Program za vodjenje poljoprivrednog gazdinstva

Ja pisem programe za neke stvari kad mi zatreba u C++ i ponesto u excelu.Excel je sasvim dovoljan i svako ga ima,a dosta je lak za rad.Jedino sto mi se desilo da mi pao sistem pa sam ostao bez podataka o servisima i utrosenom gorivu za svoje automobile.
 
Jako malo informacija ima i o programu na sajtu i o firmi koja ga pravi, da su bar stavili svoj PIB, pa da se može pogledati ko su bilo bi lakše.

Ima program Knjiga polja o kojoj su autori napisali sledeće.

Šta je Knjiga_Polja v1.0?

Zamišljen je kao ekspertski sistem za stručnu pomoć svima koji se bave poljoprivrednom proizvodnjom. Sistem čini softverska aplikacija Knjiga_Polja v1.0, projektovana kao alat za planiranje i praćenje svakodnevnih aktivnosti u poljoprivrednoj proizvodnji. Prvenstveno je namenjen ratarskoj proizvodnji, ali će se u sledećim verzijama omogućiti korišćenje i onima koji se bave povrtarstvom i voćarstvom.​
Sistem je potpuno grafički orijentisan. Sve parcele i proizvodne table se prate na digitalnoj mapi koja predstavlja osnovu glavnog ekrana aplikacije, čime se i vizuelno obezbeđuje pomoć u planiranju, evidencijama i analizi proizvodnih aktivnosti. Knjiga_Polja v1.0 predstavlja značajnu pomoć u planiranju ratarske proizvodnje jer omogućava jednostavno analiziranje proizvodnih aktivnosti i praćenje ostvarenih rezultata (prinosa) pohranjenih u bazi podataka tokom proteklih godina.

Više informacija na sajtu knjigapolja.rs. Treba spomenuti program Farmia koji je namenjen za trgovinu stokom, sajt je na engleskom ali ima forma za slanje poruke pri dnu. Razvija ga ekipa iz Srbije, pa se može kontaktirati radi dodatnih informacija.
 
novii... Vidim da si i komentarisao rad tog programa Farmia. Kakvu bi korist imali mali i srednji uzgajivaci stoke? Ali onako narodskim recnikom.
 
Ja ga koristim ali sam lenj sa unosom podataka...
Nije savršen, potrebne su ispravke , zna da brljavi...barem moja instalacija.
 
@ coci064

U principu je najsličniji sajtu Limundo, znači posle svake trgovine koja se preko njega obavi, dolaziće do ocenjivanja, između kupca i prodavca. Posle nekog vremena, ako se vidi da neki kupac-nakupac stoke ima mnogo pozitivnih ocena, moćićeš sa njim da opušteno uđeš u posao. Kako ga razvija ekipa iz Srbije, mada im je sajt na engleskom, jednostavno im pošalite poruku, opišete ukratko koliko stoke imate mesečno ili godišnje da prodate i pitate " Kakve ja koristi imam od ovog vašeg servisa? ".

Njihov odgovor mora biti dovoljno dobar da vas privuče da ga isprobate i sami se uverite da su korisni. Sad su nedavno dobili jednu investiciju da ulože u razvoj.
 
Ako je suditi po broju korisnika ,koji je programski paket Moje Gazdinstvo ostvario za vremenski period manji od godinu dana , onda mogu da se pohvalim da zaista imamo prozivod koji zadovoljava kriterijume poljoprivrednih prozivodjaca sirom Srbije . Takodje cime se hvalimo je nasa saradnja sa krajnjim korisnicima , nemamo zalbe da program baguje iliti brljavi . Korisnicima pristupamo sa puno razumevanja i ljubavi za posao kojim se bavimo . Program je delo osobe koja se kao i svi na ovom forumu bavi poljoprivredom i u svom domacinstvu obradjuje 80-ak hektara zemljista ratarskih kultura, poseduje baste i plastenike , vocnjake i stocni fond ...od osobe kojoj nije cilj bogacenje vec edukacija i podizanje nivoa poslovanja poljoprivrednika na visi , produktivniji nivo...sto se po ceni programa i konstantnim akcijama , prezentacijama i nagradnim igrama i vidi . Podelili smo oko 100 primeraka programa ljudima koji su zeleli i pokazali volju da ucestvuju i sa nama rade i potpomognu poboljsanje programa svojim savetima i idejama . Ja ne osporavam niciji rad ili trud , niti ciji program prozivam kao neprikladnim ili losim za svrhu za koju se nudi , ali konstantno postavljam isto pitanje a to je DA LI PROSECAN SRPSKI POLJOPRIVREDNIK MOZE SEBI PRIUSTITI SOFTVER CIJA JE CENA NEKOLIKO STOTINA EURA ? I sami ste svesni i osetili ste na svojoj kozi kako posao kojim se bavite iz godine u godinu donosi sve manje zivog prihoda u vase domove , cilj je povecati prinose , smanjiti ulaganja , svesti svoju prozivodju na odgovarajuci nivo i time sebi obezbediti egzistenciju u ovoj zivotnoj borbi. Naj pre treba srpskom poljoprivredniku podici svest o tome zasto je korisno koristiti racunare i racunarske programe u svojoj delatnosti , zastim ga uputiti i pomoci mu, posavetovati ga , obuciti ga , biti tu za sva njegova pitanja i nedoumice , za sve predloge i sugestije , za sve kritike a tek onda od njega zatraziti novac . U nasoj misiji mi pristupamo sa puno razumevanja , nasa tehnicka podrska se NE NAPLACUJE !Nasi telefoni su dostupni i u 3 sata nocu i za vreme praznika ! Moje reci moze potvrditi preko 300 korisnika softvera i verujte mi da ni jedan od njih nije zazalio ulozenog novca i da ni jedan od njih nije imao zamerki na nase poslovanje ili tehnicke porbleme sa programom. Svoj program smatram velikim uspehom kako za sebe tako i za delatnost kojom se bavim (poljoprivreda i IT ) i ovim putem zelim da apelujem na sve prozivodjace slicnih racunarskih programa : SMANJITE CENE PROGRAMA ! Oni kojima je zarada primarni cilj u svemu ovome porucujem da iskalkulisu najprostije da je bolje prodati 200 primerka po ceni od 50 eura nego 20 po ceni od 500 eura , jer je svrha svega rasiriti znanje po citavoj drzavi a ne samo imucnijim obezbediti koriscenje softvera . Bar je moja racunica takva da se kvalitet prozivoda meri brojem ZADOVOLJNIH korisnika a ne kolicinom zaradjenih eura !
p.s ono sto jos moram napomenuti je da je programski paket Moje Gazdinstvo samo-finansirajuci projekat . Sve sto smo postigli , postigli smo zahvaljujuci kvalitetu koji nudimo a ne raznoraznim fondovima , pozajmicama , kreditima i slicnim finanskiskim pomocima. Reseni smo da svoj trud i rad i svoje delo iznesemo sami na povrsinu .
Ljude dobre volje jos jednom pozivam da se obrate putem emaila tealeanina@open.telekom.rs ili na brojeve telefona 063/7160308 i 069/636905 i da isprobaju program i sami donesu odluku i sud o mojim recima .
U ponudi su verzije za:
1. ratarstvo+mlecna grla
2. vocarstvo+ratarstvo
3. novonastali program za firme (silose , zadruge , otkupna mesta ... )
Srdacan pozdrav i sve najlepse povodom praznika zeli vam Sofija Jovic
 
@novii hvala na pomenu i postu koji si napisao kao i podrsci.

Zdravo svima. Konacno da se i ja ukljucim u temu i da dam malo vise detalja vezano za Farmiju.

Farmama omogucavamo da s lakocom plasiraju svoje proizvode putem oglasa ili online aukcija I da time postanu vidljivi sirem krugu potencijalnih kupaca, te postignu najbolje moguce cene za svoje zivotinje I kreiraju brend uz ustedu vremena I smanjanja troskova.

Klanicama, mesarama i drugim kupcima , omogucava se da vrse pretragu zivotinja pomocu naprednog filtriranja po tipu stoke, rasi, uzrastu, geografskoj lokaciji, sertifikaciji i drugim filterima kako bi pronasli zivotinje koje sto je moguce bolje odgovaraju njihovim potrebama.

Takodje bi farmerima bilo omoguceno da vode invetar i osnovne podatke o zivotnjama sto bi im tokom uzgoja dosta pomoglo a kasnije bi i sama prodaja bila daleko jednostavnija gde bi uz par klikova mogli da naprave veoma dobar oglas ili aukciju.

Ideja je da se trziste napravi transparentnijim gde bi se pomoglo malim i srednjim proizvodjacima da budu vidljiviji sirem krugu ljudi i na taj nacin da mogucnost da prodaju svoje zivotinje i postignu realnu cenu kao i stvori mogucnost da kreiraju brend i prosire svoju proizvodnju.

Farmija je web aplikacija i ne zahteva instalaciju. Farmiju smo osnovali kolega i ja a veoma brzo su nam se prikljucili i strucnjaci iz regiona koji se bave ovom problematikom.
Aplikacija je prevashodno bila namenjena stranom trzistu stoga je sve na engleskom. Medjutim doneli smo odluku da aplikaciju prilagodimo i nasem trzistu i na taj nacin omogucimo i nasim farmerima da posluju na nacin kako se to radi u razvijenijim zemljama.

Bilo bi nam veoma drago ako bi ste nas kontaktirali na milos.milic@farmia.co i dali predloge i predocili nam probleme sa kojima se trenutno suocavate. Zelimo da ostvarimo blisku povezanost sa farmerima kako bi napravili sto bolju i jednostavniju aplikaciju koja bi donela mnoge vrednosti za vas. Takodje nas mozete kontaktirati za sva pitanja koja imate.
Moram napomenuti da alkacija jos uvek nije pustena u rad. Na njoj se intenzivno radi.

@JovicBojan
Sto se tice fondova zeleo bih da vam odgovorim. Nas proizvod je prepoznao inovacioni investicioni fond i investirao u nas. Razlog zasto smo prihvatili investiciju jeste sto ciljamo veliko trziste i pravimo veoma ozbiljan proizvod koji zahteva da dosta ljudi bude ukljuceno u njega. Sam fond omogucava siroku mrezu mentora sirom sveta koji ce nam takodje pomoci u samom razvoju. Tako da ne vidim nista negativno u tome.

Malo detaljnije sta nudimo farmerima mozete pogledati na sledecem linku http://www.youtube.com/watch?v=hULI8pEAFBs na zalost video je na engleskom. Radimo na tome da ga prebacimo i na srpski
 
Farmama omogucavamo da s lakocom plasiraju svoje proizvode putem oglasa ili online aukcija I da time postanu vidljivi sirem krugu potencijalnih kupaca, te postignu najbolje moguce cene za svoje zivotinje I kreiraju brend uz ustedu vremena I smanjanja troskova.

Moram napomenuti da alkacija jos uvek nije pustena u rad.

Kako ono iz prvog citata funkcioniše, ako sistem još nije proradio, kad će biti više informacija na srpskom jeziku i koliko će to da košta.
 
Kako ono iz prvog citata funkcioniše, ako sistem još nije proradio, kad će biti više informacija na srpskom jeziku i koliko će to da košta.

Farmerima ce biti omoguceno da naprave profil farme na kome ce moci da daju detalje vezane za njihovu proizvodnju, sertifikaciju ako je poseduju,mesto gde se nalaze itd. Njihov profil ce biti povezan sa njihovim invetarom koji ce biti opcion ako zele mocice da ga koriste ako ne mocice da dodaju zivotinje samo u trenutku kreiranja oglasa ili aukcije.

Svaka zivotinja mocice ponaosob da se opise i daju informaciju za nju sto ce kupcima omoguciti bolji uvid u same zivotinje. U samu aplikaciju ce biti implementiran sistem ocenjivanja gde ce kupci i prodavci moci da ocenjuju jedni druge nakon uspesno izvrsene kupoprodaje stoke. Takav nacin ce i jednima i drugima dati mogucnost da steknu rejting na samom trzistu i na taj nacin pospese buduce prodaje.

Ideja je takodje da se sve moze odraditi iz svojih kuca ili kancelarija, sto znatno smanjuje troskove, transporta, eliminise troskove vozenja zivotinja na stocne pijace i druga mesta gde se ona prodaje kao i ostale troskove koji idu uz to. Takodje daje mogucnost farmerima da pronadju nove kupce koji njima odgovaraju i eliminisu stare koji su ih dosada ucenjivali i uslovljavali. Aplikacija ce u buducnosti biti dostuona i u drugim zemljama u regionu sto ce takodje omoguciti i pronalazenje kupaca izvan nase zemlje.

Aplikacija ce prvobitno biti pustena za Srpsko i Makedonsko trziste i ocekujemo da se nadje na trzistu krajem februara prva verzija koja nece sadrzati Aukcije.

Aplikacija se nece naplacivati u samom pocetku. Za pocetak zelimo da napravimo jedno trziste i damo vrednost farmerima i kupcima. Kada dokazemo da takav model funkcionise razmisljacemo o naplati koja ce svakako biti prilagodjena nasem trzistu. U slucaju aukcija ce verovatno biti 1% od ukupno postignute cene.

Da sumiramo:
1. Farmeri ce imati mogucnost da vode evidenciju o svojim zivotinjama online. Sto ce im kasnije omoguciti laksu prodaju i druge aktivnosti koje imaju gde ce takodje imati statistiku prodaje i pregleda njihovih oglasa i aukcija
2. Imati mogucnost da prezentuju svoje zivotinje sirem krugu ljudi i stvore repiutaciju svoje farme na trzistu
3. Postignu bolju cenu za svoje zivotinje

Aplikacija ce takodje biti prilagodjena za tablete i mobilne telefone tako da ce i oni koji nemaju racunare moci da je koriste.

Jako interesantan podatak za nas bi bio koliko cesto farmeri koriste svoje mobilne telefone ili tablete, koju platformu koriste (Android, IOS, Windows phone) ili je to nesto drugo ako koriste.
 
@Farmia
Uz duzno postovanje ja ni jednom nisam prozvala Vas niti Vasu aplikaciju . Prvenstveno jer je razlika izmedju Vaseg softvera i mog veoma velika , iako su vezana za poljoprivredu , u Vasem slucaju striktno za stocarstvo , verujte da nemamo mnogo dodirnih tacaka niti moja niti Vasa aplikacija ugrozavaju medjusobno plasiranje na trziste .Ono od cega se jezim i ne libim se to reci je da sam pricala sa ogromnim brojem ljudi sirom Srbije koji su dobili ili kupili softver Farmsoft, i nema osobe koja se nije zalila na rad pomenutog i ne neprestalne bagove koji se javljaju. Uzet je novac da bi se projekat zavrsio i da bi se njegovo plasiranje na trziste izvrsilo a za uzvrat korisnici su platili aplikaciju koja ne ispunjava obecano , stoga nailazim na velike nedoumice i zaljenje buducih korisnika koji su u dilemi da li jos jednom da investiraju u softver ili ne , jer razumno je da kada jednom platis za nesto i ne dobijes to sto je receno , svaka sledeca ponuda ce biti dublje i ostrije razmatrana.
Sto se Farmia-e tice ono sto sam do sada o Vama procitala veoma mi se svidja i zelim Vam puno uspeha u daljem radu. Cenim i podrzavam svaku iskrenu zelju za inovacijama koje olaksavaju i unapredjuju poslovanje u ovoj drzavi.
 
@JovicBojan

Ja se izvinjavam ako je moj odgovor zvucao malo grubo. Ne gledam na vas kao konkurenciju cak i da jeste lepo je videti da neki ljudi rade nesto sto bi pomoglo nasim poljoprivrednicima i unapredilo njihovu proizvodnju. Ono sto je jako bitno i dobro da konkurencija postoji jer je to potvrda da postoji i potraznja za istim sistemom. Hvala vam puno na lepim zeljama. I ja vama takodje zelim puno uspeha sa vasom aplikacijom. Probao sam je i deluje fino.
 
Nazad
Vrh