WD-40 i slicna sredstva

danger

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2008
Poruka
5.690
Lokacija
Opstina Sid
@dragan18
to je znak da netreba da ides usluzno da ores inace ce ti odmah nesto zapeci :haha: a dokazalao se da sprej isusuje pa ti proradilo :haha:
 
WD-40 je naziv dobio od engleskih rijeci Water Displacement. Broj 40 stoji za 40-i pokusaj u kojem je formula uspjesno sastavljena.

Pokusali su napraviti sredstvo koje istjeruje vodu iz raznih spojeva i potom ISPARI i tu su uspjeli. WD takodjer ima sposobnost prodiranja u zapeknute spojeve, ali ih NIKAKO ne podmazuje. Probao sam i s WD 40 prati ruke, i ima nekog efekta, ali ipak je mehanicarska pasta bolja, jer je za tu namjenu pravljena.

Uzmi WD-a i naspricaj nesto, vrati se kasnije tog dana i garantiram ti cime god hoces da ce to mijesto biti suho... WD jako jako hlapi, a to da on podmazuje ni u kom slucaju nije istina...
 
ovo nije tema za diskusiju o WD al....wd nije kantica za ulje da bi se sa njim podmazivale odredjene stvari a moze da posluzi pri nekom odvrtanju,odstranjivanju vlage i mnogo drugih stvari,al nikako nece ispariti to je sigurno,npr.....naspricas razvodnu kapu iznutra npr na jugu posto ima problema u zimskom periodu ako auto stoji napolju pa ga ugasis toplog pa ujutro magla,kondenzacija itd....pa nece da upali puca ili proletis kroz baru pa se pokvasi,kad tu kapu naspricas iznutra i posle mesec dana skini kapu i pogledaj jel suva ili masna iznutra,cak i pored toplote motora nije isparilo,a postoje sprejevi na alk...bazi koji sluze za odmascivanje diskova kocnica,pranje motora itd...koji za sebe vezuju masnocu a za 20 sek. se osusi skroz,uzmi ti sebi naspricaj ruke sa wd pa sedi i cekaj da ti se ruke osuse i onda nemoj prati ruke pa uzmi hlleba malo zamezi pa reci jel miri ::namigivanje::
otiso sam u offf do bola,ima da me NA najuri
 
Samo opusteno,necu da se mesam Draganu u posao,kad se zavrsi diskusija prebacice je on u neku temu,ne sumnjam ja u njega. :ppozdrav:
 
Pu cr** dabogda :haha: :haha:
Salim se ja malo...jbg moram vas posmatrati,bilo je lepo dok ste bili u polju na forumu samo nuzne stvari,narod bio umoran sad kad se svi najedemo za uskrs bice belaja :D
 
dobra tema...
dragane bre! nemoj da ores drugima, vidis da je to maler :haha:
WD sprej ima 1000 nacina primene (deo reklame o njemu) ...

:haha:
_________________________________________________
evo malo dopune, jedan link sa wikipedje, naravno na engleskom.
http://en.wikipedia.org/wiki/WD-40
 
Ja kupujem sprejeve u Uradi Sam (za divno cudo ima i tamo nesto da valja) MOTIP-ovi su sprejevi veci su nego ovi ostali a cena je korektna. :cao:
 
Nikada nisam probao nikoji drugi sprej, nego samo WD-40. najvise ga koristim za odglavljivanje spanera na traktorima, jer ulje se spere kad blato dodje u navoje, i blato se skori, pa 100 problema iako redovno mazem spanere... Malo WD-a i odglavljeni.

I odglavljivanje raznih zapeknutih sarafa se pokazao dobro, kao i za ciscenje zahrdjalih navoja uopce.
 
Nazad
Vrh