FREZA prikljucak za traktor

Nista se ne mota a frezu podignem na zadnju rupu na papucici,ne spustam je duboko...sve isece i izmrvi sitno...i polovinu zafrezira a ono posle ja zaorem a sejao sam psenicu tako sto samo jos jednom izfreziram ali spustim dublje na papucicu i nista se posle ne vidi i posejem psenicu...

- - - - - - - - - -

Nemam sliku od trske ali evo kako secem ostatke duvana i veliku travu...
 
Ja je imam.Vuko sam je sa imt 542 i sa vtz 2048a. Freza baš lepo usitni zemlju i trava više ne postoji iza nje i dubina je dobra. Freza je teška. Plastifikacija je loša, konkretno metalne zavese i zaštite one crvene odozgo, meni se sve skinula boja. Ja sam se dvoumio izmedju deljanin i adine. Odlučio sam se za adinu....

- - - - - - - - - -



I da od defekta sam imao slomljene šrafove na jednoj motičici (kamen) i odvario se onaj prednji poprečni stabilizator (metalni profil). Kod mene je godinu dana.

- - - - - - - - - -

A da i odvuklo me od deljanin to da sve što sam gledao ali sve slinave ulje na dihtungu poklopca lanca.
 
Neznam za tog tvog Vladimirca dali ga ta freza od 165 cm pokriva celog....Imt 539 bi pokrivala ali neznam dali bi je okretao.
 
Pokriva ga skroz. Evo ovde se vidi kako izgleda vinograd posle freziranja



542 se bori sa njom, na 539 je nisam probao.
 
Imas ti tog Vladimirca 48 ks...jak ko zemlja..

- - - - - - - - - -

A za vinograd sve pohvale...svaka ti cast...Ja imam svega 15 ari pa mi zadaje mnogo posla...a tek tebi....hoces li stavljati betonske stubove ili drvo.
 
Hvala. Pa prvo sam hteo betonske, čak sam počeo da ih kupujem tu i tamo(jedno 200 kom), pa sam onda gledao metalne, tj. metalnih profila ali na kraju će ipak ići bagrem. Obrni okreni najizdržljiviji su i kad zakačiš mašinom i zbog eventualne upotrebe berača itd...

Da, 18km od Niša, selo Sićevo, na početku Sićevačke klisure...
 
Ima li neko neka iskustva sa indijskim Fieldking frezama, konkretno ovaj model

http://www.olx.ba/artikal/23107845/traktorska-freza-1-6m-sa-kardanom-fieldking/

Zet se pravo zagrijao za nju i išli smo da je gledamo. Moram da pohvalim Indijce, stvarno nisu štedili na materijalu i sama konstrukcija je veoma dobro odradjena. U principu ljudi su prepisali neku Howard frezu bukalno 1/1. Posebno je interesantno što nema lanac već zupčanike.
 
Majku mu bas gledam imaju ovi profili debljine. Cini mi se da nisu lose pogotov taj prenos jos sa strane sa zupcanicima. To bi trebalo bit pun pogodak i samo se nadat da su zupcanici dobrog kvaliteta
 
Treba to vidjeti uživo, ljudi su nabacali metala kao da će kamenje da melje. Pored nje stoje Bomet i Termomeat freze i djeluju kao igračke kad se uporede, reduktor na Fieldking je gotovo 2 puta veći, ovaj model koji oni prodaju nema brzine. Nisam vidio kardan koji ide uz nju ali mislim da se radi o kardanu sa sigurnosnim smičućim vijkom. Ako je materijal iole kvalitetan ova freza je nepoderiva.

Tek da vidiš ovaj indijski plug, 2x12" ravnjak, 1150KM....Mogla bi 2 normalna pluga da se naprave od njega kada bi se pretopio.
 
Bas se na ovom snimku gdje je freza vidi da bocne stranice imaju debljine i to pofino. Svidja mi se sto su skije iz dva dijela i kad se potrosi habajuci zamijenis ne moras navarivati nista.
 
Treba to vidjeti uživo, ljudi su nabacali metala kao da će kamenje da melje. Pored nje stoje Bomet i Termomeat freze i djeluju kao igračke kad se uporede, reduktor na Fieldking je gotovo 2 puta veći, ovaj model koji oni prodaju nema brzine. Nisam vidio kardan koji ide uz nju ali mislim da se radi o kardanu sa sigurnosnim smičućim vijkom. Ako je materijal iole kvalitetan ova freza je nepoderiva.

Tek da vidiš ovaj indijski plug, 2x12" ravnjak, 1150KM....Mogla bi 2 normalna pluga da se naprave od njega kada bi se pretopio.

Preko slika teško je išta procjeniti. Gledam podatke za onu frezu od 1.8 m piše 215 kg. Pa to je laka freza. Koliko onda ima termometal ili bomet iste širine? Npr. u moja Maschio od 205 cm ima 650 Kg, doduše ima i valjak ali razlika je ogromna.
 
Nazad
Vrh