Teleskopski utovarivači

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
12.954
Lokacija
Bašaid
Danas sam imao priliku da izbliza vidim i provozam teleskopski utovarivač marke Manitou ,kojeg je šurak kupio.Utovarivač je 1996-97 godište ,ima perkins motor od 105 ks,visina dizanja 12 m,priključci :kašika i vile
2u3zmvk.jpg

Post je spojen: [time]четвртак, 01. април 2010. 18:41:59 MST[/time]
_________________________________________________
e6t9ag.jpg

Post je spojen: [time]петак, 02. април 2010. 03:43:46 MST[/time]
_________________________________________________
e6t9ag.jpg

Post je spojen: [time]петак, 02. април 2010. 13:31:59 MST[/time]
_________________________________________________
 
Kako je na snimku rekao , što je mnogo mnogo je . Za čega će ga koristiti ?
 
U stočarstvu:čišćenje štale , manipulacija roobalama ,spremanje i silaže ..
 
bas sam i sam htio napraviti temu merlo, ali si me pretekao, inace odlicno upotrebljivi strojevi, svaka cast surjaku jer je kupio pravu stvar....
 
Kad sam otvarao temu ,stavio sam ovaj naslov da bi mogli i o drugim markama da komentarišemo.Postavi i merla ovde da vidimo da li ima razlike.Evo još koja slika.
20sydt3.jpg
ovo je ručna pumpa koja može da posluži ako nešto otkaže kako bi se utovarivač spakovao.
2rh1j5s.jpg
,a ovde se vide stabilizatori.
 
Evo malo o marki MERLO inace koliko znam odlicne masine, mislim da idu do 21 metar dugackim strelama i imaju model koji ima 3 tacke kacenja nazad...

14e78te.jpg


2mq85nc.jpg


2v007cj.gif
 
Čitajući raspravu u temi John Deere u vezi pomeranja točkova,setih se detalja za manitua ,ima tri mogućnosti :upravljanje točkovima samo prednje osovine,upravljanje točkovima prednje i zadnje osovine i pasji hod (ide ukoso).
 
kiraj je napisao(la):
Čitajući raspravu u temi John Deere u vezi pomeranja točkova,setih se detalja za manitua ,ima tri mogućnosti :upravljanje točkovima samo prednje osovine,upravljanje točkovima prednje i zadnje osovine i pasji hod (ide ukoso).
ima boljku od stenecaka!
:D
 
akhoia.jpg
jtmn4m.jpg
kdr04z.jpg
danas sam si dao truda pa usliko, aman je kolega tero rx u garazu nakon tri godine da ga otvorimo i vidimo diga boli, he he, odlican stroj i jako jako upotrebljiv, inace ima isto tako tri opcije za skretanje, samo prednji prednji i zadnji i pseci hod.. deutz motor 100 ili 110 ps nisam siguran...
 
samo jedno laicko pitanje:
da li taj ili bilo koji telehendler moze da ore,spremira,drlja,seje....
 
Evo jedan logican odgovor:
Nijednu od tih operacija nemoze da radi jer ima niski klirens kako bi mu bolo nisko teziste da bi strela mogla sto vise da se podigne, a i nije namenjen za te operacije. :ppozdrav:
 
Mašina danas imala malo akcije:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9spUTv_e_ko [/youtube]
 
KishRobert je napisao(la):
samo jedno laicko pitanje:
da li taj ili bilo koji telehendler moze da ore,spremira,drlja,seje....
vidio sam jednom prilikom par videa na yu tube gdje merlo malo veci od ovog vuce plug okretac tri brazde i ne samo da ga vuce nego i ore sa njim, znaci nije istina da nemoze orati.... :ppozdrav:
 
kolko kosta takav sto ima hidraulik i kardan?
bas sam neki dan razmiljao da li neko pravi takve i evo znaci da ima :)
evo slika nase akcije 150 jutara slame za jedan dan :)
bobket visina dizanja 6m motor oko 100 ks

qqz7s2.jpg


b5sd5k.jpg


2ytti5i.jpg

smbxxl.jpg

2ryoiyp.jpg

jqi8go.jpg

b8mi4j.jpg

2d14ns7.jpg
 
Evo isto kao onaj McCormick gore samo u plavoj boji.SISU DIESEL motor 150 ks transmisija Landini ELECTRONIC VARIABLE TRANSMISSION 40 KPH HYBRID HYDROSTATIC+MECHANICAL Cena je od 65000 do 90000 evra zavisno od opreme

35bxq3d.jpg

24x2wt3.jpg

2dmfntk.jpg

1zz4xg0.jpg

2eldq2c.gif

2i11aus.jpg
 
Nazad
Vrh