FREZA prikljucak za traktor

U planu mi je kupovina freze, procitao sam celu temu ali nisam 100 % siguran sta mi je najbolje.
Godisnje bih obradjivao sa frezom 2-3 h (ratarstvo) , u teskoj zemlji.
Moj je izbor nova Gramip AT30 180cm, vukao bih je sa 558.
Imate li neki bolji predlog i kakva je situacija sa povracajem novca?
 
Imao sam ja AT30 200 cm,zahvalna mašina za te novce,radio sam voćnjak,bašte po nekda suncokretišta,oranja.... u svakom slučaju bolje nego polavna za iste novce.
Kod mene je teška zemlja.Prodao sam je pošto sam zatravio voćnjak pa da kupim kosilicu jednostavno mi ne treba.Vukao sam je sa R65 i ima se pomučiti.
 
Dragane izvini nisam bio u zemlji neko vreme, pa nisam video. Uzeo sam je ovde:

http://www.agromehanizacija.rs/

Sin mog radnika radi tamo pa mi rekao da su imali iz kompenzacije neke a i već sam uzimao od njih razne mašine i tako.
Inače sam zadovoljan frezom skroz....
 
moze li neki savet u vezi kupovine nove freze za imt 539, treba mi teska freza 1.4m gledao sam samo fpm freze nzm za ostale ako ima neko neka mi preporuci iz licnog iskustva. Planiram obradu 2h maline i kupine.
 
Posto me interesuje isto kao i tebe kolega Riba jedno pitanje, zasto za malinu i kupinu teska freza? Posto u tim kulturama ide relativno plitko frezanje zar nije bolje neka laka a sira a i nemora sira, jedino za krompir treba duboko frezanje ili eventualno za nove zasade.
Pozdrav!
 
Posto me interesuje isto kao i tebe kolega Riba jedno pitanje, zasto za malinu i kupinu teska freza? Posto u tim kulturama ide relativno plitko frezanje zar nije bolje neka laka a sira a i nemora sira, jedino za krompir treba duboko frezanje ili eventualno za nove zasade.
Pozdrav!
Freza treba biti mocna..izdrzljiva a za dubinu imas papucice pa steluj dubinu po zelji.

- - - - - - - - - -

moze li neki savet u vezi kupovine nove freze za imt 539, treba mi teska freza 1.4m gledao sam samo fpm freze nzm za ostale ako ima neko neka mi preporuci iz licnog iskustva. Planiram obradu 2h maline i kupine.
Boljevac je nekada proizvodio freze sa lancanikom i reduktorom sa 4 brzine a u drugoj varijanti je radio freze sa Breviglieri reduktorom i sa strane sa zupcanicima ..te su imale samo jednu brzinu sa prenosom 2,5:1 . Kada je preduzece privatizovano ..kupili ga Slovenci onda su ujedinili najbolje karakteristike od oba tipa i dasa se rade freze koje imaju sa strane zupcanike umesto lancanika a gore imaju reduktor sa 4 brzine...Najbolje su na nasem terenu. Sve ostalo je sumnjivog kvaliteta... Ako se vratis u nazad videces slike moje freze...jaka izdrzljiva...kopa ledinu i nije teska za obrtanje.
 
Freza treba biti mocna..izdrzljiva a za dubinu imas papucice pa steluj dubinu po zelji.

- - - - - - - - - -


Boljevac je nekada proizvodio freze sa lancanikom i reduktorom sa 4 brzine a u drugoj varijanti je radio freze sa Breviglieri reduktorom i sa strane sa zupcanicima ..te su imale samo jednu brzinu sa prenosom 2,5:1 . Kada je preduzece privatizovano ..kupili ga Slovenci onda su ujedinili najbolje karakteristike od oba tipa i dasa se rade freze koje imaju sa strane zupcanike umesto lancanika a gore imaju reduktor sa 4 brzine...Najbolje su na nasem terenu. Sve ostalo je sumnjivog kvaliteta... Ako se vratis u nazad videces slike moje freze...jaka izdrzljiva...kopa ledinu i nije teska za obrtanje.
ok hvala a i ove fpm freze nisu lose isto zubcanici + 4 brzine ugradnja valjka iza freze i 6 ili 4 moticica. nzm samo koja je cena i kako se krecu sa racunom i garancijom zbog povratka novca
 
Pa jeste Rade ali za mocnu frezu treba i mocan traktor. I u potpunosti se slazem s tobom ali ti prodajes svoju frezu koja je rekao bih 140 cm zato sto je teska za 539 i trazis laksu kako navodis na nekoj stanici pre. Riba je pitao za 539 a i mene isto interesuje, ali kako ti kazes i to iz iskustva da je ona freza teska za 539 onda je logicno da reba traziti neku laksu. I sta vredi stelovanje na papucicama kada traktor to ne moze da iskoristi maksimalno ili moze ali je veliki rizik po sam traktor. I onda se samo namece pitanje koje sam vec postavio, znaci zasto kupiti mocnu frezu koja ide u dubinu npr.25 cm ako traktor koji se poseduje nemoze da radi snjom na toj dubini vec mozda moze na 10 /15cm. zar u tom slucaju ne bi bilo bolje odmah kupiti frezu koja radi do recimo 15cm a pokriva oba tocka (a i nemora) i 539 ga nosi vrlo lako.
Pozdrav!
 
Pa jeste Rade ali za mocnu frezu treba i mocan traktor. I u potpunosti se slazem s tobom ali ti prodajes svoju frezu koja je rekao bih 140 cm zato sto je teska za 539 i trazis laksu kako navodis na nekoj stanici pre. Riba je pitao za 539 a i mene isto interesuje, ali kako ti kazes i to iz iskustva da je ona freza teska za 539 onda je logicno da reba traziti neku laksu. I sta vredi stelovanje na papucicama kada traktor to ne moze da iskoristi maksimalno ili moze ali je veliki rizik po sam traktor. I onda se samo namece pitanje koje sam vec postavio, znaci zasto kupiti mocnu frezu koja ide u dubinu npr.25 cm ako traktor koji se poseduje nemoze da radi snjom na toj dubini vec mozda moze na 10 /15cm. zar u tom slucaju ne bi bilo bolje odmah kupiti frezu koja radi do recimo 15cm a pokriva oba tocka (a i nemora) i 539 ga nosi vrlo lako.
Pozdrav!
u pravu si za jacinu traktora ali ima i tu neke razlike dosta ljudi koriste istrosene traktore koji su odradili i do 20k sata 539 bi trebao sa lakocom da nosi tesku frezu od 1.4m, iz iskustva znam da moj moze da nosi 1,4m tesku frezu i da frizira na 20cm bez ikakvog opterecenja jer je traktor prakticno nov samo 1000 radna sata a 82god. je, dok rodjakov traktor isto 539 90god ne moze ni 15 cm da frezuje sa istom tom frezom. doduse zavisi i od kvaliteta zemljista da li je rastresito ili glinovito. ja planiram da friziram maline i visnje a u maline zna zemlja da otvrdne tj da se dobro ugazi u toku berbe pa preko zime nalegne i dosta je teska za friziranje probao sam i sa lakom frezom od 1,8m dubina 10cm nije htela da udje u zemju skace ko luda, dok sa ovom teskom samo spustim i teraj... mene interesuju proizvodaci koji su sad najkvalitetniji posto vidim cena nove freze se krece od 1200 do 1500e a polovna 800-1000 a sad ti kad kupis novu dobijes povracaj od 40-50% i ispadne ti jeftinija nego polovna zato sam i pitao zbog kvaliteta.
 
Radno telo je prilagodjeno da se na njega montiraju tri...cetiri i sest noza po radnom telu...meni su sada tri noza po radnom telu....i traktor je ne oseca...I moja freza nema onaj reduktor sa brzinama..ona ima Breviglieri reduktor i sa strane zupcanike unesto lanca...papucice su za dubinu...ako freziras oranje ona hoce malo vise da zagrabi i onda moras da podignes na papucici..ja sam da mojom sekao kukuruznu trsku posle branja kukuruza.. Inace sada sam penzioner i vrlo malo radim poljoprivredu...cisto onako rekreativno...tako da mi kompletna mehanizacija vise stoji nego sto radi.....i ne mislim drugu kupovati...

- - - - - - - - - -

IMT 612.836 freza na prodaju.

- - - - - - - - - -

Freza IMT 612.836 Reduktor i bocni zupcanici Breviglieri Italija..ostalp Imt Boljevac.
Vidis da su tri noza po radnom telu
 
Radno telo je prilagodjeno da se na njega montiraju tri...cetiri i sest noza po radnom telu...meni su sada tri noza po radnom telu....i traktor je ne oseca...I moja freza nema onaj reduktor sa brzinama..ona ima Breviglieri reduktor i sa strane zupcanike unesto lanca...papucice su za dubinu...ako freziras oranje ona hoce malo vise da zagrabi i onda moras da podignes na papucici..ja sam da mojom sekao kukuruznu trsku posle branja kukuruza.. Inace sada sam penzioner i vrlo malo radim poljoprivredu...cisto onako rekreativno...tako da mi kompletna mehanizacija vise stoji nego sto radi.....i ne mislim drugu kupovati...

- - - - - - - - - -


Vidis da su tri noza po radnom telu

e meni bas treba ta sa 4 brzine i prenosom preko zupcanika a ne lanca jer lanac zna da pukne lako. u najsporijoj brzini tj 1brzini nzm kako da je nazovem imas najmanji broj obrtaja radnog tela i to rasterecuje traktor jer se tezina zemljista i friziranja prebacuje na kardan freze, a kad stavis 4brzinu dobijes na okretajima ali i smanjujes snagu traktora to je isto kao da si uzeo da ores sa 539 i 755 plugovima u drugoj brzini. po meni su zato bolje ove freze sa brzinama. i koliko ti rade cenis tu tvoju frezu?
 
e meni bas treba ta sa 4 brzine i prenosom preko zupcanika a ne lanca jer lanac zna da pukne lako. u najsporijoj brzini tj 1brzini nzm kako da je nazovem imas najmanji broj obrtaja radnog tela i to rasterecuje traktor jer se tezina zemljista i friziranja prebacuje na kardan freze, a kad stavis 4brzinu dobijes na okretajima ali i smanjujes snagu traktora to je isto kao da si uzeo da ores sa 539 i 755 plugovima u drugoj brzini. po meni su zato bolje ove freze sa brzinama. i koliko ti rade cenis tu tvoju frezu?
Moja je sa prenosom 2,5:1 a to znaci da na nozevima ima 200 obrtaja i to je to..mnogo lepo radi a jos sam je rasteretio sto sam po radnom telu stavio po tri noza.. dobio sam mnogo lakse obrtanje a ti kad na menjac stavis da ti oktece najsporije onda dobijas krupno freziranu zemlju.....Zapamtite deco...nema bolje freze od slovenacke Batuje...ona ima samo 130 obrtaja na osovini ali je zato montirano po 6 noza po radnom telu i tako je dobijen prenos da sitno frezira a da se lako okrece,,,redukcijom rasterecena. Slusajte vi ovog deda Radeta...nisam ja uzalud ostareo.
 
E tako brate, i Riba I Rade ste vrlo lepo sve objasnili i to iz iskustva i sad je sve jasno. Posto i ja radim malinu vrlo bitan podatak je da laka freza nece lako u utabanu zemlju. I na tome Vam hvala obojici. Ja sam radio sa imt frezom od 105cm i sa njom 539 radi i uzbrdo i nizbrdo na max dubini i ne oseca ali je metar vrlo malo i dugo traje. Posto Rade kaze da su najbolje batuja freze da li je tacno sto neko rece na nekoj ranijoj stranici da su iste freze ADA kao i batuje, jer je ipak bolje sto Riba rece kupiti novu pa subvencije nego polovnu a mozda i nije? Ipak se freza ne kupuje svake godine i ako se pogesi u izboru posle samo sekiracija polovna se ne prodaje lako bas zbog subvencija itd. Ne sumnjam uopste u deda Radovo znanje jer veliko je tu iskustvo.
Pozdrav
 
Ja sam cuo da tu batuje hvali ko god je proso pored nje. Ja licno nikad nisam radio sa istom i tako ne mogu nista reci.
 
Ada ti je kinez...original kinez...nema ni ,,B,, od Batuje.. Da je bar reduktor Indijski ...nego Janmar..Kina..i reduktor i lanac i lancanici ram prave oni...
 
Nazad
Vrh