Program za vodjenje poljoprivrednog gazdinstva

Napokon Novii i ja da se slozimo oko necega. Ne davi narod Petre novinama , plati reklamu forumu pa objavljuj :) Kada si vec toliko vremena odvojio da napravis aplikaciju , onda jos koji dan rada pa napravis neki sajtic gde ce se ostavljati vesti o novostima, gde ce korisnici da ostavljaju svoje komentare , iskustva , ideje itd,savete sugestije itd... Ili jednostavno im napravi kada se loguju da unose podatke i koriste aplikaciju , vesti o novinama u nekom info prozoorcicima. I jednu stvar moram da pitam i ovako javno ... za mesec dana kazes da imas 427 korisnika??? Da li pricamo o pravim korisnicima ili medju njima ima i ljudi koji su se jednom registrovali i pogledali sta sve nudi app? Nije bitan broj registrovanih korisnika vec broj ljudi koji zaista i koriste aplikaciju
 
I jednu stvar moram da pitam i ovako javno ... za mesec dana kazes da imas 427 korisnika??? Da li pricamo o pravim korisnicima ili medju njima ima i ljudi koji su se jednom registrovali i pogledali sta sve nudi app? Nije bitan broj registrovanih korisnika vec broj ljudi koji zaista i koriste aplikaciju

Danas su vec 479. Vise od polovine vec aktivno koristi aplikaciju znaci ulogovali su se vise od 2 puta nedeljno.
 
Danas su vec 479. Vise od polovine vec aktivno koristi aplikaciju znaci ulogovali su se vise od 2 puta nedeljno.

U tom slucaju sve cestitke :)
Kako ide proces koriscenja aplikacije , da li je jos uvek test verzija koja je besplatna ili se naplacuje ? Kako ce se naplacivati , koja cena moze da se ocekuje ? Pitam , verovatno ljude to interesuje
 
Hvala na pitanju. Osnova verzija - sve sto sada poseduje program bice BESPLATNO! Mozda se neke dodatne funcionalsnoti budu naplacivale ali o tome kasnije.
 
Ima još jedan sistem, ne znam da li je do sada predstavljan ovde. Sajt je na adresi datalab.rs.


PANTHEON Farming je kompletan informacioni sistem za upravljanje farmom. Pomoću Pantheon Farming-a možete voditi sve poljoprivredne evidencije uz alate koji omogućuju brzo i efikasno rešavanje dnevnih obaveza na farmi.
 
Pantheon Farming je jako ozbiljan software, najkompleksniji software na trzistu trenutno.


Pitanje za poljoprivrednike: Da li Vam je neka vrsta alata kojim lakse mozete videti gde je granica profitabilnosti i tzv. prognozer profita potreban.
Ukoliko jeste molim Vas ulogujte se na aplikaciju www.agroagro.com i probajte prognozer pa da vidimo dalje kako ga unaprediti... Koliko od vas osiguravaju useve?

BH0KrgN.png
 
Hvala na pitanju. Osnova verzija - sve sto sada poseduje program bice BESPLATNO! Mozda se neke dodatne funcionalsnoti budu naplacivale ali o tome kasnije.

A NAKON TOGA SLEDI MAIL KOJI JE STIGAO OD TIMA AGROAGRO...
Postovani,


Ekipa koja razvija [/COLOR]www.agroagro.com je dodala novu opciju, a to je prognoza vaseg profita u razlicitim scenarijima npr. pada cena proizvoda ili prinosa i slicnih stvari.

Mozete probati kada se ulogujete na aplikaciji.


Takodje jos jedno vazno obavestenje.
Od aprila meseca AgroAgro prestaje da bude besplatna aplikacija ali cemo cenu zadrzati na minimumu. Cena tj. licenca ce biti 4999 din. za godinu dana koriscenja.

Molimo Vas za razumevanje jer se troskovi gomilaju oko servera i radova na aplikaciji.

Ukoliko ste zainteresovani da nastavite sa koriscenjem aplikacije i novim mogucnostima koje pruza i koje ce biti dodate kao gore pomenuti prognozer profita, molimo Vas ODGOVORITE NA OVAJ EMAIL da bi dobili uputstva za placanje.


Placanjem licence podrzavate nas rad na daljem razvoju aplikacije.


PA SAD JE PITANJE KO KOGA OVDE ZAJEBAVA? :)
 
Greškom je ovaj email stigao kod oko 400 korisnika jer ciljna grupa su bili aktivni korisnici sa više od 100ha zemlje.

E sad:


OSNOVNA aplikacija bez podrške putem telefona (samo email) - BESPLATNA
Gazdinstva sa više od 10ha - BESPLATNA verzija + mogućnost doplate za određene opcije koje su u fazi izrade.
Gazdinstva sa više od 40ha - plaćena verzija sa telefonskom podrškom i neograničenim mogućnostima.
 
pa ima mnogo toga ali opet ni ovo nije besplatno (napredna verzija), kao ni VitalFields, kao ni AgWorld, kao ni ProduceCrop ...

Gore navedena aplikacija FarmLogs je dobila oko 15m investicije i samim tim im je proizovod za sada u osnovnoj verziji besplatan. Zaradice tako sto ce podatke koje farmeri unesu prodati raznim koorporacijama za proizvodnju semena, pesticida, bankama...
 
Novosadski Silos premešta srpski otkup poljoprivrednih proizvoda u softver, sledi regonalno širenje - izvor startit.rs

Ne bi li pomogao svojoj sestri, Aleksandar Sabo je pre četiri godine počeo da razvija softver s ciljem da joj skrati radno vreme sa 15 radnih sati dnevno na osam. Problem sa kojim se Julija, kao šefica rukovodstva zemljoradničke zadruge, suočila bilo je komplikovano praćenje otkupa poljoprivrednih proizvoda.
Danas, zahvaljujući Aleksandrovom proizvodu, Silos, Julija i zaposleni u oko dve hiljade kompanija u Srbiji sa istim potrebama, imaju priliku da taj posao obave nekoliko puta brže i efikasnije.


Prema Aleksandrovim rečima, Silos je jedini priuštiv softver koji rešava nekoliko kompleksnih problema na koje nailaze otkupljivači: prvi je bonifikacija proizvoda, odnosno praćenje kvaliteta prodate robe; zatim, obrada podataka – otkup se može sastojati iz nekoliko transakcija koje se kroz softver momentalno beleže na karticama svih aktera transakcije; Silos prati i tzv. finansiranje na zeleno, odnosno finansiranje poljoprivredne proizvodnje od strane otkupljivača i njihove povraćaje nakon žetve. Aleksandar nam daje primer:
Umrežavanje bez softvera je poseban problem, jer se na tradicionalan način podaci obrade tek tri dana nakon predaje robe. To izgleda ovako: ukoliko danas krene prijem, u 7 uveče će napraviti presek stanja i spremiti prijemnice po kovertama.

Sutra ujutru neko obilazi otkupna mesta kolima, skuplja ih i negde oko podne ta osoba nosi koverte u direkciju, u računovodstvo. Zaposleni tamo potvrde o prijemu unose u njihovu bazu, a gazda tek sutradan vidi koliko robe je primljeno prekjuče. Sa Silosom te informacije su dostupne istog momenta.

...

 
Ja koristim agrivi.com i za sada sam zadovoljan. Mogu se obeležiti granice parcele na mapi, zatim kolika površina određene parcele je zasejana, vremenska prognoza za datu parcelu, stanje magacina, pravljenje izveštaja... i još brdo stvari. Imaju i interfejs na srpskom jeziku.

Jeste da košta 15 Evra mesečno ali po meni je dobar dodatak papiru i olovci.

P.S. Program je namenjen za ratare.
 
Ja koristim agrivi.com i za sada sam zadovoljan. Mogu se obeležiti granice parcele na mapi, zatim kolika površina određene parcele je zasejana, vremenska prognoza za datu parcelu, stanje magacina, pravljenje izveštaja... i još brdo stvari. Imaju i interfejs na srpskom jeziku.

Jeste da košta 15 Evra mesečno ali po meni je dobar dodatak papiru i olovci.

P.S. Program je namenjen za ratare.

SVe to ima (osim vremenske prognoze) i AgroAgro ali je besplatan:)
 
Ja sam predstavnik firme Greensoft i prijavila sam se na forum da čujem vaše mišljenje o novom Zakonu o zemljištu koji obavezuje proizvođače za vođenje knjige polja i plodoreda. Firma se bavi softverima za poljoprivredu i uskoro će u svojoj ponudi imati i program za vođenje knjige polja i plodoreda pa bih ovim putem želela da čujem vaše mišljenje o tome kako softver treba da izgleda, koje opcije da sadrži, po kojoj ceni da se prodaje itd.. Hvala unapred
 
....bas ste smesni !!! pa zar mislite da ce nesto da bidne dzabe ? :haha:
Ili ces voditi "peske" pa ce licencirani agronom pri poljoprivrednoj strucnoj sluzbi "morati" da pregleda i overi na godisnjem nivou sigurno uz neku taksu, ili ces morati uzeti samo "licencirani" softver od firme koju drzava bude rekla a koje ce opet da kostaaaaa........
Budite uvereni da je opet na redu neka GLOBA!!
Ja sam malo pregledao knjigu polja i pazite kad za par godina budu i porez razrezivali iz te knjige kad uvide gde i ko koliko zaradjuje.....
vidite ljudi ovo uopste nije naivno sta nam spremaju za buducnost.....naravno ko dozivi a i prezivi...:ppozdrav:
 
Primenom IT do unapređenja domaćeg agrara - izvor rtv.rs

Primenom informacionih tehnologija u poljoprivrednoj proizvodnji otvaraju se velike mogućnosti za unapređenje domaćeg agrara i ekonomično poslovanje proizvođača. Korišćenjem računara i različitih softvera poljoprivrednici se upoznaju sa novim tehnologijama i tako mogu biti konkuretniji. O tome je bilo reči na skupu koji je u rektoratu novosadskog Univerziteta organizovao Institut Biosens.

Nove tehnologije, a naročito implementacija informacionih sistema u poljoprivrednoj proizvodnji jeste budućnost i na tome treba da se radi kako bi domaći agrar bio konkuretniji. Primena precizne ili pametne poljoprivrede donosi proizvođačima brojne benefite kako bi ekonomičnije poslovali, i primenili efikasno sve agrotehničke mere.

Skupu su osim domaćih zvaničnika prisutvovali i amabasador kao i ataše za poljoprivredu Kraljevine Holandije u Srbiji. Zanimala su nas njihova iskustva u primeni it tehnologija.
"Moram prvo da vam kažem da je naša zemlja mala, da mi nemamo dovoljno resursa za veliku poljoprivrednu proizvodnju, ali je poljoprivreda za nas veoma važna oblast, a primena it tehologija u poljoprivredi doprinela je tome da naši farmeri ekonomičnije posluju i da budu dovoljno konukuretni sa drugim proizvođačima u okruženju. Možda je i to razlog što smo velesila kada je reč o proizvodnji hrane", rekao je ambasador Holandije.

 
Nazad
Vrh