Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo mi nije jasno stace vam sad kisa? sto se mene tice do polovine oktobra ne mora padati.Nek se na miru skine suncokret ,soja i kukuruz bar to malo sto ima
Kisa je potrebna, itekako. Neki vec imaju problema sa vodosnabdevanjem. Neverovatno je koliko su pojedini izvori umanjili kapacitet. A za žetvu se ne treba brinuti, skinuće se sve, ima vremena.
 
Svako na sebe misli! Letnja kisa je uvek potrebna, danas pada sutra, preksutra se susi, sta ima bolje od toga!
Nas ce promasiti ovaj put ili ce biti neznacajna kolicina a bilo bi pozeljno makar samo 15 l.
 
Oni koji su je dobili prošlog vikenda mogu bez nje, a oni koji nisu već nedeljama, čekaju je kao ozebao sunce. Baš im je do skupljanja deteline i sličnih poslova čiji se rad može planirati, a sve se posušilo i bunari presušili.
Da ne pominjem pretrpele štete, ali pojedini krajevi i ljudi u njima su u ozbiljnom riziku, egzistencija je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Kisa je potrebna, itekako. Neki vec imaju problema sa vodosnabdevanjem. Neverovatno je koliko su pojedini izvori umanjili kapacitet. A za žetvu se ne treba brinuti, skinuće se sve, ima vremena.
Da bi se popravio rezim vodosnabdevanja treba da pada danima. Zalosno je cuti da ljudi nemaju ni za sebe dovoljno vode, a ne i za stoku. Nisam cuo da je drzava poslala cisterne vode na Pester gde je naj kriticnije. Zao mi tih ljudi koji gledaju kako im se stoka muci.
 
Meni itekako je potrebna kisa, ovako kako je sada svaki dan ide 100 eura za gorivo, da ne govorim o mucenju i nespavanju.
 
Da bi se popravio rezim vodosnabdevanja treba da pada danima. Zalosno je cuti da ljudi nemaju ni za sebe dovoljno vode, a ne i za stoku. Nisam cuo da je drzava poslala cisterne vode na Pester gde je naj kriticnije. Zao mi tih ljudi koji gledaju kako im se stoka muci.
Istina ovo za Pester. Vojska je ljudima donosila vodu za stoku. Tamo je stvarno ljudima tesko bez kise i vode.

Nada poslednja umire.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh