
 
Kod mene je "tropolje" na tim zemljama suncokret-pšenica-soja. Nekada pšenica dve godine za redom, prošle godine bilo 20 kj soje u suncokret.Soja samo uz rizik.
Na boljim zemljama uglavnom soja-kukuruz ali kako kukuruz sejem minimalno(ove godine ni zrno) tako da je soja u monokulturi.

- - - - - - - - - -

Velika knjiga kaže drugačije...Suncokret na istu parcelu svake 5-e godine,a ni pšenicu na pšenicu ne sejati.:ppozdrav:
Kada sam pričao nekima sa instituta Tamiš kako u praksi radimo malo su ostali zatečeni (možda i ne veruju) ali radimo neke stvari koje daju rezultate a nemaju vezu sa "velikom knjigom".
 
Ima i kod nas parcela koje godinama idu u dvopolje ,suncokret- pšenica.Za drugo,sem repice , nisu.
 
Kada su vam već stigli ove godine i kukuruz i suncokret? :sta: Ili se misli na prošlu a piše u žargonu ova godina?
 
Nazad
Vrh