Kondenzacioni gasni kotao

SAMA

Moderator
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
8.395
Lokacija
Stara Pazova
Ima li neko iskustva sa ovakvom vrstom kotlova na gas?
[h=1]Na početku beše inovacija[/h]Inovacija je Vaillant. Vaillant je inovacija. Tehnologije grejanja koje određuju epohu i učinci koji su ispred budućnosti tradicija su firme Vaillant. Sve to ima dobar razlog: Vaillant tačno poznaje zahteve tržišta. Beskompromisna orijentacija na korisnike najveći je prioritet u razvoju novih proizvoda, a kvalitet je kod Vaillanta sam po sebi razumljiv.
Ideje za grejanje iz Vaillanta, vodećeg inovatora u tom području, znaće savremenu sistemsku tehniku koja donosi grejanje i toplu vodu u Vaš dom i u njemu osigurava udobnost. Vaillantovim sistemima ostvaruje se ekonomičnost za sve namene, uz dosledni vrhunski kvalitet i savremen dizajn - za individualna grejna rešenja i uz garanciju prepoznatljivog imena. Simpatični ‘osmeh’ novog dizajna simbol je zadovoljstva korisnika.
Šta možete očekivati od Vaillanta pokazuje nova generacija kondenzacionih uređaja: inovaciona sistemska rešenja sa maksimalnom uštedom energije za sve namene i u svakoj kategoriji cene.

[h=1]Savremena kondenzaciona tehnologija[/h]Vaillantova kondenzaciona tehnologija troši manje energije nego što je to slučaj kod uobičajene proizvodnje toplote. Zahvaljujući izmenjivaču toplote velike površine izrađenom od nerđajućeg čelika iskorišćava se i toplota koja se nalaziu vodenoj pari, a koja kod uobičajenih tehnologija nestaje sa dimnim gasovima.
68_kondenzacioni_kotao.gif

Primenom te savremene tehnologije ostvaruje se više od 17% uštedena troškovima grejanja u odnosu na uobičajene uređaje za grejanje, a u istoj se meri čuva okolina. Uz kondenzacionu tehnologiju Vaillant nudi širok asortiman za sve moguće namene. Bio da se radi o gasnom zidnom ili gasnom stabilnom sistemu, nova generacija kondenzacione tehnologije iz Vaillanta daje maksimalnu iskoristivost takođe i kod pripreme potrošne tople vode.
 
Prošle godine kada sam radio centralno na gas projektant grejanja a kasnije i majstor su mi predlagali kondenzacioni kotao umesto običnog. Tada je bio skuplji nekih 65 000 dinara. Ipak sam uzeo obični, jer po nekom proračunu i tome koliko potrošim godišnje za grejanje tek posle nekih 5-7 godina bi počeo da mi se otplaćuje.
 
Ono jeste razlika u ceni.Usteda,koliko sam guglao varira od 17 do 30% Mada negde pise i minimum 30% :osmeh:.S obzirom da smo skloni preterivanjima,interesuje me iskustvo clanova.Zavisi naravno i koji kotao.
 
Ima mladji sin kondenzacioni Ariston od 24 KW,nekoliko godina.Greje 140 kvadrata +sanitarna voda ,za novembar je platio 4,500 dinara .Kuća mu je dobro izolovana.
 
Ima mladji sin kondenzacioni Ariston od 24 KW,nekoliko godina.Greje 140 kvadrata +sanitarna voda ,za novembar je platio 4,500 dinara .Kuća mu je dobro izolovana.
To mora biti bas dobro ususkana kucica.:osmeh: 4500 je bas smesno,taman i bez sanitarne vode.Ja bih bio prezadovoljan sa 3x4500 :haha:

- - - - - - - - - -

http://thermodragons.co.rs/sr/ariston_oprema/dokumentacija/kondenzacioni_kotlovi

- - - - - - - - - -

Ovde pise usteda 25% kod grejanja sa radijatorima,kako je kod mene,a cak 35% usteda kod podnog grejanja.
 
Ti kotlovi su oko 200-300+k dinara kolko sam gledao,neki ozbiljniji i sa elektronikom.Jel moze nesto drugo da se lozi pored cepanica,sta je sa seckanim drvima,ono tipa +-10cm duzine i debljine max kao ruka otprilike,jel bi to islo u takvim kotlovima ?.Pretpostavljam da cokanj,tj sapurine ne moze ?.
 
E ovo je stvarno ususkano.Tu grejanje ni ne treba.Samo po tanjir pasulja. :haha: Svaka cast.Inace Arkadije to su kotlovi na zemni gas.:osmeh:
 
Otac je uzeo na proljeće bošov tu kod nas, izašao ga sa dimovodnim cevima 10000kn, cca 1500€ sa popustom od 20% za keš. Kaže da nasprem 20g starog vaillanta šta je prije bio, potroši na isto grejanje plus topla voda oko 40€ manje. Prije su se zimski računi kretali oko 200€ mjesečno, ljetni oko 30€ a sad je kroz ljeto plaćao nekih 20€ a sad zadnji račun šta sam vidio je bio 1240kn, znači cca 170€. Ako bude takva ušteda dalje, cca 200€ godišnje morao bi sam sebe otplatiti u 8 godina.
 
Otac je uzeo na proljeće bošov tu kod nas, izašao ga sa dimovodnim cevima 10000kn, cca 1500€ sa popustom od 20% za keš. Kaže da nasprem 20g starog vaillanta šta je prije bio, potroši na isto grejanje plus topla voda oko 40€ manje. Prije su se zimski računi kretali oko 200€ mjesečno, ljetni oko 30€ a sad je kroz ljeto plaćao nekih 20€ a sad zadnji račun šta sam vidio je bio 1240kn, znači cca 170€. Ako bude takva ušteda dalje, cca 200€ godišnje morao bi sam sebe otplatiti u 8 godina.
Koja je cena kubika gasa kod vas?Kod mene je trenutno 39,25 tj 0,32e.
 
E jbga neznam stvarno. Ja svoju kuću grijem samo na drva već 7 godina, a stari ima na plin. Mogu ti provjerit sutra šta točno piše kod njega na računu, ja sam gledao konaćnu cjenu i slušao njegovu usporedbu sa starim kotlom i potrošnjom.
 
@SAMA
Moja greska,mislio sam na one piroliticke kotlove,pise da idu na drva samo,tj cepanice.Danas ima sto vrsta kotlova,i jos toliko nacina grejanja....
 
Stavio i ja kondenzacioni prosle godine,kuca nema nikakvu izolaciju,100 kvadrata,razlika u proseku 4-5000 din mesecno manje nego sa konvencionalnim :)

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Ima mladji sin kondenzacioni Ariston od 24 KW,nekoliko godina.Greje 140 kvadrata +sanitarna voda ,za novembar je platio 4,500 dinara .Kuća mu je dobro izolovana.

Ja imam Baxijev od 24kv koji je koštao 850E ( švercovan)
Izolacija nikakva,preko 100m cevi.Prelaz iz stare u novu kuću.oko 100m2.Od 10 oktobra do 1 januara 800m3
 
Nazad
Vrh