FREZA prikljucak za traktor

Ja radim sa rakovicom 65 i frezom 2 m,malo stenje rajka ,prijala bi joj od 180 cm, ali uradi posao.
Samo da napomenem da je kod nas jako teška zemlja za rad (rit). Verujem da nećeš imati nikakvih problema radio sam na dubini 9 cm i 13,5 cm nisam primetio neku razliku u opterećenju traktora nisam još probao na 18 cm (to je max za model koji posedujem).
 
POgledaj G.R.A.M.I.P AT 20 freze su navodno jako lagane.Moj prijatelj je slagao i ja sam počeo ali naravno sa jačim kučištima stranice od debljeg lima pa je to malo teže,ali i jače.
 
Freza je ekstra za vocnjake i povrtarstvo ja pozajmim imt frezu od prijatelja za bastu predjemo 2 puta samleveno mekano ovako dok uzorem sa traktorom isklultiviram napravim beton od zemlje koliko se ugazi onda seva motika :haha:.
 
naso sam pegoraro frezu u ekstra stanju 2,3m taman da se odlucim za nju naletim na roto drljacu falc 2,3m u jos boljem stanju a jeftinija od freze pa sam u dilemi :sta:
 
dex rotodrljaca ti je laksa za rad od freze,i koja je cena te RD ako nije tajna i sam trazim jednu ali od 3m da nisi negde video neku dobru?
 
ova sto sam je ja gledo cijeni se 2700km oko1350e
a od 3m su najcesce ali tesko je naci da je bas u super stanju
 
Dali bi neko mogao da da da neke detaljnije podatke za freze,recimo broj obrtaja motika precnik itd.Mozda bi pravio nesto ali mi fale ti podaci.Hvala :ppozdrav:
 
Pisao sam o tome na Rakovica temi, moj komšija kolje svoju Rakvocu 60 sa nekon italijanskom frezom od 2.5m, freza je toliko teška da se prednji točkovi na Rakovici uopšte ne osjete (a ima naprijed teg od 50kg), dok zadnje gume legnu do te mjere da ostane još nekih 10cm izmedju felge i asfalta. Jes da freza melje kamenje, nevjerovatno sitni zemlju, al ono je žalosno šta radi sa traktora. Freza je inače vlasništvo njegovog zeta, koji je nosi sa Fendt-om od 100KS (Fendt 311LS, traktor kao bager, vidio sam kad je donosio frezu, baca je tamo-ovamo kao perce). Jadna Rakovica, stvarno mi se sažali kad ono vidim.
 
Evo snimka mog frezanja sa IMT 539 i Eberhard frezom zahvata 165cm (sa centralnim reduktorom i dvije brzine), ovo je prvi prolaz direktno na oranje, njiva inače ima strašan nagib, nismo smjeli da silazimo niz "goru" stranu je freza totalno gura traktor, pa smo išli uzbrdo na toj goroj strani a silazili nizbro na onoj blažoj. Fergo je vukao uzbrdo bez problema u drugoj sporoj (nije moglo brže jer je oranje neravno).


 
@zombie_666

svaka cast.Reko bi da ides 3 spora ako se ne varam,mozda zbog snimka.Inace sam cuo da freze sa centralnim dif.znaju da naprave lom,kao bolje su one sa diferencijalom iznad pa spusten prenos sa lancom bocno.Kakva su tvoja iskustva sa tvojom?I mene interesuje kupovina takve freze ali da moze da se sa njom radi,a ne neke teske da kukas pored nje.Pozdrav i jos jednom pohvale za trud:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh