FREZA prikljucak za traktor

Da nije neko kupovao ili gledao rad Termometal Ada freze?
 
@Torpedo: Probaj ocjenit koja je tu dubina frezanja Po meni ima zicer 10+ cm.

2qlg3g7.jpg


i3hsif.jpg


Inače IMT 533 tu frezu Gramip AT 20 170 cm vuče bez ikakvog problema.
 
Čini mi se da će ipak biti AT 20 185 svidja mi se što je mali neobradjeni deo sa desne strane freze( na prvoj slici). Znači manje kopanja u malini.:osmeh:
 
Malo frezanja od prekjuče

Ovdje radimo zatvaranje na parceli koja je osjetljiva na sušu. U dubini je prevlažno za rad sa spremačem i Zetorom, IMT 539 ne može da vuče drljaču uzbrdo ni pod razno (velika uzbrdica) pa smo sem opet odlučili za frezu


A ovdje smo pripremali za krompir, nešto veća dubina


Interesantna stvar kod ove freze koju sam tek nedavno primijetio je broj noževa. Na jednom disku ima 6 noževa a ima 8 diskova tj. ukupno 48 noževa što je, čini mi se, neobično mnogo za 1.65m zahvata.
 
Imao bih pitanje za znalce. Imam frezu Howard s prednjim točkovima, koje mogu selit, ljevo-desno. freza je stvarno vrhunska, širine 180. zanima me, gdje je najbolje stavit točkove,dali točno iza traktorske gume, i dali se mogu skinut samo jedni noževi s bočne strane. Razmišljao sam da tako dobim širinu od 165 jer traktoru bi bilo lakše, IMT 549DV .
 
kakvi su tockovi metalni ili gumeni?ako je suzavas suzavaj je sa obe strane podjednako ali 549 bi tu frezu trebao da tera,jer 539 tera lako poljske te sirine i fapove mislim da su i sire od te tvoje
 
Freza je masivna, i tera ju 549, ali kad prođe preko neravnine, samo da se traktor neuguši.Točkovi su metalni
1097a8319564441.jpg
[/URL] [/IMG]
 
to su ti tockovi za dubinu,pretpostvlajm,isto kao na mojoj poljskoj<ja poljsku od mislim 1,6m teram vec vise od 30 god i nikakvih problema nema,izbegavaj samo vlaznu zemlju,kojom brzim freziras?ja obicno 2 sporom,retko prvom sporom..
 
A gde su ti točkovi, dali točno iza traktorskih. Frezam sa 1,2,3 sporom, ali kad zaglibi i u 1 se zamalo traktor ugasi..Problem mi je sad ova jako nabita zemlja i direktno na brazdu, gdje sam prošao gredom tu je u redu ide 3 spora, i jedan prohod može kukuruz, a za krumpir dva prohoda 3, zatim 1 spora.
 
tockovi su uzi kod mene od traktorskih otprilike ispod poteznica,nemoj 3 da ga gonis sjebaces traktor 2 ga pici i nemoj u mokroj zemlji,nemam slike da vidis sta radi na uzoranoj zemlji pravi pepo kolko je usitni,zaboravio da kazem da meni t itockovi se rasklimali tako da je ja drzim na hidrouliku razmisljam da ih skinem jer nicemu vise nesluze
 
Poslednja izmena:
dsc0116.jpg


- - - - - - - - - -

Malo frezanja od prekjuče

Ovdje radimo zatvaranje na parceli koja je osjetljiva na sušu. U dubini je prevlažno za rad sa spremačem i Zetorom, IMT 539 ne može da vuče drljaču uzbrdo ni pod razno (velika uzbrdica) pa smo sem opet odlučili za frezu


A ovdje smo pripremali za krompir, nešto veća dubina


Interesantna stvar kod ove freze koju sam tek nedavno primijetio je broj noževa. Na jednom disku ima 6 noževa a ima 8 diskova tj. ukupno 48 noževa što je, čini mi se, neobično mnogo za 1.65m zahvata.
Za kAKAV LI TI KROMPIR PRIPREMAS KAD JE ISTO I ISPRED I IZA TEBE,T.J KO DA NISI NI PROLAZIO FREZOM.
 
Izvini jako ti je lep krompir,mislim danas ti je sjajniji i zeleniji nego inace.Sto se tice velikih slova upravu si nece se ponoviti.
 
Ajd da pitam ovde, jel probao neko da predje frezom preko rucno branog kukuruza? hole li to da lici na nesto ili ce samo da namota na rotor i zagusi? imam nekih 10 ari gde je brano rucno tu bih sejao lucerku na prolece a bilo bi lepo da se zaore kukuruzovina, a i lakse da je ne secem i izbacujem rucno.


.................................................
Gotovo, posao odradjen :osmeh:, nije lose valjda ce nekako da se zaore ::000::....
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo, interesuje me jedna stvar, a verujem da ste vi koji diskutujete u ovoj temi meni doktorom prepisani. :osmeh: Naime, radi potrebe za vrlo usitnjenom i ravnom zemljom na njivi (zbog sadnje lekovitog bilja) hocu da kupim frezu za traktor. Sada me interesuje vase misljenje, koja bi bila najkorektnija za traktor IMT 533..? Manja povrsina obrade je u pitanju, tipa 30 ari do 1 Ha, pa nece imati ni mnogo radnih sati, tako da mi odgovara i bilo koja sa cak i jednim metrom zahvata, ali treba mi neka preciznija informacija o svemu i strucno misljenje. Hvala svima :)
 
Jel gledaš novu ili polovnu, mislim da bi ti taman bila imt ona novija od 145 zahvata kao moja sto je bila ili gramip od 150cm zahvata.
 
Polovna me interesuje, jer kao sto napisah, nece imati mnogo radnih sati godisnje, tako da mi se ne isplati previse u to da ulazem, bar ne jos uvek. Pa fino je to, ako 533 moze da vuce frezu i od 150 cm. Znam da cudo cine traktoru, ali potreba mi je za neku. Kako se krecu cene tih manjih freza? Hvala na odgovorima.
 
Nazad
Vrh