Zemljisni herbicidi 2017

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
7.420
Lokacija
vrsac
Koju kombinaciju koristite posle setve a pre nicanja u suncokretu i kukuruzu?
 
Ja sam prošle godine prvi put koristio ADENGO i bio sam prezadovoljan. Kasnije je zbog kiša nikla neka širokolisna trava - ponegde, pa sam radio drugi tretman sa syngentinim preparatom. Mislim da sam trebao da sačekam i da isprskam do faze 3 lista tako da bih produžio vreme delovanja i onda nema potrebe za drugim tretmanom jer kukuruz zatvori redove i polse trava ne niče.
 
Ja cu vrlo verovatno ove godine Agrosavine Telus i Zeazin. Prosle godine sam uspeo da nadjem Acetohlor, a ove necu ni da pokusavam. A rekose mi da je prosle godine Telus fino odradio posao jedino sto izadje malo skuplje nego sa Acetohlorom.
 
Jel radio neko metribuzin u kukuruzu prije nicanja ? Planiram ove godine na jednom dijelu zajedno sa S metalohlorom i to orig dual ? Radio sam na manjim povrsinama sa dosta ambrozije i pri kasnijoj sjetvi i bio zadovoljan i finansijski i ucinkom.
 
I ja sam gledao Agrosavin Zeazin,Telus i Helion,cene su pristojne,po aktivnim materijama su iste kao terbis,girasolin i acetomark. A to je bila dobitna u kombinacija suncokretu. A mislim da je Agrosava za nijansu kvalitetnija od Agromarketa.
 
Momo član Kristal ako ne grešim je jednom prilikom postavio sliku iz neke knjige gde je pisala tačno dozvoljena koncentracija metribuzina u usevu kukuruza ali je ta slika verovatno završila u večnim lovištima.
 
Mislim da je kod nas registrovan konačno za kukuruz u dozi oko 300-350g/ha . Nakon ukidanja atrazina ( opravdanog ??) pojavila se rupa , više mi se svidja metribuzin nego terbutilazin jer je teški generik i sve lošiji kvalitet svake godine .
 
Ako je tako onda je ekstra kombinacija posebno što postoji Bayerov Sencor+ koji je odličan prvo cenovno a drugo po učinkovitosti.
 
Telus i Acetomark nisu isto. Telus je S-metolahlor, Acetomark je Acetohlor.

I ja sam gledao Agrosavin Zeazin,Telus i Helion,cene su pristojne,po aktivnim materijama su iste kao terbis,girasolin i acetomark. A to je bila dobitna u kombinacija suncokretu. A mislim da je Agrosava za nijansu kvalitetnija od Agromarketa.


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh