FREZA prikljucak za traktor

savoris

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
4.131
Lokacija
Ugljevik BiH
evo vidjeh da ove teme nema , a ako ima neka admini kada se otrijezne prebace ovaj post

naima imam u planu praviti nekakvu laksu frezu za plicu obradu pa ako neko ima kakvih podataka ili jos bolje ako ima frezu ne bi bilo lose da objelodani neke podatke koji me interesuju

nesto ovako otprilike
sl_001.JPG
 
ovo je pravljena to se vidi taj lager u kucistu ce odma da propane moticice treba da se postave u spiralu
 
a cuj svaki prikljucak ako zelis mozes satrati za malo sati

ljudi se malo sjebu jer je ovo freza za lake (ili lakse) uslove rada i ne zahtijeva nesto pretjerano snage
e onda je barabe pritisnu u zemlju do kraja i tada obicno dolazi do :zli:
 
U pravu je Galki što se tiče noževa, na ravnim se brzo nakupi travuljina i onda samo mulja a dok je očistiš prodje dan.
 
Evo nekoliko slika malih freza možda padne neka ideja.
Što se tiče noževa primedbe su OK.
I ja bih voleo videti druge tipove ležajeva , al ipak je ovo bravarija tako da je izbor dobar. Ova kućišta sa ležajevima mogu kompenzovati relativno velika ugaona odstupanja.

28s7c3s.jpg
2pot9qw.jpg
wceote.jpg
kd0ejb.jpg

:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Izgleda interesantno ova kontra freza, deluje logično da bi trebala bolje da radi,,,kad baca gore ostaje sitnije na površini.
Obično su dobre stvati jednostavne, jedino što vuče nazad pa treba više snage.
 
33vks9t.jpg
Moj frezer ,nisam stigao da pokosim pa se lose vidi ,marka frezera FAP ,ja ga zovem prijepoljac
 
ja imam imt frezu 1.6m. radi kod mene vec 20 godina bez greske. mana joj je sto je teska za traktor a vrlina sto je neunistiva. kolega ima fapovu i stalno ima problema sa osovinom
 
Fap-ove u neverovatno izdrzljive . Ja sam na sajmu kupio IMT i pokajao se . Razletela se samo tako posle godinu i po dana . Mnogo nedostataka . Pa nije dzabe konstrukcija na ovoj fapovoj tako robusna a majstor u Imt- u napravio konstrukciju od dva lima 3mm i ponegde ga zavario .
Freza trpi velike sile i treba da bude jaka . Mislim da nema veze sto je se vidi lager u kucistu ,samo redovno podmazati i nema problema .Ja sam sa mojoj 1.85 m do sad odradio preko 50 ha i sa lezajevima nisam imao problma .Ali ako na uvratinama ne dizes frezu onda lezajeve obavezno kupi rezervne :nono:
 
Vucem FAPovu frezu od 90te godine, jaka kao mazga...., jedno 2 put mi je propisala ulje sa strane ali nista strasno, 5-6 hiljadarke i 1 dan posla i gas....
Mana:definitivno sto mnogo brzo pojede nozeve ili su joj premali fabricki odradjeni nozevi, bem li ga....

odradimo gofdisnje 10tak Ha i vec cetvrte godine moraju da se menjaju, oko 100e
 
pricao mi covek da one freze za mrkvu takoyvane bankerice isto imaju smer rotora kontra od pravca kretanja traktora.
Radili su sa cetvorednom razmak izmedju banaka 75 i jd od 180 ks da se napatio kao niko. Traktor je jedva izdrzao. :sta:
 
Gledao sam na sajmu IMT-ove freze. Nekih 100 hiljada dinara koju hiljadu gore-dole zavisno od širine. Cena je ok pa me interesuje ima li ko sa njima iskustva iz prve ruke. Jedino što je radna dubina mala, 15 cm mada i to nije loše ako je stvarno tako.
Bila je i neka italijanska, radna dubina 30 cm (ako je istina), nisam siguran za radni zahvat ali mislim da je ili 140 ili 160 i ta košta 2150 evra (ne znam jeli to sajamska cena ili stvarno toliko košta).
 
Imao sam IMT frezu zahavata 1,5 m, radio sam sa IMT 1,25 m. Pored toga imao sam još dvije freze za Tomu Vinkovića, radio sam sa jednom poljskom 1,6 m, pa sa Batuje 1,3 m, pa sa Gramip 1,7 m i od svih njih IMT-ova ide najdublje no i najteže se vuče. Ona traži puno snage na kardanu po metru zavata i dosta je teška. Kad ovo kažem nemislim na ove nove IMT freze koje su puno lakše od onih prijašnjih (neznam jel se te još prave).
 
IMT freza radi najdublje, ali dosta trazi i snage, a i pravi velike grudve gde je zemlja vlaznija.
ima na prethodnoj strani klip gde radim sa IMT frezom bez granicnika dubine, ali i dubinu ne mozes da postignes neku ako ne ides polako i ne prodjes barem dva puta.
ima cak i jaku konstrukciju
 
no koment

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6Ej0nwWhDXg&feature=related[/youtube]
 
Nazad
Vrh