Hibridi suncokreta.

2000SJ je zanemariva kolicina za takvu firmu,to stane u atar jednog omanjeg sela.
A ne mora ni da znaci definitivnu odluku, mozda samo pipaju puls ? :osmeh:
 
@milovane : Da,na istog coveka mislimo_Onda covek koji mi rekao ili je on dobio dezinformacijee ili je pobrkao hibride.Da cuo sam i ja da Le dominira..Jel si imao u ritsku zemlju te hibride ili ?

Meni je on licno rekao,i rekao mi je da mu je Ns seme doplatio razliku,jer su mu napismeno garantovali da ce biti veci prinos od pionira.

- - - - - - - - - -

Ja nisam sejao u ritu,ali je Mile Ferum imao u ritu Le99 na 150 ha i prosek je bio 4500 t/ha

- - - - - - - - - -

Ja se nadam da ce i Singenta morati da ukine te pakete,jer im niko nece uzeti ni dzak semena. Samo da nam onda ne uvale nesto najgore.
 
Jako teska zemlja gde je potrebno 50 ks po brazdi,ume lepo da rodi ako nema puno padavina(psenica i suncokret),ali je jako specificna zemlja,jako puno vremena treba da prosusi,retko kad se desi da pre 1 maja moze da se udje,a zna i da zapece. Kazu stari ljudi u 10h je rano,a 12h vec kasno.
 
Prošle godine sam imao LL06,prezadovojan sa tim hibridom 2350kg na kj bez gram đubriva.U moj kraj prošle godine znatno se povećao setva pionir suncokreta.Bilo skim sam pričao svi su uglavnom bili zadovoljni.
 
Prosle godine su ugurali Kondi sa losom klijavoscu, a sad imaju obraza i ovo govno sa paketom da nam guraju pod nos, evo im kur... da isteraju oci! prelazim na druge semenske kuce!
 
Narucio ove godine Neomu,a ostalo mi jos malo manje od dzaka Kondija od prosle godine.Nisu mi u silosu najavljivali nikakav paket,valjda nece da me "prijatno" iznenade ima da odlepim.
 
Barolo ro je 93e na zaduzenje, vreca za 2 lanca. A rodi 1800kg, bar kod mene je tako.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh