Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@panonac
mozda ce biti nesto u subotu oko 11.00 h ,
2rprajp.jpg
 
Nema tu "leba" od kise sve dok se vreme ne promeni iz korena. Leto je krenulo kao odvartno i toplo pa ce se tako i zavrsiti. Nece nas ove godine kisa, ali zato hoce vrelina. Ko je kriv za to, dal ljudi, dal priroda, ili mozda neko treci, verovatno nikad necemo saznati. Jedni krive HAARP, drugi chemtrails, treci Boga, cetvrti srecu i tako u nedogled. Ono sto je definitivno je to da su nam u poslednjih nekoliko godina, mozda i deceniju dve, vremenski uslovi sve manje i manje naklonjeni, da su nam leta sve vrelija i vrelija, da nemamo zimskih padavina, a da jedino sto nam je ostalo je kisan maj i ponekad jun. Ako nam "ukinu" i ova dva meseca onda ce definitivno biti kraj.
Setite se samo kad se desilo da se psenica pocela susiti u martu i aprilu od suse ?
 
Cije su one parcele kad se ide iz Srbobrana za Gunaros pa sa leve strane? Pretpostavljam da je to zalivano,ali nije los kukuruz ni sa desne strane.(U smislu da ima klipova)

Uh, pa od Srbobrana do Gunaroša ima dvadesetak km, ne znam ja napamet ceo atar i čija je koja njiva, znam da tamo ima zadruga zemlju i još par većih srbobranskih igrača ako misliš na velike parcele. Ja nemam zemlje u tom delu pa tamo nikad ne prolazim, ali koliko znam tamo niko ne zaliva. Ali taj deo bliže Gunarošu je bolje prolazio sa kišama od juna pa na ovamo (u prvom delu vegetacije je bilo obrnuto), mada ove godine stanje u uvratinama nije pokazatelj stvarnog stanja. Inače taj put od Srbobrana do gunaroša se zove Segedinac i trenutno je rupa do rupe. @Kris80 bolje poznaje taj deo atara pa možda on može da ti da odgovor čiji su njive. Moje njive su u delu atara prema Vrbasu...
 
Po prognozi za nas kraj bice velika 0 od kise.Jedino je ok sto ce nas ovaj usrani lucifer ostaviti na miru.
 
Koja smejurija, evo i kod nas pala prognoza na 4 litre! Pre 2-3 dana davali preko 30, pre 2 sata 23 litre, a sad 4! Strasno...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Vratili su oni ponovo , ali ja im više ništa ne vjerujem . nemaju te prognoze smisla uopšte . Ja kad sam pominjao da se nalazim u nekoj padavinskoj rupi i da je tako isto 2011 bilo veća suša kod mene nego sada , pa 2015 isto samo kod mene suša , Kimi je rekao da pretjerujem i da to ne postoji , kako onda objašnjavaju da se to stalno ponavlja ? Kako može da bude najavljena kiša za cijeli balkan samo moja opština rupa , NA KOJI NAČIN TO MODEL IZRAČUNAVA ?? Ipak ima nešto , saznaću ja to za života .

GFSOPIT06_54_18.png
 
Kosava gura kisu sve dalje od nas.Ako kisa dolazi sa zapada a duva juznoistocni vetar, tako se samo smanjuju mogucnosti za kisu.Vise puta dokazano u praksi.
 
Po ovom modelu iznad centralna Srbija bi trebalo da dobije 80mm?! :sta:

A vetar duva na boga ne misli... Oci peku koliko je vruc...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh