Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
showforecast.cgi.png
 
Kimi, druže, cenim tvoje znanje i entuzijazam ali mi ovo moguće nevreme doživljavamo malo drugačije.
 
Ako je opstenarodno veselje stradanje useva i voca koji nam donose suvu egzistenciju,onda je neko u debelom problemu.
 
Ma dajte ljudi, nevremena mogu da budu i blaze prirode malo sitnog leda i dobre kise i nema stete.Ja sam osigurao sve useve i licno bas me briga dal ce biti grada ili nece.Ako hoce neka pada ako nece neka padne dobra kisa jer vise volim dobar rod nego da ubije sve a i zao mi je pojedinih ljudi u mom kraju, nebih voleo da ih zadesi nevreme a ima i onih koji me prave budalom zato sto osiguravam useve.E za njih treba onaj bas dobro krupan.Situacija danas je takva da nemozemo da biramo, priroda je spremila akciju za veceras, neko ce da naje..e a nekom ce biti dobro. Svi mi volimo akciju u vidu dobre kise, neka padne 100litara slobodno ako moze,Grad moze da pada po sumama tamo nema stete. Kimi voli akciju kao i mnogi od nas ali sigurno nezeli zlo drugima. Za neke stvari smo sami krivi, vecina od nas gleda u nebo i brine sta ce biti kad se naoblaci, dajte bre ljudi pa mnogi za deset dana ispuse cigare u vrednosti osiguranja jednog hektara psenice. Ja iskreno nezelim da bilo kog pogodi nevreme sa ledom ali ako sami sebi necemo pomoci onda nemozemo da ocekujemo od drugih. Ocekujem dobru kisu nocas bez leda naravno.
 
Ih bre ljudi, polako... ja to samo sa meteo aspekta, to "opštenarodno veselje" u smislu da će biti puno dinamike, munja... trebala bi biti prava eksplozija na nebu.

Kimi je isto sa sela da, isto i Kimi ima i voće i povrće i svašta nešto tako da ništa drugačiji od vas nisam :osmeh:

Što se tiče nepogoda, svakako će ih biti, to je neizbežno sa ovakvom energijom u atmosferi. I puno slabiji parametri kad su bili pa je znalo biti opasno ponegde.. Više je poenta upozoriti, a ne da bude ono "otkud sad ovo".
 
Ono sto me raduje, to je da ipak postoji to nesto. Jer ako je nista, onda nema cemu dobrom da se nadamo.

Kimi, molim te, pojasni nam malo na sta si mislio. Juce si rekao da cemo danas blize znati na cemu smo. Koliko vidim, ta energija je sve ozbiljnija i kaci nasu zemlju. Kada mozemo da ocekujemo pojavu oblaka i kisu od strane ove energije koju i dalje ne uzimaju za ozbiljno rhmz i W2U?
 
Marko, od večernjih sati, nakon 20h. Obično se u ovim veoma toplim danima, koji se još pogode sa skoro pa najdužim danom, sve pomeri na večernje i noćne sate.

Oblaci sami bi trebali biti dugoživeći, dolaziće sa severozapada.

Računam dakle na tu varijantu (kao što i juče rekoh) da krene razvoj tamo na zapadnim granicama zemlje, i u Hr i uz Bih i da to samo tako nastavi dalje ka jugoistoku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh