FREZA prikljucak za traktor

tu zemlju mozes i drvenim plugom da ores
 
drugari planiram da kupim IMT-ovu frezu radni zahvat 1.40m i da je vucem sa 539 pa me interesuje da nije to mali traktor za nju
 
Ja dacho mislim da neces imati problema moze 539 to, samo sto je svaka freza opterecenje. Ovamo kod mene vidim teraju i mnogo vece poklapaju od tocka do tocka pa i vise. :cao:
 
zavisi koja freza , kod mene jedan tjera sa vladimircom 160cm :sta: laka freza naravno , čak ju je i svu rasturio sa vlatkom

e onda i ja probam na vlatka neku frezu od kolege 125cm i nema šanse , traktor hoće da umre
posle toga ne bude mi mrsko zakačim 170cm , neku laku frezu sa onim centralnim reduktorom , i nju vlatko tjera onako solidno , nije mu baš preteško ali nije mu ni drago

zavisi koju frezu planiraš , kod mene ljudi sa 539 i ''teškom'' frezom kukaju a samo je metar širine
 
Ja sa 335 nemogu Mursku Sobotu tijerati nema sanse bi sav sagorio sto kaze Savo 360 je solidno tijera a nekakvu talijanku narandzaste boje 335 rastura a obadva traga pokriva eto ti razlike medju strojevima,takav je i plug i sve ostalo.Nije tema ali ja Imt-ov plug kad zakacim Torpedo se "teli"a Osijecki sa drugom dvobrazac siba sve se prasi.
 
dacha je napisao(la):
drugari planiram da kupim IMT-ovu frezu radni zahvat 1.40m i da je vucem sa 539 pa me interesuje da nije to mali traktor za nju

IMT freze (stariji, jači modeli) su bile zahvata 1 m, 1,25 m i 1,5 m (za 1,75 m nisam siguran da je bilo). Sa IMT-533 i 539 sam radio sa sva tri modela, a zadnji 1,5m sam imao i prodao. Ove od 1 i 1,25 m tera bez problema no 1,25m mu je plafon. 1,5m tjera u suhoj i lagano zemlji no cvili kao jazavac i propiša na sve strane tako da ta freza nije za fegusona. Najbolje je da (od IMT-ovih freza) kupiš model od 1 m jer on sa njom radi do 20 cm dubine (i više) bez problema.

Sa IMT-533 sam radio sa Gramip AT170 zahvata 170 cm i ferguson ju nije osjetio jer je lakša i ima rotor sa noževima manjeg promjera nego IMT freza. Radio sam njim i sa poljskom frezom 1,6 m koja ima diferencijal u sredini i nju je tero onako, ne baš slatko. Probao sam raditi sa Batuje (Slovenskom) frezom 1,3 m i sa njom ferguson radi bez problema. Dobro pazi šta kupuješ jer neadekvatna freza brzo prikolje traktor. Ja sam za ono pravilo: bolje uže pa brže (lakše).
 
Ja sam uzeo pomerajucu frezu 1.85 metara IMT . I rus mtz 82 je ubi na skroz ,pucaju prirubnice ,konstrukcija .
Ljudi iz Boljevca pogotovo komercijala je izuzetno ljubazna ,moram ih pohvaliti ali IMT frezu vise u zivotu necu kupiti. Sa njom sam dobio i kardan ( navodno sa nekim lamelicama ) koje nikada nisu proklizale .Na primedbu kako kardan ne radi svoj posao odgovor je : pa to su neki nemacki kardani koji se tesko steluju .

Dosta ljudi hvali Batue freze i mislim da je to moj sledeci izbor .
 
Ja sam ove godine kupio at30 200 gramip teram je sa rakovicom .Kod nas je ritska zemlja i teška je za obradu.Kada je suvo idem na 13,5cm dubine i rajka u trećoj sporo peva.
Spremao sam za pšenicu u drugoj sporo jer je bilo malo vlažnasto rajko se nije grejao preko 60 stepeni.Konstrukcija gramipovoh freza u odnosu na imt je nebo i zemlja u korist gramipa.
Na sajmu sam hteo da kupim imt ali kad sam video razliku u kvalitetu i u ceni nisam se dvoumio ni minut.
 
Sale te nove IMT freze mi se nesviđaju niti malo. ::lose:: A što se tiče Gramipa tu nema puno diskusije, njegove freze (i ostali strojevi) su jako dobar izbor.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
............ što se tiče Gramipa tu nema puno diskusije, njegove freze (i ostali strojevi) su jako dobar izbor.

ne mogu ništa na netu da nađem pod Gramipa, Gramipo,.....Kako se to piše ili dajte neki link da pogledamo te priključke. ::svaka cast::

--------------------------------------------------------------
Našao sam http://www.gramip.hr/aboutus.html
 
Milurović komerc iz ugrinovaca je diler za srbiju ,imaš na njihovom sajtu isto o gramipu.
Cena at30 200 je bila letos 190000 din dobiješ i kardan(cerjak). A 1mt freza je bila nekih 30000 din jeftinija na sajmu ali mislim da je bila 185 cm.O kvalitetu neću ni komentarisati,znam samo da ću malčer na proleće uzeti isto Gramip.
 
ljudi ja sam vuko sa577dv imt frezu od 2,2m puca joj reduktor svake godine bar po jedanput :zli:
 
ja imam jednu plavu, model SRPSKA KOSTAJNICA, komsija ima SLOVENACKU, izgleda da je kopirana, Slovenacka, laka za 539, i sa njom radim bez problema.
na desnoj strani je duza ide van tocka 10-15cm, a to dobro dodje u vocnjak, i vinograd, da nemodam ici uz stablo.
zato sam je i kupio.
kazu, da su FAP-ove najizdrzljivije! :ppozdrav:
 
@Francuz!
...pa prijatelju freza je za usitnjavanje zemljista i trave, a koliko ja vidim ti celo kosovo iz freziras, pa sa masinom moras ko sa covekom, onoliko koliko moze, a ne preforsirati!
:ppozdrav:
 
Ležajevi na frezi uglavnom stradaju zbog ljudskog faktora!
Skretanje na kraju njive sa frezom u zemlji je glavni razlog što ležaj propadne.
 
Trnavac je napisao(la):
@Francuz!
...pa prijatelju freza je za usitnjavanje zemljista i trave, a koliko ja vidim ti celo kosovo iz freziras, pa sa masinom moras ko sa covekom, onoliko koliko moze, a ne preforsirati!
:ppozdrav:

Ja kad sam kupovao frezu Imt ni u prospektu ni od prodavca nisam dobio podatak koliko zemlje jedna freza moze da uradi .
 
Nazad
Vrh