Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa pošto ovde ima dosta onih poznavalaca prilika - kod ivanjice :) rekoh daj malo da ih prodrmamo da ih probudimo pošto su se uspavali malo

Uspavali se jesu, ali negde na moru... Verovatno su otisli na Arubu ili Bora-Boru kad su pokupili kajmak... Culi jadni da ce da poraste nivo mora narednih godina i da ce Maldivi da nestanu pa k'o vele da obidju i njih dok jos mogu :osmeh:

Izgrdice me ljudi, odoh :off_topic: , sorry bilo je jace od mene :)))

Eee... Da, da ne bude skroz off... Za kolege iz BiH sto su pitali za cenu... Sinoc mi javise da je dole u Travniku i okolini 0.8e jos uvek...
 
Ali samo da dodam, ovo su jedni papiri sa ovom cenom, a cena je druga tj. puno veća, odnosno, sa jedne strane carine ide jedna cifra a na drugoj strani je mnogo veća cena. Ako me razumete
 
Poslednja izmena:
Staje sa ovim komentatorima Poznavaocem i Limenim, nestadose na kraju berbe kao sto sam i tvrdio dace bit.Sad smo mirni do sljedece godine.
 
Ja sam tu ne znam za ostale forumase gde su sada posto vidim da pojedinci ne mogu bez mene... Nego ne stizem uvek da pisem, puno radim u zadnje vreme...

Sto se tice racuna, ok je ima pecate , samo jednu stvar ne znamo, da li se ova isporuka mozda odnosi na proslogodisnji ugovor?

Ali dobro, opet ce se naci gomila vas koja ce moje misljenje da ospori. Druga stvar, ocigledno je da se radi o malom pakovanju, kese kupca od 500 i 750gr a tu mogu da se ostvare dobre cene a kvalitet da bude osrednji, jer iako su mala pakovanja u pitanju tu ne ide top kvalitet... Top kvalitet ide negde drugde...
 
ja odmah mogu da potvrdim da se ne radi o proslogodisnjim ugovorima jer Stanic nema robe od prosle godine,a da nije ispostovao ugovor dao bi im je dzabe samo da ne placa penale. Moze da se radi o ovogodisnjoj robi ili eventualno nekom originalu kupljenom izmedju 170-185din.

- - - - - - - - - -

Lepa zarada jel da poznavalac???
Ima prostora i te kako da se plati malina 200 ali videcemo. Ovo je cak i malo koliko drugi prodaju ali ko zna mozda je kolicina koja je ugovorwna znacajna pa ino kupac ima popust. Inace nista iapod 2.5 nije do sad izaslo iz Arilje osim onih par sto su ih strejndzeri zeznuli pa dali robu po 1.8 kao sto kaze poznavalac. Jbg ni svaba nije sto je nekad bio i on se sad sluzi svim i svacim

- - - - - - - - - -

Inace tih par je sa juga Leskovac i okolina ovi nasi se ne daju bas na prvu loptu
 
Nema više botovanja počelo da se troluje. Ne odnosi se na proslogodisnji ugovor. Mogu i to da dokazem ali neću, bilo bi mi draze da pojedinci koji barataju boljim informacijama, koji imaju prijatelje medju kolegama hladnjacarima, i velikim export firmama da dokažu suprotno mojoj tvrdnji, kao ja corpus delictus.
 
Ja sam tu ne znam za ostale forumase gde su sada posto vidim da pojedinci ne mogu bez mene... Nego ne stizem uvek da pisem, puno radim u zadnje vreme...

Sto se tice racuna, ok je ima pecate , samo jednu stvar ne znamo, da li se ova isporuka mozda odnosi na proslogodisnji ugovor?

Ali dobro, opet ce se naci gomila vas koja ce moje misljenje da ospori. Druga stvar, ocigledno je da se radi o malom pakovanju, kese kupca od 500 i 750gr a tu mogu da se ostvare dobre cene a kvalitet da bude osrednji, jer iako su mala pakovanja u pitanju tu ne ide top kvalitet... Top kvalitet ide negde drugde...

Pretpostavljam da znate sta znaci kada u broju kontrolnika pise 2/2017 uzimajuci u obzir da ste poznavalac??????
Ako ne znate,reci cu vam ja,iako nisam poznavalac.Naime broj kontrolnika pokazuje da je ugovor za 2017.godinu.......Svasta moze da se vidi u ovim danasnjim fakturama,zar ne
 
@Ariljac80

Kontrolnik nema nikakve veze sa time kada je ugovor napravljen to ce vam reci svako ko se imalo razume u posao, kontrolnik se koristi za neke druge stvari i sam kontrolnik nije toliko vazan. Ovde je jasno da se radi u proslogodisnjem ugovoru jer su danasnje cene puno nize. Mislite da stranci nemaju svoje ljude u Srbiji i Bosni svuda gde ima maline gde na dnevnom nivou dobijaju informacije u vezi kretanja na trzistu? Ja dnevno dobijem nekad 5 poziva jer zele da cuju moje misljenje o situaciji na trzistu... Znaju oni sve koliko je gde placena roba, koliko robe ima itd itd.

Zasto bi bilo koji kupac platio nesto preko 2,5 eura kad ista roba moze da se nadje ispod 2 eura... ?
 
@Ivan VB @ Ariljac80

Vi ste bas dobro informisani... Nadam se da cete se udruziti i aktivno od sledece godine ucestvovati na trzistu.

Jos jednom, rolend ide ispod 2 eura nemojte dizati tenzije medju ljudima i stajati proizvodjacima na muku jer ste i sami proizvodjaci.

U cemu je poenta iznositi netacne informacije?
 
Šta je netačna informacija? Čime ti dokazuješ to, kako si ti pomogao mojim kolegama, to su moje kolege,moje kolege voze traktore i freze a tvoje, moje žive na selu, a tvoje, moje kolege mučenici kao i ja. Misliš da su ovo slatke priče? Nije nama druže moj slatko u životu veruj mi. Mnogo bi nam lakše bilo da sedimo u nekom office i da imamo platu od 500€ nego ovo što radimo. Zašto da ne dižem tenziju, imam pravo na to, izrevoltiran sam bre, svi nas zezaju . Dao mi Bog znanje pa lako stižem do informacija. I ne plašim se da ih podelim
 
Poslednja izmena:
polako Ivane ne uzbudjuj se zbog svake budale koja resi da pise. Doticnom ne treba davati na znacaju jer ga to samo vise hrani da sve vise pise te gluposti koje vec godinama ovde provlaci. Stalozeno mu kazes nebitan si i nastavis da nam dajes te informacije koje se poklapaju sa mojima. Nije zivot dovoljno dug da bi svakom kretenu objasnio zasto je kreten jednostavo okrenes glavu pustis ga da bude kreten a ti zivis svoj zivot. Hvala na slici sad imamo i malo vise od mojih postova da se zna da ima istine u onom sto pisem da se rolend prodaje za dobre pare

- - - - - - - - - -

Inace ako si u mogucnosti da mi posaljes slike par tih faktura da ih ja dam ovim nasim sto idu na te glupave sastanke da pritisnu ona goveda u vladi da vidimo sta se desava. Znam ih sve koji idu pa i onog ivanjocanina pa da vidim sa njima hoce li da zajasu bagru u BGu ili su se i oni prodali. Javi mi se na pp pa da se dogovorimo sta i koliko toga imas pa da ja vidim sa ovim nasim vajnim pregovaracima hoce li to da upotrebe ili ne. Hvala
 
Ma pun mi klinac više prodavaca magle. Jesi malinar, nisi, pa šta onda tražiš ovde. Ne možeš da me naučiš ničemu što već ne znam. Pazi, sad, radim ja još poslova,takav sam,šta ću,volim da radim,volim da sam zauzet,bolestan sam kada sam kući bezposlen. Bavim se i turizmom a i prodajom preko neta,imam i neki sajt za prodaju, al najviše volim malinu i trudim se da budem dobar u tome,nisam veliki proizvođač i ne želim da budem,oću da budem kvalitetan. I sada meni neko piše tu neke neboluze,imam prijelja ovde,imam prijatelja onde, ovaj ono ovaj ovo. Pa najbolje da mi ne znamo šta je dobro, i kako da unapredimo našu proizvodnju, zašto nas omalovažavaju svi. Znamo mi dobro šta je dobro za nas, ne treba niko da nas uči, pogotovo ne preko nekih foruma.
 
Poslednja izmena:
@Ivan VB

Zasto vas nema na trzistu sta vas sprecava u tome, posto sami kazete za sebe da ste pametni i da lako dolazite do informacija... Otvorite svoju hladnjacu, lako dolazite do informacija, znaci da cete lako doci i do krajnjih kupaca...

Ja ljude ne delim prema tome gde zive i sta voze, meni to uopste nije vazno... Ne znam zasto je to vama toliko vazno i zasto to toliko isticete?

Pitate se kako sam vama pomogao, pomogao sam vam, ponudio sam vam resenje samo vi necete da radite mislite da ce nesto da vam padne sa neba. Da bi vam bilo bolje i da bi sudbinu imali u svojim rukama morate se udruziti na nacin koji sam milion puta do sada opisao...

@MalinaArilje

Ja postujem svacije misljenje a ocigledno je da vi imate sa time problema, jer u protivnom ne biste pisali to sto ste napisali iako ja vas nikad ni u jednom svom postu nisam uvredio. Ali u redu, kucno vaspitanje je nesto sto ponesemo ili ne ponesemo iz kuce.

Jel vi stvarno ocekujete od vasih sadasnjih predstavnika da oni nesto mogu da urade u Beogradu, da imaju kapaciteta da pregovaraju u ime vas proizvodjaca i da naprave neki rezultat? Ne bih da vas razocaram ali iskreno, oni nemaju sanse, nemaju iskustva, nemaju kapaciteta niti kredibiliteta za tako nesto. Smenite ih, dovedite nove ljude, postavite ciljeve i plan rada, napravite profesionalno udruzenje. A za vaseg predstavnika izaberite najboljeg, ja sam pisao ko bi to mogao da bude.

- - - - - - - - - -

@Ivan VB

Da ste zaista dobri kao sto pisete vi se sada ne bi nalazili u ovoj situaciji, ne bi bili ogorcerni i revoltirani.
 
Meni stvarno nije jasno kako ti ne dosadi da pises jedno te isto po ko zna koji put, zar ne vidis covece da za tvoje savete ama bas niko nije zainteresovan. Zasto ne odmoris i sebe i nas od praznih prica?

Sent from my Samsung A5
 
ja odmah mogu da potvrdim da se ne radi o proslogodisnjim ugovorima jer Stanic nema robe od prosle godine,a da nije ispostovao ugovor dao bi im je dzabe samo da ne placa penale. Moze da se radi o ovogodisnjoj robi ili eventualno nekom originalu kupljenom izmedju 170-185din.

A vi bas znate koliko koja hladnjaca ima robe?
I sta znaci da nema robe od prosle godine? Kupac trebuje robu po ugovoru tom i tom, a sad da li je roba iz roda 2016 ili 2017 pa to toliko i nije vazno, rok trajanja zamrznute robe je 24 meseca. Kako znate da mu se vise isplati da robu dzabe isporuci nego da placa penale, da li ste videli nekad ugovor gde postoje kaznene odredbe za neisporuku robe takozvani "penali"?

Drugo, svaki proslogodisnji ugovor koji je sklopljen a nije povucen do sada, pa sta, to je za njega samo ekstra dobit kao hladnjacu jer sada ima puno jeftiniju sirovinu... E sad, problem je sto se nekad ugovori ne ispostuju do kraja... Vidite ja stvari posmatram iz vise uglova , nije sve onako lepo kao sto vi zamisljate...
 
Eto kao sto rekoh Ivane iskuliras provokatore das im samo do znanja da te ne interesuje njihovo misljenje o bilo cemu pa i kucnom vaspitanju jer je podjednako ruzno provocirate ljude sa glupostima i konstantnim forsiranjem negativne situacije na trzistu po nas proizvodjace. I ja apsolutno ne postujem svacije mialjenje jer bi onda morao da postujem i mialjenje takvih kao sto je doticni koga ignorisemo koji konatantno pokusava da drzi negativnu tenziju na forumu. Eto vidis bez nerviranja oladis provokatore i ne uzbudjujes se brate ko ih sisa ja znam sta je istina ,a to sto on prica pa neka lozi nekog drugog.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh