Cena Suncokreta rod 2017

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
Za rod 2016 konacna cena 36,5 din, koju cenu ocekivati u ovoj 2017.
 
Verovatno 27-28 dinara.
Posto ce biti posejano dosta suncokreta.
Mada mozemo mi samo da mislimo, nikada se nista ne zna.
 
Oni koji misle da će biti 27-28 dinara ne treba ni da ga seju. Kad god se nova tema o ceni otvori bez obzira koja je kultura u pitanju, odmah krenu neki članovi sa nekim nagadjanjima o mizernoj ceni. Ne znam šta vam to znači.
 
To nije mizerna cena.
Mizerna cena je 20 dinara.
Daj boze da plate i 50 dinara, ali treba biti malo i realan.
Psenice je manje posejano, logicno je da ce biti suncokreta vise.
A sto se rice psenice, tu ocekujem 17-18 dinara u zetvi. Ali se opet nezna, posto je to trenutno samo trava.
A suncokkret jos nije ni posejan, a mi se pitamo koja ce cena biti.:haha:
 
Psenica ispod 20din u zetvi ne bi trebalo da bude samo vise,manjih povrsina ima posejano nego prosle godine oko 350.000ha koja je posejana u roku,a ova van roka koja je posejana i u zadnjih dana decembra to ne racunamo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sto se tice suncokreta trebalo bi cena da bude kao prosle godine ili cak i 40din,dosta ljudi su presli na uljanu repicu a i kukuruz ce vise posejati,tako je kod nas kad jedne godine rodi kukuruz onda sledece ga svi seju i ako je susa opet dignu ruke od kukuruza i naredne godine opet kisovita i tako u krug.Trebalo bi biti lepa cena na suncokretu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako nije mizerna znači da si zadovoljan sa tom cenom.

Kokretno kod mene se ne isplati sejati suncokret ako je cena ispod 40 dinara. Sto je vrlo tesko. Tako da bi samo sa 40 i nesto dinara bio zadovoljan
Tako da ga sejem samo zato sto imam skoro 50ha za prolece, a mnogo mi je da posejem sve kukuruz. A soja se kod nas niti seje, niti ima ko da je otkupi.
 
Manjevicu ni kada ga posejes pocetak aprila i sve u fulu nepostoji sansa za 3t po hektaru da se napravi.
 
Tesko je bilo sta reći sad jer kalkulaciju prave velike zverke kako njima odgovara a mi smo na granici rentabilnosti . Samo da ne bude grada kao ove godine bice ce mrvica i za nas . Sve je poskupelo sto mi plaćamo a opet ako nam plate preko sadašnjih 34 bice dobro .
 
Samo da ova godina bude rodna kao prosle godine,bice nam dobro. :) a za cenu nek se pobrinu oni:haha:
 
Gledajuci trenutno cene na berzama u svetu mozemo da sada nagadjamo neku cenu od 40din. Berzanske cene do avgusta mogu itekako da se menjaju. To smo imali prosle godine. Do juna su bile jedne cene, i onda je sve palo za 30e/t.
Ali i do setve ima mnogo, a kamoli do zetve. Tako da ko zna...
Realno mislim da je 45 ok cena.
 
Poslednja izmena:
Ala ste vi napredni farmeri,niste ni posejali, a već doterali na vagu i utvrđujete se za cenu!
 
Nazad
Vrh