FREZA prikljucak za traktor

Kako si uspeo da polomis zupcanike sale77?

Zvuči neverovatno ali istinito. Kardan koji korišćen bio je duži i gurao diferencijal nazad, od jačine guranja pukne cug koji drži osovinu na levoj strani. Verovatno je upredao difencijal i zubcanici se razmisli dok se nisu primili do kraja. Inače ima delova na Kosovu za nju original.
 
Pa zato me i cudi, znam da je kod mene prosla sve i svasta, i panjeva i kamena bog zna koliko i evo sad peta garnitura nozeva na njoj ali samo ide, ne fali joj nista. A delovi ne bi trebalo da su skupi kad su i one jeftine.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Malo sam nov u temi traktorskih freza pa me interesuje nekoliko činjenica vezanih za njih.
Naime, do sad sam se bavio ovčarstvom a okušao bi se u povrtlarstvu.
Interesantan mi je uzgoj paradajza, paprike itd. na otvorenom polju.
U tom kontekstu sam zainteresovan za kupovinu traktorske freze i kakve bi savete mogao da dobijem od Vas iz te struke.
Da napomenem da za obradu zemlje koristim IMT 542 i obradu do 1,5 ha.
Da li kupovati novo (gledajući na subvenciju) ili polovno i našta treba obratiti pažnju?


Hvala svima
 
Nakon 8 godina rada, samo ja radio s njom, nigdje udario, prvi nozevi gore i dogodi se ovo, uvijek isla u oranje.....

KAKO??



Evo i slika prvih nozeva da se vidi koliko je radila......



Kvar od 55€, osovina, brtva poklopca i ulje.....
 
Da li moze neko da me posavetuje da li mi je freza pipalica dobar izbor za freziranje plantaze Leske povrsine 3ha.
Duzine vrsta su oko 200 metara a od toga 130 metara je pod blagim nagibom od nekih 7-8%.

Neko mi kaze da te pipalice nisu najbolji izbor za teren pod nagibom pa bi mi znacilo vase iskustvo i misljenje.

Ujedno vas molim za savet sta da gledam, koje imaju dobar odnos cena - kvalitet. Iskljucivo hocu novo zbog subvencije.
NE ZNAM da li da gledam domacu proizvodnju, vidim da ih neko iz prokuplja proizvodi a cena je od 1700-2000e


hvala svima
 
Da li neko zna gde se moze kupiti prirubnica za batuje frezu u katlogu je deo 57 KOD: 53 01 003

Da li Branko iz Pazove ima nozeve za batuje traktorsku frezu?
 
Poslednja izmena:
Uskoro ce mi biti potrebne moticice za frezu Maschio W145.Da li neko uvozi orginalne moticice za nju?
Freza je kupljena u Agrouniverzalu 2014 i radi bez greske,medjutim moticice su se istrosile.Imam 14 orginalnih dopunskih moticica nekoriscenih i fali mi jos toliko.
 
Traba da uzmem kardan sa lamelom za frezu batuje.Stari je zavrsio karijeru.

Sta preporucujete ?

WALTERSCHEID ovi su sigurno papreni
BENZI & DI TERLIZZI
cerjak
fkl temerin
dar kardani

Moze i neki druga marka samo da je pouzdan.
 
Zašto s lamelom? Kardan je skuplji, a lamelu treba povremeno aktivirati jer se inače zapeče i postane beskorisna. Jednostavnije i jeftinije rješenje je sa sigurnosnim vijkom.
 
Inače meni na termometalovoj frezi ponovo stradao reduktor. Inače kineski. Razumeo bih da je udarila negde pa otkinula zubac dva ali da se onoliko sližu zupci...
Za tri godine lanac, kućište lanca, slanje cele freze u Adu, reduktor i sad ponovo reduktor... Vrlo sam nezadovoljan.
Sad će da mi uz doplatu oko 150€ daju neki veći i jači reduktor i jače kačenje...
Da mogu da vratim vreme sad bih uzeo onu iz Raške, dosta jeftinija a isto kineska ??????
 
E ta iz raske je kod mene prezivela svasta. 5 garnitura nozeva do sad. Jos nije nista pipnuto na njoj osim zamene nozeva. A kod nas ima kamena dosta i sam se cudim kako je ostala do sad citava

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Moja je ptf 165. Znači 1,65m.
Stigo mi je reduktor, nije kineski i duplo je veći i masivniji....
 
Nazad
Vrh