Lekovita vina i rakije

Ruz@vetrova je napisao(la):
Možda je ukus uzbudjujuć, :osmeh:
P.S.Sumpor je sigurno zastupljen u minimalnoj količini,tolikoj da ne izaziva nepovoljnu reakciju.

Ukus joj je dobar. (bar je ja volim) Za recepte je tipicno da se ne kisele. Bogata je magnezijumom sumporom fosforom (zbog kojih se gadno prrrrrrrrrrrrrrrrrr...)
Kod pripreme paziti da se ne koristi aluminium (posudje escajg)
Jee vidi stota poruka i to BAS Dami :sreca:
 
Posto se priblizavamo vremenu za pravljenje @novii i @Ruz@vetrova vas je resor kako pravite medovinu?
ja sa mojom nisam zadovoljan, za Bozic gosti (a i mi) popiju sve moram sakrito malo za novu godinu :ppozdrav:
 
pipi.gif
ohohoh.gif
flasica.gif


Stižu recepti za medovinu ivanhoe,
ne brini...
 
@Ruz@vetrova nisi me shvatila ja imam recepte prevedene sa ceskih i poljskih sajtova.Zanimaju me uskustva :ppozdrav:
ja sam pravio sa cvetnim medom i kardinalom.Ukus nose uglavnom ovi sastojci
 
Poprilično se čekalo na odgovor,ali,bolje ikad nego nikad :osmeh:

Ivanhoe,ja se ne bavim profesionalno proizvodnjom lekovitih napitaka,već privatno,po nekim pisanim
tragovima iz svoje porodice,te ne znam o njima nešto specifično što niko ne zna.

Naš narod zna poprilično o lekovitom bilju i njegovom delovanju,pa svo to znanje otprilike imam
i ja zapisano i dobar deo nadodato.Sve ove napitke pripremam kad kome zatreba,a za sebe nikada
ništa nisam pripremila,jer nikada nisam bolovala pa nisam ni imala potrebe sebe da lečim,
te tako lično proverim njihovu delotvornost.Po utiscima drugih ljudi,blagotvorno deluju na označene
tegobe.
Nisam eksperimentisala sa odredjenim sortama ili posebnim sastojcima,pa ti ne mogu odgovoriti u tom smislu.
Ako imaš zanimljive recepte,podeli to sa nama :osmeh:

 
Одлична тема. Изузетно је корисна, али нажалост одавно се на њој ништа не пише. Да ли неко има каквих "новитета"?
 
Тако је то кад човек не пије! Да сам јуче умро не би знао да се Клековача не пече од Клеке. Још сам се чудио како јој цена није 100 + € за литар? Погледам јутрос на Дискаверију производњу Џина где клеку користе као зачин и дођу ми подругљиве мисли. Кад сам проверио има шта да видиш и нађем се запањен. И ми ставимо неколико бобица у разне ракије и то је "Клековача". Бем ти незнање.
Може ли Клека (бобице) уопште да се стави у врење па да се ипече ракија?
 
Nazad
Vrh