FREZA prikljucak za traktor

....freza sa kontrasmerom...izuzetno lepo radi

- - - - - - - - - -

...skica rada freze

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Imam IMT542 i nedavno sam kupio kubotinu frezu. Sada imam problem jer je freza namenjena za levi smer, a moj traktor okrece desno(ili obrnuto, uglavnom je kontra). Kako da resim problem, ima li gde da se kupi negde reduktor smera? Takodje me zanima ima li ko iskustvo kako se odrzava ov afreza? Ima mazalice pa sam podmazivao samo, ima li ona ulje da se menja ili ne?
Okreni nozeve i radi....imas dobru frezu...
 
Protusmjerne freze sitne tlo dosta bolje od običnih, problem je samo u tome što su nešto teže za vući traktor. Obična freza gura traktor, protusmjerna ga koči.
 
.....Imt Boljevac na svojim frezama montira dve vrste moticica...Standardne sitine 8 cm i uske koje su namenjene da rasterete trakror.. Manje traju..nesto su jevtinije ali ih slabiji traktori vrlo uspesno okrecu a da pritom olaksano rade

- - - - - - - - - -

.....Evo kako radi sa usskim moticicama IMT 612.836.
 
Pozdrav iz Gorskog kotara. Molim Vas ako netko zna oznake semeringa i ležajeva na osovini s noževima za frezu IMT 619-2 radnog zahvata 1,25 ( ona starija, robusnija ). Htio bih naručiti prije nego idem rastavljati. Ili možda netko ima katalog dijelova ? Hvala unaprijed
 
Nešto mi je tu nejasno. Curi mi ulje na lijevoj strani kod semeringa ( gledano iza freze ), znači na strani na kojoj je i razvodna kutija s lancem. Znači da je ovo na slici desna strana rotora na kojoj je ležaj s mazalicom. Onda je možda lijeva strana freze prikazana na slici na kojoj je razvodna kutija ??
 
Poslednja izmena:
Па ме знам,вероватно по овим бројевима делова,тражиш резервне.или да скенирам и тај склоп трансмисије па да поствим.али мислим да ако ти цури испод тог склопа или поред,онда је иси случај и код мене,ту је стално замазано са уљем,скоро од почетка.
 
Poslednja izmena:
Molim te da skeniraš i postaviš i taj dio tj. transmisiju, trebat će mi. Inače, shvaćam što želiš reći : da mi ulje samo kaplje ja ne bi ništa dirao ( do sada sam 30 godina imao frezu malu za Tomo Vinković i cijeli svoj vijek je bila masna i nikom ništa ), ali ovdje iscuri sve ulje van čim ga nalijem, još nisam niti krenuo frezati. Kao da nema semeringa.
Zato te molim i za tu lijevu stranu (gledano iza freze ) tj. dio gdje su lanac i lančanici. Hvala unaprijed na trudu i dobroj volji..
 
Mala pomoc kolege
Moj dobri i posteni komsija je nasao nemacku frezu divlji vepar (takozvana) u oglasima. Seo u auto i zapucao 200 km, tamo je probali ona radila, ali ne lezi vraze kad se vratio kuci i zakacio za imt 539 posle pola sata rada freza poce da koci. Kad je rasklopio imao je sta i videti, na tanjirastom i konusnom lezaju zubi bili samo malo navaren i kad je doslo do rada u njivi freza crkla. Molio bi drage kolege ako znaju nekog ko prodaje delove ili neki drugi nacin da resimo problem
oznaka na frezi je Eberhardt Rotor-Krümler RKB 251
barem mi je on tako procitao
UNAPRED HVALA
 
Ja imam istu takvu frezu, uvezao je iz Njemačke. To je jako dobra mašina ali i jako stara, kao stvorena za IMT 539. Nažalost, zbog starosti (ima sigurno 50 godina) nema šanse naći zupčanike za nju nove. Jedino ako nadješ negdje polovne.
 
Imaju firme koje prave zupcanike po uzorku ili ako se mogu reparirati i to. Cini mi se u NS i Adi imaju firme koje to rade. Nekome sam vec to preporucio isto za neku frezu a koliko je novaca nisam siguran. Jeftino sigurno nije
 
Ovi orginali nisu sjajni, isfrezao sam oko 10ha i vise se nije moglo frezati sa njima, uzeo sam opet iste zato sto nisam znao gde to da uradim.
 
Cek bre, potrosile se moticice posle 10ha?

Evo kod mene poredjenje par novih koje su stigle kao rezerva, i jedna skoro skinuta posle nekih ~30ha:

1zee7on.jpg
 
Poslednja izmena:
To nije celik izgleda nego lim obican. Ako ja nenapravim bolje da duze sluze evala. Gibanj platnu i udri. Zaboravio sam proizvodjac ko je kad sam za hondu kupovao motike ali su ljute ko djavo. Vec 8 god frezuju i to zestoko a ko nove takoreci
 
Nazad
Vrh