Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odlicna kisa! Nekim kasnije sejanim sojama mnogo znaci. Strnistima isto potrebna da krenu korovi, zatim prskati. Suncokretu nije bila potrebna a kukuruzu nista ne znaci!
 
RHMZS Na Mlavi, Peku, Timoku, Jasenici, Kubršnici, Crnici, Lepenici, Lugomiru i Resavi vodostaji će tokom 13. i 14. avgusta biti u umerenom porastu bez dostizanja upozoravajućih nivoa. Na bujičnim vodotocima ovih slivova tokom 13. avgusta moguća su manja lokalna izlivanja. Na banatskim vodotocima vodostaji će tokom 13. i 14. avgusta biti u umerenom porastu bez dostizanja upozoravajućih nivoa.

Narednog vikenda ponovo obilne padavine...
 
Danas bio do polja i pored tolike kise jos su vidljive pukotine u zemlji.Kukuruz najebabao polegao od oluje kao i suncokret.Sreca pa najvise do razora koje parcele su i bile najvise na udaru u sredinama parcela mnogo manje.
 
Kod mene trenutno pada jako sitna kišica. Možda će nadodati jednu litru na jučerašnjih 5. Inače, kaže mi drug da je kod njega u kišomeru bilo juče 6,5l.

Pogrešna procena, u trenutku kad sam pisao post padala je kišica malo jača od magle. Međutim posle je prešla u onu tihu natapajuću i padala je relativno dugo tako da je napadalo nešto malo preko 5l. Ukupan bilans je znači malo manji od 10.5l.
 
Juce 15 a danas 2-3 ali kapi po m2,kod mene kisa nece pa nece.Poslednja prava kisa je pala 23.maja,nece pa nece...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh