FREZA prikljucak za traktor

Uredu je to ali onda losije freza kada je 4 noza po sekciji, Kremator je mislio da se skine jedna komplet sekcija i freza je uza za 20ak cm
 
Da kod mene je u vis okrenuto i ja ih necu dirati, sta hvali onako. Po meni je bolje da je bliza freza traktoru. Ja cu je kaciti na kineza 55ks.

- - - - - - - - - -


Moja je jos u garazi pa se ne bi lepo videlo da he slikam tamo cim je isteram slikacu je.



Pa ti onda moraš još kratiti kardan jer je bliža.A druga stvar neznam kako će ti stojati u njivi dok frezira.Poenta je da se u radu izravna tj.da kardan ide ravno do reduktora.Sad svako ima svoje neke razloge i ukuse.One ušice su okrenute zbog pakovanja u vis 100%.Mada nebi mu ništa falilo ni tako da stoji.


118336132014-04-02-23170.jpg





118336132014-04-02-23112.jpg
 
Poslednja izmena:
nemam pojma dok je ne zakacim na kinezu su malo duze poluge ja mislim a nije ni problem malo skratiti kardan ako bude trebalo, u njivi je podesavas na toplingu da stoji ravno
 
Verovatno kinezi jel nema nikakve nalepnice na njoj, pravi se prema italijanskoj frezi SICMA, skoro su identicne, prenos sa strane je na zupcanike, nije lanac sto je po meni bolje i jace.
 
univerzal-64-slika-30855.jpg



Oo je original sicma.Gotovo su indentične.Ja imam informaciju da je u pitanju koreja.Koliko je to tačno nebih smeo da tvrdim.Uglavnom uz frezu se ne dobija nikakva deklaracija niti bilo šta.
 
Znam i ja sam gledao pre kupovine da je identicna sa tom, i onako mi se svidela kako je uradjena, ja sam imao onu imt novu 145 zahvata i prodao je za 930e bez kardana al je bila stara pola godine, i uzeo ovu za 950 novu sa dobrim lamelbim kardanom, mislim da je cena povoljna za ovaj zahvat freze. Sad videcemo kako ce se pokazati. Sad cija je ko zna cim nema nikakve papire ko zna odakle dolaze, covak kaze da ih je prodao bas dosta i da se niko nije zalio, sad dal laze ko zna.
 
Koliko konja ima ovaj torpedo sto je tera? Ja sam uzeo kod onog iz Leposavica sto ima oglase na kp 950 e nova da lamelnim kardanom. Jos je nisam probao kad je isteram iz garaze slikacu je ne izgleda lose napravljeno.
Torpedo je 48 i lagano je vuce do nekih 15 cm ali vec kad se potopi do kraja(nozevi su joj 18 cm a ide i malo dublje) onda mu nije lako, mozdadublje nije ni uzorano. Spremao sam bratu hektar za jagodu, puna dubina,prva i druga spora pun gas 5 sati i nije mu bilo lako ali zato pravi pepeo od zemlje. Ovo na snimku je neka manja parcela. Spremao sam ljudima i za sadnju ruza gde treba bas duboko i prezadovoljni su. Najbolje je dq se dobro poravnja setvospremacem i onda ide kako treba
 
I kod mene su nozevi 18cm, ja sam hteo i malo manju da n bude tesko traktoru ali posle n pokriva trag i ne valja, ja cu raditi na brži kardan od 720 obt/min ako traktoru ne bude tesko, to je 1500-1600 obrtaja. Kod mene svi traze max dubinu, znaci koliko god moze, sadi se malina najvise i ljudima baste radim
 
blagojce kako si zadovoljan sa ovom frezom kakva je u radu?
Kako je pravilno okrenuti ove ušice dali ovako kao kod blagojčeta ili da se spuste.Na orginalu su okrenute ka traktoru.mada i nema neke veze ali me baš to interesuje.
 
Sta je bolje da freza ima pogon na lanac koji se kupa u ulju ili na zupcanike?
 
imt 539 prva spora na 1500-1600 utre ke freziram za morkov pa ke postavam video ina ce freza e extra pogon na zapcanici i odlicno ja sitni zemjata.

@bobanvrb kapakot vo rabota e spusten.
 
@[COLOR=#135D38 je napisao(la):
bobanvrb kapakot vo rabota e spusten.[/COLOR]

Nisam te dobro razumeo blagojce
Dali si me pitao kako radi spuštena?Ja je nisam probao ali mi je logičnije da su okrenute ka traktoru nego u vis.I na orginal sicmi su okrenute ka traktoru.
 
imt 539 prva spora na 1500-1600 utre ke freziram za morkov pa ke postavam video ina ce freza e extra pogon na zapcanici i odlicno ja sitni zemjata.

@bobanvrb kapakot vo rabota e spusten.
Jesi li koliko isfrezao sa njom jel trosi nozeve brzo?

- - - - - - - - - -

Rade jel ovo ona imt stara od 125 zahvata.
 
Nazad
Vrh