Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Boyla super vest, mozes li nam reci koja je hladnjaca u pitanju, obrati samo paznju na sigurnost placanja (mnoge ce hladnjace pokusati da se kockaju i vade zbog proslogodisnjih gubitaka) U svakom slucaju slazem se da ce ovo biti godina ekstremnih cena
 
@MalinaArilje

Pokusacu da nadjem tabele sa kolicinim proizvodnje po mestima, pa cu postaviti. Bez uvrede, samo sam preneo ono sto sam video. Paaaa ili je moj izvor los, ili tvoja procena ne valja.
 
Na jugu srbije po prvi put nude akontnu cenu, sto je cudo uvek smo bili za dranje, tako da me to raduje, pa pogledajte trenutnu otkupnu cenu jagoda kolika je, malina je uvek bila skuplja od nje, a to sto krops nudi 100 je smesno. Na trzistu uvek vlada zakon ponude i potraznje, ponuda je ove godine u deficitu, koji ekonomista moze da ponudi 100 din samo onaj koji je zavrsio megatrend i lopov, kod nas ce berba poceti za desetak dana, pocinje da rumeni pa ce stvari biti jasnije.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Na jugu srbije po prvi put nude akontnu cenu, sto je cudo uvek smo bili za dranje, tako da me to raduje, pa pogledajte trenutnu otkupnu cenu jagoda kolika je, malina je uvek bila skuplja od nje, a to sto krops nudi 100 je smesno. Na trzistu uvek vlada zakon ponude i potraznje, ponuda je ove godine u deficitu, koji ekonomista moze da ponudi 100 din samo onaj koji je zavrsio megatrend i lopov, kod nas ce berba poceti za desetak dana, pocinje da rumeni pa ce stvari biti jasnije.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
Zna li se koju akontnu cenu nude?
 
Cena extra... Ko bude imao sta da preda... Posle 30 cm snega 19.04. pa -9C 22.04. i u dva navrata po malo grada ne krupnog al taman kao so na ranu i ko zna sta ce jos biti do berbe, moze biti malo za slatko. Juce mi drug rece da je pokosio 2,3 HEKTARA a vec je bio ulozio 1000000 din. jer je kod njega bilo 22.04 -12C itd, sad moze biti i 500, gadjanje zavrseno.
Poredjenja radi on je 2015 predao 40 tona sa 3 H a ove ce malo sa ono 70 ari sto mu je ostalo a i to...:sta:, a 2016 oko 16 tona jer je isto sneg pao u maju. Ujedno i poruka kolegama koji kazu da mi na vecim nadmorskim visinama prodjemo uvek bolje sa cenom. Prodjemo ALI SVAKE PETE GODINE kada ne bude snega i mraza a rad i ulaganje isto. Vocarstvo na 1000 MNV je velika kocka, a majka nije klela sina sto se kockao nego sto je isao da se vadi.
 
Poslednja izmena:
Po Macvi se usetali svi hladnjacari ...merkaju samo i ne bas veselo odmahuju....?

Mislim da ce biti povuci potegni..?

Moj malinjak dopingujem Agrosteminom ,Koprivom,belim lukom ,ljuskama crnog luka ,malo vitala, vise vuxsala.....iii da ne duzim cini mise da ove kriticno-nepovoljne god, i zbog najavljene niske cene ...ubedljivo naj manje ulazem . A za sad obecavo mozda ponaj vise da mi uzvrati ploda..? videcemo uskoro . bice i slicica sad ne stizem ..?

Jos bih dodao da Vase komentare pazljivo pogledate u zadnja 3-5 meseca i ko koga lajkuje ...i neke stvari ce da se izbistreee..?
:ppozdrav: Za sve malinare a i ostale. Nadamo se!::novac::
 
Nemojte se hvatati za CROPSOve reci, CROPS je tu prognozu imao pre nevremena sada ce i oni morati da to promene u skladu novonastalom situacijom.

Danas sam se cuo sa jednim svojim prijateljem covek je agronom, ozbiljan, radi za jednu veliku domacu kucu, uglavnom njegova procena je sledeca, po jedinici povrsine sigurno ce biti manji prinosi ali ne sme da se izjasni za ukupnu kolicinu jer imamo dosta novih zasada.

Tesku jednacinu moramo resiti , nevreme i steta naneta tom prilikom + nove povrsine + neprodata roba + stanje u poljskoj da bi smo dobili nasu otkupnu cenu.

Mnogo ima nepoznatih a jos malo vremena do berbe. Ima mesta optimizmu koji mora biti umeren...
 
Ovo sto kaze poznavalac je tacno rod vilameta i mikera (nevreme i nepogode) ce biti umanjen koliko ima polke i polane (kojoj je manje stetilo ovo lose vreme) to je velika nepoznanica. Jedno je sigurno miker je najvise pogodjen i bice retka zverka ove sezone, vilameta ce biti mnogo manje i on ce biti redak, cena za polku i polanu bice najveca zagonetka
 
Чачак - Малињаци су у веома лошем стању у односту на прошлу годину за скоро 50 одсто, а тек настају проблеми, због преласка из влажног у сушну период
aleksandar%20leposavic%20institut%20za%20vocarstvo%20foto%20gzs.jpg
Фото: Глас западне Србије

доћи ће до интезивнијег сушења и нових болести и штеточина, каже у изјави за Глас западне Србије професор Александар Лепосавић са Института за воћарство.
Он додаје да све укупно не обећава добар род, а и питање је квалитета.
“Што се тиче произвођача препорука је да строго поштују прописане концетрације и дозвољена средства да не би дошли у ситуацију са рекламацијама, пошто су најаве да ће бити ригорозније контроле”, рекао је Лепосавић.
По речима професора сличну ситуацију имају и Пољаци, њима је зима направила много веће штете него нама, тако да се очекује дефицит малине на светском тржишту.
Глас западне Србије

Lepo sam onomad napisao da će cena biti 275 dinara a moguće je da će biti i viša....

http://poljoinfo.com/showthread.php...e-u-2017-god&p=1220504&viewfull=1#post1220504
 
Poslednja izmena:
U Leskovcu počinje berba za 7 do 10 dana. Konačna cena 180 dinara (Nektar) ako se ne uzima odmah. Ako je odmah onda će biti niža kolika bude u tom trenutku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh