Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene isto pljušti pa stane, pa pljušti po par minuta pa stane... A taman sam izašao da pokosim :/

Evo dve duge ;)

 
Steta sto nema opcija "zahvali se", upravljajuci se po Kimijevoj prognozi uspeo sam da izbaliram lucerku pokosenu 10-tog ,poturio prikolice pod supe i u roku od 20min. pao pljsak.
Ne mnogo veliki ali dovoljan da zezne taj posao.
 
I ja kao Milan zahvaljujuci Kimijevim podacima izbalirao i skupio juce i danas 4ha lucerke. Mada je rekao da je moguca lokalno kisa i nevreme za danas, kod nas ipak nista od toga :osmeh:
 
Danas je bila izrazito lokalna, nije tu bilo nikakvih ozbiljnih parametra za jače i organizovanije oblake :osmeh:

Kremator, po svemu sudeći nastavlja promenjivo vreme.

Nego..... sutra je jedan od meni omiljenih dana.

Oblačnost sutra dolazi ne baš čisto sa severoistoka, ali tako istok- severistok. Nema nikakvih olujnih parametra, ali bi moglo da bude zeščih pljuskova.

Komšo iz Stubla, znaš šta ovo treba za nas da znači :bravo:
 
A možeš biti bezbrižan komšo... jedina opasnost mogu biti jači pljuskovi, odnosno veća količina padavina, ali ne očekujem ništa ekstremno.

Energije u atmosferi za one opasne stvari prosto nema. Plus, teško da će tu biti prostora (energije, u smislu vedrine tokom većeg dela prepodneva i sredine dana) da Gledić stvara neke privatne oblake, pre to miriše na "gotov, već oformljen" sistem koji će doći u spomenutoj struji do nas.


Daleko je ovo od "onih" situacija. :osmeh:
 
Dobro da je tako. Ako sam skontao, na Samaru će biti veselo, a vama Prekomoravcima, šta pretekne.
13178875_1548457112122551_6983943495825239117_n.jpg


Na današnji dan prošle godine je ovoliko nacurelo u našem malom mestu.
 
Ne bi smela da omane Đađo.

Dukej- biće košave, onake umerene sutra i prekosutra.

U subotu dobar deo dana tiho, a zatim se očekuje pojačan severozapadnjak.


ELem, komšo, malo sam se prevario za strujanje... više vuče na kombinaciju sever-severoistok. Zato i jesu ova 2,3 razvoja silazila "brže" sa Gledića ovamo ka Banji i davala grmljavinu. Bilo je kući dobrog pljuska. Ipak, kao što smo rekli, energija i parametri su slabašni pa nema tu mesta za neke jače i površinski veće oblake, uglavnom su to manji oblačići.
 
Pu, uprskala mi kiša prskanje. Bio pljusak uz grmljavinu, i dalje pomalo sipi. Nije mnogo litara, ali mislim da sam džabe krečio. Po W2U bi došao pljsak neki al tek predveče, ovaj put me izdala prognoza.
 
Hvala puno komšo za fotku !

Ništa, na kraju je čak i ovaj oblak pratio današnji "autoput", dakle sišao je sa planine tamo preko Lozne/Ugljareva i dalje kretavši se u severnoj- severoistočnoj struji pravo na Banju i okolinu.

Najčudnije mi je ipak kako je uspelo samo taj uzan pojas Stubal- Čukojevac da preskoči, gotovo uvek i tebe ošine. Ali dobro, izgleda da za sve ima i prvi put :osmeh:
 
Pozdrav Zorane :cao:
Ma nije puno, jedna parcela- oko 2ha kukuruza. Ne sekiram se, kad se ovako nešto desi kažem sebi "e da mi je ovo najveći maler ove godine". Prošlo je 25min od tretmana, tako da ću pratiti situaciju i ako treba ponoviću tretman protiv sirka. Hvala na pitanju svakako!
 
I ka BG-u idu tamni oblaci sa juga i cuje se grmljavina... :/ Opet ce me ispali popodne za košenje k'o i juce popodne :/
 
U BG se zacrnelo i počinje da pada kiša. Ima vetra i dobre grmljavine. Crni oblaci idu iz pravca Pančeva. Nadam se da neće biti nekog olujnog vetra sa kišom koji može da poobara pšenicu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh