Hibridi suncokreta.

Syngentini suncokreti otisli 5%gore sto se tice cene,pioner 210e,ja sam uzeo sve pioneer.Covek koji najvise seje suncokreta kod nas prosle goodine je uzeo 30% pod pioner-om a ostalih 70% syngenta, ove godine za 100% povrsine na oko 350-400ha sve pod pioner-om nece ni da cuje za syngentu,a radi sve tipove zemljista od nalaksih peskovitih do najtezih ritova.
 
I ja sam do prosle godine preferirao syngentine hibride.Sada se dvoumim da predjem na pionir sto cu verovatno i uraditi

Poslato iz ravnoga Banata
 
Da hoće ljudi da se slože pa da ih bojkotuju za ovu godinu,neka se opamete.Bili se osilili pa počeli da ucenjuj,sramota!
 
Ja sam uzeo Le25,Le99,SATEN UNION i pisao sam Sumiko i Subaro po 2 kese da mogu da ih uporedim sa ostalima. Ali samo ako bude goli paket.
 
Kakvo seme pioneera le99 ste dobili, jel jako sitno? Ladno imam problem da ga posejem, jako je sitan i seje ga po 2 zrna cak hvata i 3 ponekad. Ploce su 3mm. Katastrofa. Sa Kondijem sve ok i sa pioneerom le25 je sve ok, a sa ovim pizdarija.
 
Ja sam sejao le99 sa 2.5 mm plocama,i katastrofa koliko sam imao muke da nastelujem..kad sam skinuo neke cesljeve u setvenom aparatu islo je puno bolje(sejalica maja)..ali niksko nisam zadocoljan kolicinom semena..po meni nema deklarisanih 75 hilj u dzaku..danas sutra ce da bikne ps cemo da vidimo kako sam posejao..em je jako sitan,em dosta nejednako seme,ima zrna i duplo vece..
 
I ja sam imao muke da nastelujem skidace i nisam ni uspeo i naravno otislo mi je vise semena le 99. Sumnjam i na tacnost pakovanja. Ove godine sam dobio seme Rumunskog porekla a prosle godine sam takodje sejao le 99 ali fracuskog porekla i malo bolje je protekla setva. Na kraju sam za jos jednu njivu morao dodatno da nabavim seme i posto pionira sumo tehnologije naravno nije bilo uzeo sam Sindjentin Adagio [grinfild tehnologija] i sa istom sejalicom [IMT] posejao u semenku tacno.
 
Sejao 4 vrece, sitnije seme od 99-ke i nizi je po rastu, rod identican al nije mereno zasebno, jer su bili posejani na drzavnom zemljistu dosta daleko pa se nije moglo...mislim da u povoljnijoj godini le99 bolji prinos moze da izgura...Kako stoji u ogledima?
Milovane jel si nabavijao protekle godine Subaro? Nesto kontam da ga turim pored 99-ke na pesku.
 
Prosle godine nisam,ali ove sam narucio Sumiko. Hocu da i ja da ga uporedim sa le 99. Ovde ga mnogi hvale.
 
Nazad
Vrh