Cena Suncokreta rod 2017

Kolege jel imate neke informacije o ceni suncokreta ? Ja imam ponudu da napravim ugovor na 278eura+pdv SR kvaliteta plaćanje posle predaje suncokreta. Šta mislite dali bi se isplatilo napraviti takav ugovor ili sačekati bolju ili lošiju cenu .
 
Mene najvise uz.ebe kad kritikuju cenu jestivog ulja,kao skupo je 120-130 din. a koliko ulja potrosi jedna osoba na mesecnom nivou 1L?2L? a cena goriva od 150 din nije skupa????? a tu kolicinu od 1-2 L goriva zduvas kroz auspuh vec posle 10-tak kilometara....:zli:
 
Ipak nisam prihvatio ponudu i čekam cenu koja će biti u Augustu sad videćemo dali je moja odluka dobra ili loša :)
 
Jel se zna neka cena u okruzenju po kojoj se ugovara proizvodnja, mislim da je neko pisao na forumu...
 
Poverioci dijamantu(citaj agrokor) pustaju menice uveliko,roba se panicno izvlaci,vrlo verovatan scenario je da izadju sa (ne)realnom cenom za 2017. jedino ce mozda ``kasniti`` isplata..
Dijamant posluje pozitivno,tako da moze opstati,kao kod slucaja PKB gde su pekabeta i imlek izdvojeni iz trusta..
Sad je i njih stigla sudbina trustova i kombinata,godinama se kartelski ponasaju jer im ``drzava`` nista ne moze..
 
jJa sam imao ponudu po 38, pola para sad, pola kad predam, nisam hteo da uzmem, daleko je žetva, još može svašta da bude...
 
Pola para sad,sto je 19din. osigurali su sebe da moras robu da im das,a ako bude manja cena od 38,pitanje da li ce ispostovati. Zadjih godina za cenu saznajemo kad se poslednji hektar suncokreta skine,a sad navodno nude nesto.
 
Danas sam pročitao vest u listu Zrenjanin da su firme članice Agrokora pozajmile nekoliko desetina miliona evra od uljare Dijamant u prethodnih par godina. IDEA je pozajmila oko 20 miliona pre dve godine i još nije vratila te pare, a Dijamant se zadužio kod Aik banke radi tih pozajmica. Pitanje je da li će uljara imati para za otkup suncokreta. Navodno ove informacije su javno dostupne na njihovom sajtu u izveštaju sa vanrednih sednica akcionara. Jedan otkupljivač mi je dao do znanja da ove godine neće saradjivati sa uljarom Dijamant.
 
Nazad
Vrh