Kondenzacioni gasni kotao

Ušteda zavisi u odnosu na koji tip kotla se odnosi. Kod mene fasadna Nectra ugrađena još 1998, po kataloškim podatcima ima iskorištenje 92-93%
 
Да разјасним......Бројило за гас, је раштимовано или поткајловано ако троши стотинак киловата гаса месечно на кућу од 140 м2

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
Da li je ispravan ili nije to ne znam,da je kuća izolovana i ušuškana to znam.
 
Да разјасним......Бројило за гас, је раштимовано или поткајловано ако троши стотинак киловата гаса месечно на кућу од 140 м2

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Moguće je sa ovom vrstom kotlova.Naveden je mesec novembar.U decembru će biti veći račun skoro duplo.
 
Ако је тако, видим будућност блиску у мојој кући ;)

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
Kondenzacioni kotlovi su standard u Evropi više od deset godina, ovo što se prodaje kod nas je odavno prevazidjena tehnologija koja rasipa toplotu nemilice. Temperatura izlaznih gasova na običnom gasnom kotlu je 120 stepeni što je lošije i od razvaljenog Smederevca. I u ovom slučaju smo mi i dalje 'istočno tržište' tako da ako hoćete da kupite dobar i ekonomičan kotao dobro se raspitajte, ali ne kod nas!!!

PS
Bobane ako već znaš uvredljivo da komentarišeš onda bar nauči da se gas ne prodaje na kilovate.
 
@dzionik када будем хтео неког да вређам онда ћу га и вређати, нећу се шалити.......чиме сам ја кога увредио у својим постовима, осим у твојим очима док читаш.....а лапсуса увек има свакојаких од мене, савршених нема....

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
Što se tiče potrošnje dotičnog kotla.
2013 je kupljena kuća, samo omalterisana ,sa relativno lošom stolarijom.Imala je centralno sa nekim starim gasnim kotlom pa smo odlučili da kupimo nov.Te grejne sezone je trošio oko 10-etak hiljada dinara za gas(ne znam koliko kubika) mesečno a grejao je ispod 100 kvadrata,pošto neke prostorije nisu bile osposobljene.Posle menjanja stolarije i oblaganja sa stiroporom potrošnja se drastično smanjila.Evo jednog podatka od nedavno. 6 I 2017 oko 12 sati su isključili grejanje, 7. I 2017 su došli kući oko 5 poslepodne .Temperatura u kući je bila 15 stepeni iako je napolje bilo debeli minus.
 
Кућа је ушушкана баш баш добро, кад је тако мали пад температуре.

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
Da ,baš je ušuškana.Ne znam u kom si delu Novog Bečeja .Ova je u Štrosmajerovoj.
 
Карађорђева сам. Али знам добар део села ;)

Послато са Леново П70А уз помоћ палца
 
Без проблема се све зна у селу....оно што не треба, а оно што треба немош исчачкати па дас бог
 
Kondenzacioni kotlovi su standard u Evropi više od deset godina, ovo što se prodaje kod nas je odavno prevazidjena tehnologija koja rasipa toplotu nemilice. Temperatura izlaznih gasova na običnom gasnom kotlu je 120 stepeni što je lošije i od razvaljenog Smederevca. I u ovom slučaju smo mi i dalje 'istočno tržište' tako da ako hoćete da kupite dobar i ekonomičan kotao dobro se raspitajte, ali ne kod nas!!!

PS
Bobane ako već znaš uvredljivo da komentarišeš onda bar nauči da se gas ne prodaje na kilovate.

Dimnjaci na kondezacionim su plastični,tako da ne bi mogao izdržati temperaturu dimnih gasova od 120 stepeni.
 
Nazad
Vrh