Cena Suncokreta rod 2017

Nama niko nista ne nudi.Ja bih pristao unapred.Da makar jednom pise moje ime na nekoj masini na sajmu.:osmeh:

Prošlle godine ovi moji nisu radili sa dijamantom, i mi smo da prvog oktobra dobili 36 din konačnu cenu isplaćenu, e sad video sam da su neke kolege pisale da su čak i u decembru dobijale dopate...
 
Niko nece readiti sa Dijamantom, ali ce zato njihova cena koja ce biti najverovatnije I najniza, biti svima reper da I nama zakinu....:udri:
Ako neko ponudi 40 din, lapo sada, pola posle, ja pristajem.
 
Ja mislim da sve iz mog kraja ide za Dijamant.Victorija,Agromarket rade za njih a,ovi nasi otkupljivaci za njih.Prosla sezona se zavrsila sa cenom 34 i 35 din kako koga zavrnuli.
 
Agroservis:
Ove godine žetva suncokreta će početi rano, a završiće se kasno, sa manje zasejanih površina nego minule godine. Ova dužina žetve suncokreta pogoduje da se konačna cena zrna suncokreta odlaže i da se po receptu hladnjičara maline brane od niskih. Poučeni prošlogodišnjim ponašanjem prerađivača i izvoznika, koji su cene suncokreta povećavali simbolično i koje nisu odgovarale ratarima, ove godine njihova udruženja žele da čuju ponudu do 15. jula. Interesantno je da se ove godine pojavilo i nekoliko kompanija koje su nudile 370 evra za tonu suncokreta na zeleno, ali je ta ponuda kratko trajala.
 
Danas pročitah da je ministar rekao da neće zabranjivati izvoz suncokreta. Trebalo bi da bude dobra cena pošto susa uzima polako danak, nažalost.
 
Kod nas se prica o nekoj ceni od 40din/kg. Da li ce to i biti, pitanje je.
 
Ako je u Maju i Junu, kao sto kazu na zeleno islo i do 44.5 din,trebalo bi da bude dobra cena na jesen.
 
Islo je samo do 330e i to po tadasnjem kursu bilo do 41 din. a onda se desio pad na 305e, i sada raste jako malo cena, ali se ceka da se vidi....
Koliko ce ovo vreme uticati na ukupan rod suncokreta u Srbiji, i kolika ce cena biti u okruzenju, prvenstveno RO i HU... i onda ce odluciti koliko ce platiti... a to je Oktobar mesec...
 
Islo je samo do 330e i to po tadasnjem kursu bilo do 41 din. a onda se desio pad na 305e, i sada raste jako malo cena, ali se ceka da se vidi....
Koliko ce ovo vreme uticati na ukupan rod suncokreta u Srbiji, i kolika ce cena biti u okruzenju, prvenstveno RO i HU... i onda ce odluciti koliko ce platiti... a to je Oktobar mesec...

Islo je do 370e..imas clanak gore citiran sa agroservisa...poruka br 47
 
Na agroservisu rekli su i za repicu da ide cena negde i do 375e, malo obilazu oni istinu nigde koliko ja znam cena repice nije presla 42-44din sa pdv-om.Direktor kaze da se ne nada neke dobre cene suncokreta pre 7 dana rekao da ako bi se sad vrsio suncokret kako stoje stvari cena bi bila 32din bruka


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma daj boze da bude suprotno od onog sto sam napisao,ali o kakvim kriminalcima se radi,tesko da ce biti. Njih vise ne zanima koliko je rodilo,koliko ce suncokreta biti,oni imaju svoj cilj koji u ovoj drzavi lako ostvaruju,a da li cemo mi imati dovoljno da se razduzimo,da platimo kredite i arendu? Za to ih zabole.
 
Nazad
Vrh