Hibridi suncokreta.

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
7.420
Lokacija
vrsac
Nacuo sam nesto,da ce Singenta ove godine zestoko uslovljavati sa paketima
Primer: vreca Neome+2 litre Listega+vreca kukuruza.
Navodno ce se znati posle sastanaka na zlatiboru 21.01

Ako tako ostane,ja necu uzeti ni jedan jedini dzak.

- - - - - - - - - -

Koji jos postoje express hibridi sem Pionira i Singente?
 
I ja isto! Sad ce i pored jake cene semena da nas uslovljavaju da uzimamo govno koje niko nece ili kome nesto ne treba. Odvratno!
 
Прелазим на фушиу ...никаква разлика..бар код нас је изједначио принос.

Послато са Tab2A7-10F
 
Misljenja sam da bi trebalo sejati bar 10 % domaceg semena, nije dugorocno dobro oslanjati se samo na uvozna semena.
 
Прошле године код нас у селу се сејао НС и подбацио максимално.

Послато са Tab2A7-10F
 
Sve zavisi koje si NS hibride sejao,ni ovde kod nas slabo idu te ns hibridde podbacuju samo tako.Ali jedan covek uzeo da proba SUMO2 ja msm da se tako zove uzeo da proba na jedno 200ha kazu ljudi da je imao prinose jako dobre mozda i bolje od sygentine ja licno nisam video ali par ljudi koji su imali njive pored njegove kazu da ih je ovaj sa Sumom oduvao sa prinosom.

- - - - - - - - - -

@milovane : Jel si sejao prosle godine nesto od Pioneer-a,kako se pokazao?
 
Prošle godine sam prvi put sejao suncokret. Nije zastupljen u mom kraju pa sam odlučio da ga probam na brdu da bih smanjio površine pod kukuruzom zbog bojazni od suše. Na površini od 3.70 ha posejao sam Pioneer le25. Imao sam tri tone po hektaru. S obzirom da ga prvi put sejem, zadovoljan sam. Ove godine ide na 6 hektara. Ali bih probao nešto od Singente.
 
Sve zavisi koje si NS hibride sejao,ni ovde kod nas slabo idu te ns hibridde podbacuju samo tako.Ali jedan covek uzeo da proba SUMO2 ja msm da se tako zove uzeo da proba na jedno 200ha kazu ljudi da je imao prinose jako dobre mozda i bolje od sygentine ja licno nisam video ali par ljudi koji su imali njive pored njegove kazu da ih je ovaj sa Sumom oduvao sa prinosom.

- - - - - - - - - -

@milovane : Jel si sejao prosle godine nesto od Pioneer-a,kako se pokazao?

Sejao sam Le 25,jako ga je kombajn cisto radio,ali je bio previsok(do retrovizora na kombajnu) bio je laksi od neome i razlika je bila 300 kg u korist neome.

- - - - - - - - - -

Sumo je sejao covek u tabli od 500 ha,pola je bio pioneer le 99,a pola sumo. Le 99 ga je tukao preko 1000 kg po ha,mislim da na isto coveka mislimo.
 
Koliko je rizicno sejati expres hibride na zemljiste gde je prisutna ambrozija,dal mogu herbicidi namenjeni ovom sistemu zastite od korova da je uspesno suzbiju,necije iskustvo??
 
@milovane : Da,na istog coveka mislimo_Onda covek koji mi rekao ili je on dobio dezinformacijee ili je pobrkao hibride.Da cuo sam i ja da Le dominira..Jel si imao u ritsku zemlju te hibride ili ?
 
A ja sam skoro baš odlučio da se vratim na Neomu, međutim ako to bude uslov, takođe neću uzeti ni jedan džak!!!
 
Ne znam koliko bi im to bio "pametan" potez,bukvalno sami sebi skacu u stomak,ne mogu da verujem da njihov marketing i prodaja tako nesto kombinuju.
 
Sindzenta pravi te pakete jer im je ostalo oko 2000 sj kukuruza iz prosle ili pretprosle godine pa da se rese zaliha. Klijavost je valjda oko 88%. Mislim da imaju i neku kombinaciju sa Gardoprimom.
 
Nazad
Vrh