Tender za seme kukuruza 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li postoji mogucnost da se paralelno sa semenom potrazi i sredstvo za zastitu semena? Ali ne ovo sto moze lako da se nabavi bifenikus-bifentrin i sl. Mene bi zanimalo nesto.... zesce.
 
Ne. Samo legalna sredstva koja se nanose fabricki. Sonido ili Bifenikus mislim da su u ponudu u zavisnosti od semenske kuce. Ostale varijante se snadjete sami.
 
Bojceticev predlog je sasvim korektan,ako covek uspe da sakupi odredjenu kolicinu semena i da dobijemo seme bez rabata jos pritom na kucnu adresu,ja onda bez razmisljanja uzimam.
 
Poucen proslim godinama. Dobicemo bolju cenu nego sto moze bilo ko od nas pojedinacno. A dostava na kucnu adresu mislim da ce svaka trgovina pristati s obzirom da smo posle 1.5 dan akcije dosli na cca 4mil vrednosti robe.

@KR
Jeste nezgodan posao, ali kako sam to radio mislim da cu se izboriti, sa druge strane ko se pokaze od kolega kao nekorektan bice izbacen sa moje strane za bilo kakve buduce akcije.
 
Svaka čast Bojčetiću na angažovanju i ideji da se ovako nešto uradi. Ovo može da bude lep početak i za neke buduće akcije, jer prosto - udruženi smo jači. Možemo na ovaj način da nabavljamo i druga semena (soje, pšenice itd), preparate, prodajemo proizvode itd... Ali da ne širimo sada, neka ovo bude početak, da se vidi kakvo je raspoloženje. Ako se stvori jezgro, izgradi poverenje i sloga onda to ima osnov za dalje akcije. Neka to bude i 10 ljudi, značiće dosta kao primer da mogu ljudi da se udruže i urade nešto. U današnje vreme kad su ljudi razjedinjeni svaka inicijativa mnogo vredi.

Mislim da zaslužuješ da budeš nagrađen (na neki način) za svoj trud i vreme ali pošto si ti pošten dečko znam da to nećeš prihvatiti. U svakom slučaju imaš od mene pivo, kad se vidimo (možda već u Progaru). Još jednom, svaka čast.
 
Pridruzio bih se akciji ali Pionirov zastupnih mi rece na prezentaciji da je moguc popust oko 150 din max za vecu kolicinu.Tako da nzm,necu ucestovati a vama zelim da izgurate do kraja zapoceto sa sto vecim popustom.I ako moze na kraju vase nabavne cene da vidim da li sam se zjb.Pozdrav i istrajno!
 
Sve sorte, svi proizvodjaci. Pravimo spisak sta hocemo i onda trazimo ponudu. Nacin placanja kesh, osim ako nam prodavac ne dozvoli jos neki nacin placanja.
 
Pridruzio bih se akciji ali Pionirov zastupnih mi rece na prezentaciji da je moguc popust oko 150 din max za vecu kolicinu.Tako da nzm,necu ucestovati a vama zelim da izgurate do kraja zapoceto sa sto vecim popustom.I ako moze na kraju vase nabavne cene da vidim da li sam se zjb.Pozdrav i istrajno!
To nema veze sa Pionirovim zastupnikom tj promoterom. Smanjenje cene mozes da dobijes od prodavaca ili organizatora proizvidnje koji dobijaju od Pionira i ostalih semenskih kuca veruj mi dobru marzu za distribuciju semena i mogu da se odreknu jednog dela, a veruj mi da im ta marza nije mala.
 
Bojcetic nije banka da kreditira vasu proizvodnju Smiljane :ppozdrav: Ako firma koja pobedi na tenderu pristane na odlozeno placanje imace i ta prilika. To mi nije prioritet, vec prvi rokovi placanja, prvi rokovi isporuke i da imamo izbor svih hibrida a ne da cekamo i u cekanju se razgrabi.

@Pantelija
Dobicemo cene bolje od cenovnika, jer ce nam trgovci prepustiti deo rabata kada nastupimo sa sada vec izvesnih 5.000.000din tenderom. A verovatno cemo se pribliziti i 10mil sto znaci da smo ozbiljni i sa nama ce hteti da rade.
 
Trebao si ranije početi mi smo već pokupovali skoro svo seme koji nam je potreban jedino ako dođe još neka parcela do setve to će faliti. Semena smo kupovali u Crepaji i u Hemoslaviji i većinom smo dobili popust od 500 do 1000din po vreći.
 
@atila
Vidi mogao se neko pre mene setiti, ja ne bi imao nista protiv. Posle NG krecu pregovori sa potencijalnim firmama. Ako neka firma zeli da se prijavi na tender neka me kontaktira, a neke cemo i mi zvati. Ponude ce se iznositi javno. Ne sa imenom firme, vec sa ponudom kako koju budemo dobijali.
 
Koliko mi se čini,na ovom našem forumu će uskoro zaživeti i lokalna berza.Prvo semena,zatim đubrivo,pa hemija,a onda i polj.kulture.Šta će onda Galetin da radi? Pozdravljem ovo iako sa svoja 4,2ha nisam u priči za ovako nešto ali vidim da ima dosta velikih ratara i treba se ujediniti i ovako nastupiti.Valda će i nama jednom doći iz ...... u glavu!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh