FREZA prikljucak za traktor

Ne znam gde da trazim za ovu frezu niko jos od firmi nije poceo da pravi, jedino sam plamen zvao da pitam i oni ne rade po izorku. A po 2,5e sam placao komad.

- - - - - - - - - -

Cek bre, potrosile se moticice posle 10ha?

Evo kod mene poredjenje par novih koje su stigle kao rezerva, i jedna skoro skinuta posle nekih ~30ha:
Jesi ti negde kupovao ove nozeve ili.. ?
 
Evo sta je bilo posle 10ha
20150506155345.jpg
[/IMG]
20150506155414.jpg
[/IMG]
 
Ma isti su skroz ista marka-kineska, frezom sam skroz zadovoljan kako se ponasa u radu i svasta sam frezao ali nozevi losi totalno.
 
Mnogo je skupo da se to tako menja na 10h! kvalitetni nozevi da dodju u ovakvo stanje treba da urade par stotina hektara.
 
Ma isti su skroz ista marka-kineska, frezom sam skroz zadovoljan kako se ponasa u radu i svasta sam frezao ali nozevi losi totalno.

Kako si zadovoljan torpedom?Imam 75, 81 god iprijepoljski frezer 210.Da li ce moci da radi dobro?

- - - - - - - - - -

Kako si zadovoljan torpedom?Imam 75icu 81 god i frezer prijepoljski od 210 cm.Da li ce
moci to da radi dobro.
Radis li sta sa njim.
 
Kod mene kinez 55 radi sa frezom jer je manji a parcele niau velike. A prijepoljski frezer ti jelagan za traktor kod nas ih ima bas dosta ali od 180 i 99% njih radi sa 539 tako da tu od 210 toroedo nece osetiti u bilo kojim uslovima.
 
Dali je neko probao sa ovakvom frezom da spremi kukuruziste za psenicu bez oranja, samo da predje tanjiraca jednom i da se uradi frezom?
koliku bi frezu mogao da nosi traktor od 165 konja?
 
Pozdrav društvo, sta kazete na ovu ideju, posjedjem IMT frezu ( nisam siguran za broj modela) 1 m radnog zahvata, pa sam dosao na ideju da napravim ovaj valjak, jer nisam u mogucnosti da kupim rotodrljaču. za sada je ovo samo pocetna idea, pa volio bih cuti i vase komentare. i da zaboravio sam napomenuti da bih skinuo orginalne saonice ( za stelovanje dubine frezanja) i umjesto toga da mi valjak preko spanera steluje dubinu frezanja a ujedno bi valjak bolje vrsio pritisak na tlo i nisam siguran koliko bi trebalo da bude jedinično opterećenje valjka.

o7umnm.jpg

2ry3ddf.jpg
 
Pozdrav svima ...kupio sam termometalovu frezu 185, zakacio za 578 kreno da probam ali mi se upalila lamela na kardanu...da li treba da dotegnem sarafe na kardanu-lameli ili je nesto drugo u pitanju..Ovo mi je prvi kontakt sa frezom u zivotu tako da neznam nista...unapred hvala
 
Dotegni sarafe na lameli ali svaki jednako. Lamela bi trebala da prokliza tek kad udaris u neki veliki kamen, panj i slicno.
 
Nazad
Vrh