Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene palo od 20 do 25 cm.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Kod nas pocinje da provejava slab sneg. Za vikend se sprema ledeno doba ako se je tacno za prognozu bice veselo
29zwke9.png
videcemo sta ce biti...
 
Za pšenicu k'o poručen jer najavljuju debeo minus za Petak.
Снега је пало али репови што се нису данас отопили сутра ће сигурно јер и сутра јављају дневну у плусу а онда од четвртка дневне па на даље у минус.
 
Po zadnjim izlazima yr.no za prigrevicu zeko trazi mamu za bozic.A bice i snegica.Konacno da se zima pokaze u pravom svetlu.
 
-8 stepeni je kod mene,popdne i veceras najavljuju ledenu kisu...Bice veselo...
 
Pada za sve pare,za 15 minuta palo oko 1 cm,samo da padne barem 5 cm,pa da zaštiti pšenicu od ovih predstojećih minusa.
 
Trenutno -2.Napolju baš prijatno verovatno zbog toga što nema vetra.
Stole 77 kod nas se nije istopio sav sneg i biće odlična zaštita za pšenicu i mladu lucerku.Moguće da je deblji pokrivač,ne znam.
 
Ćuti se, ćuti ali sa razlogom..

Ovo što sledi je ona prava zimulja, nešto nalik februarskoj 2012-te, samo što se spušta sa severa a ne čisto sa istoka,severoistoka (kao 2012-te). Zato i jeste poseban, jer treba imati sreće sa ovakvim severnim prodorom, vazduh se pokreće iz oblasti arktičkog kruga, ali tako da glavnina ledare prelazi preko kopna balktičkih zemalja, jer na taj način ne trpi modifikacije, odnosno ublažavajući uticaj istoimenog mora.

Ta hladnoća aktivira ciklon na jugu Jadrana, od koga će sasvim logično najviše da profitira centralni i južni pojas zemlje. Na severu znatno manje padavina, skoro sve baš iz ovog naleta večeras.

Posebno će se sutra predveče osetiti ta advekcija ledare, uz jak i olujan vetar (severac) iz Panonske Nizije temperatura će da opada kao na takmičenju.

Evo karte koja pokazuje kako se probija taj leden vazduh, zaobilazeći Karpate... jedan krak hladnoće probija kroz "Bečka" vrata i razliva se u Panoniji, a drugi obilazi Karpate i probija donjim tokom Dunava, i puni Vlašku Niziju:

Rtavn368.gif
 
Danas bila temperatura u plusu uz sunce i otopio se veci deo snega, pa ako nesto ne padne za vikend bice zeznuto za psenicu uz tolike minuse.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh