Cena Suncokreta rod 2017

Ja ne zelim da steknes utisak da branim Racu ali svaka logika govori to da za ta 2 dana niko od drugih otkupnih mesta u okolini skoro da nisu ni videli zrno suncokreta osim Race!
I da se nije on licno uplasio, uplasio se Todoric koji je zatim svim saradnicima oborio cenu na Viktorijinih 32 sto znaci da su svi saradnici otkupljivaci koji su imali ugovore sa Dijamantom morali spustiti cenu. Nisu valjda ludi da daju iz svog dzepa!
A sto se tice tih 200 vagona nista strasno za jedan dan, cak malo je to!
Racunaj SAMO 10 kombajna i to Zmaja da su izasli i kosili svako samo po 12 kj na dan po 1700 kg/kj vec dolazis do 204 vagona! A ti dobro znas koliko ima kombajna kod nas, a Boga mi i suncokreta!

- - - - - - - - - -

@Savopunck
Kacis se naconalizma opet i ne bi hteo da rasirim o tome!
Ta prica i volja tvoja da treba se ponasati kao nacisti, je prilicno glupa, a i ne bi tako lako trebala proci!
U ovoj drzavi se sve zivo prodalo i proda ce se bez obzira kome! Onaj ko ima navca i dobru vezu prolazi. E, sad zasto strancima ? To pitaj sve politicare koji su prodali , dali zbog vecih cena ili su lakse kamuflirali kupo
prodaju! Itd...itd!!!
Polako Peet,malo si se preracunao koliko 10 Zmajeva za dan moze da pokose,da ne bude mnogo svakom po 20 vagona?Mnogo je za zmajcinu 120-130 kj dnevno,mozda moze da se obidje toliko suncokreta...
 
Nije tačna informacija o 200 vagona.Ima još otkupnih mesta i hipotetički da isto otkupe kao Raca mada mislim lično mislim da raca ne otkupi u selu ni 25% robe Za to je 1200-1500 kj (ove godine možda i 2000-2500 kj) x 2 ili 3 puta Kod nas to nije moguće .
 
Poznajem teren Lokava i strukturu setve,ali nisam ni napisao da je suncokret iz mesta tu je bilo najvise Alibunar B Karlovac nalepili se na med sa kaionima su dovozili.Samo proverite laganice.
 
nije ni poenta u kolicini vec da svaka izgovorena rec ili napisana ima svoju tezinu,a to je vec do drzave.Isto je i manipulacija sa pdv nadoknadom,sve cene ispisane na otkupnim mestima su sa pdv -om a na berzama su bez pdv-a sto je i ispravno Ali je neispravno da svi otkupljivaci imaju manje cene za pdv,pa malo li je?
 
Mislim da sam jos napisao u vezi ovoga, ali aj jos jednom, nece skoditi!
Plakat je bio zalepljen sa cenom od 40 din ako se dobro secam na otkupnom mestu u Lokve kod Race! Ljudi terali mnogo vise tu suncokreta nego na ostalim mestima!
Navodno sta se desilo, Raca je imao ugovore sa Dijamantom a uljara u vlasnistvu Hrvata Todorica koji je bio spreman da plati tu cenu ali u medju vremenu tetka Viktorija posle nekoliko dana vrsenja je izasla sa svojom cenom od 32 ( nisam siguran ) i onda preko noci desi sta se desilo da ne sirimo ko je sve dobio po tamburi i kome je na kakav nacin zapreceno pa Todoric spusti cenu na egal sa teta Viktorijom.
Svakako i logicno da skida i Raca papir sa vrata sa onom cenom .
Naravno da svako ko ne zna sta je sve bilo drzi se price da je Raca namerno nasamario sve koji su kod njega terali suncokret! U sredini se igrala neka sasvim druga igra!


Nije mu ni prvi ni poslednji put. Ja ga po dobru ne znam. Uvek vara na isti nacin samo menja aktere zbog kojih je primoran da prevari!
 
Nije tačna informacija o 200 vagona.Ima još otkupnih mesta i hipotetički da isto otkupe kao Raca mada mislim lično mislim da raca ne otkupi u selu ni 25% robe Za to je 1200-1500 kj (ove godine možda i 2000-2500 kj) x 2 ili 3 puta Kod nas to nije moguće .
Definitivno pao mu rejting, nije bas tako nisko da sakupi samo 25% robe ali vise nije kao pre 5, 6, 7 godina kad je sigurno otkupio dva put vise od Rekolte!
Uostalom svako ima svoju saradnju sa otkupljivacem, ako je ima! Cena robe skoro uvek im je ista pri otkupu a verovatno se cuju medjusobno i u toku godine!
I zadnje, Raca je car za brzinu isplate bilo koje robe koje otkupljuje u poredjenju sa Rekoltom!
Demantuj me ako nije tako!:ppozdrav:
 
nemojte da se diskusija vodi o jednom otkupljivacu kad su i ostali isti.Recimo sad ovu izjavu akontna cena toliko ali ce da raste.Pa ko je ovde lud ?Znaci nista ih ne obavezuje dokle ce da raste .
 
Definitivno pao mu rejting, nije bas tako nisko da sakupi samo 25% robe ali vise nije kao pre 5, 6, 7 godina kad je sigurno otkupio dva put vise od Rekolte!
Uostalom svako ima svoju saradnju sa otkupljivacem, ako je ima! Cena robe skoro uvek im je ista pri otkupu a verovatno se cuju medjusobno i u toku godine!
I zadnje, Raca je car za brzinu isplate bilo koje robe koje otkupljuje u poredjenju sa Rekoltom!
Demantuj me ako nije tako!:ppozdrav:
Svaka ima neku manu a ima i pozitivnu stranu,definitivno gde god se obrnemo **greška nam pozadi.Ja lično sam razočaran u sve iz sela.
 
Sunce im lopovskoo...::jako_besan::
slike
slike
2090066512.jpg
 
To je od 08 08, tad zetva nije ni krenula. svima je jasno da su pronosi mali i da cena mora gore. Ocekujm oko 40 dinara mada realno bi trebalo da bude 45.
 
Kako mali prinosi? Ovde se može videti da ljudi imaju i po 1800-1900 kg/kj. A što kažeš da cena mora gore... ne mora, samo bi trebalo i mi da se nadamo da hoće.
 
Nazad
Vrh