Tender za seme kukuruza 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko meni garantuje da ce ta cena biti veca ove godine u aprili,tacnije a sta se desava ako u aprilu seme bude jeftinije od te cene u januaru....isto kao i djubrivo,kao da sam se jednom zajebao.
 
Niko ti ne garantuje nista. Uvek ako imas bolju ideju mozes napisati javno. Iskustvo govori da se desava da u martu/aprilu nekom od trgovaca bude frka pa daje ispod cene samo da dodje do novaca. Medjutim ako cekamo takvu priliku mozemo i da je nedocekamo, pa da platimo 200-300din vise po vreci i da nam se u cekanju razgrabe hibridi koje bi mi zeleli. Ja sam da se ne oteze, da rok bude kraj januara, sta ce biti kasnije ne sekiram se. Meni je vazno da dobijem seme koje hocu, kvaliteta koje hocu i smatram da je u redu. Cena na nasu kolicinu zajednicku ce SIGURNO biti bolja nego sto moze bilo ko od nas pojedinacno da ostvari. Isto tako onaj ko prodje na tenderu imace dobru reklamu i sigurno ce mu se i posle realizacije posle sa nama javljati vise ljudi nego inace. Mi koliko god to delovalo smo jako citani, gledani i imamo medijski identitet.

@branko
Do kraja februara neka bude isporuka, jer po pravilu uvoz nekih hibrida kasni, ali odabir firme i pocetak realizacije kraj januara.
 
Ja cu kao i uvek biti konkretan.Ako neki hibrid kosta npr.4000 dinara u slobodnoj prodaji,koliki popust ocekujete na tu cenu?Pitanje je krajnje dobronamerno jer ima nas previse koji sejemo nekoliko hektara a ne stotine pa nam popust od 3% nista ne znaci.
 
Ja cu kao i uvek biti konkretan.Ako neki hibrid kosta npr.4000 dinara u slobodnoj prodaji,koliki popust ocekujete na tu cenu?Pitanje je krajnje dobronamerno jer ima nas previse koji sejemo nekoliko hektara a ne stotine pa nam popust od 3% nista ne znaci.
Konkretno je da izaberes neki hibrid koji ti zelis a da je seme ovogodisnje a ne predeklarisano_Ovde se trazi kvalitet a cena ako bude malo umanjena to je jos bolje.
 
200-300din po vreci mislim da je neki minimum od koje cemo biti bolji cenom od lokalne apoteke. Prosle godine smo uspeli nas 5 imati za cca 500din bolju cenu od radnje, sto je oko 10%.

Naravno energija klijanja, klijavost, godina proizvodnje je uslov da bi uzeli odredjeno seme. Ja prvi ispod 95% necu da sejem. Los sklop nista ne moze da izuce. Kada fali biljaka prinos pada ma sta god radio kasnije.
 
200-300din po vreci mislim da je neki minimum od koje cemo biti bolji cenom od lokalne apoteke. Prosle godine smo uspeli nas 5 imati za cca 500din bolju cenu od radnje, sto je oko 10%.

Naravno energija klijanja, klijavost, godina proizvodnje je uslov da bi uzeli odredjeno seme. Ja prvi ispod 95% necu da sejem. Los sklop nista ne moze da izuce. Kada fali biljaka prinos pada ma sta god radio kasnije.
O kojim vrećama se priča,malim od 25000 zrna ili velikim od 80000?Na 80000 zrna 200-300 dinara popusta i nije nešto?!
 
OK, tri strane semenske kuće, a verovatno će nas biti zainteresovanih i za domaće hibride za one koji beru u klipu i skladište u čardaku ??? Ne vidim ih za sada u ponudi ???
Ja konkretno pola berem u klipu i skladištim i jedan deo arende takođe, a druga polovina se seje za vršidbu....verujem da nas ima dosta na forumu koji tako rade.... tako da se nadam da će biti nešto od ponude ZP ili NS ili drugih.......:ppozdrav:
 
200-300din po vreci mislim da je neki minimum od koje cemo biti bolji cenom od lokalne apoteke. Prosle godine smo uspeli nas 5 imati za cca 500din bolju cenu od radnje, sto je oko 10%.

Naravno energija klijanja, klijavost, godina proizvodnje je uslov da bi uzeli odredjeno seme. Ja prvi ispod 95% necu da sejem. Los sklop nista ne moze da izuce. Kada fali biljaka prinos pada ma sta god radio kasnije.
U tom slucaju od biznisa nema nista sto se mene tice.200-300 dinara to je smesno na 6-7 vreca i to jos da dajem pare 2-3 meseca ranije.Veliki rizik za malu razliku,tacnije lov u mutnom.

- - - - - - - - - -

A sta je sa gratis hibridima,vecina semenskih kuca na npr.10 vreca daje jednu gratis.
 
200-300din po vreci mislim da je neki minimum od koje cemo biti bolji cenom od lokalne apoteke. Prosle godine smo uspeli nas 5 imati za cca 500din bolju cenu od radnje, sto je oko 10%.

Naravno energija klijanja, klijavost, godina proizvodnje je uslov da bi uzeli odredjeno seme. Ja prvi ispod 95% necu da sejem. Los sklop nista ne moze da izuce. Kada fali biljaka prinos pada ma sta god radio kasnije.
E moj kolega.... Ideja ti je odlicna, ali koliko ljudi toliko cudi, tesko svima udesiti.
 
E pa mora nešto da ostane i za organizatore......:haha::haha::haha:

Ali za tu 11-tu vreću si već dao pare kada si platio u prodavnici onih 10.......:ppozdrav:
Mozda je kod tebe tako,ja sam prosle godine kupovao seme u Farmcommercu,bio sam u prolazu i kupim pred setvu,cene su bile fantasticne u odnosu na vecinu radnji pa i hemoslavije.Rabat!!!A i tad pred setvu se kod njih moze dobiti dobar popust na kolicinu.

A za gratis nerazumem,ako kupim 10 vreca i platim 40000 i dobijem tu vrecu gratis mene tih 11 vreca kosta 3636din.Zasto bi ja kupovao ovde 2 meseca ranije sa popustom 200-300 din.
 
Poslednja izmena:
Ideja je dobro zamisljena kao sto rece neko online zadruga :osmeh: Steta sto sam vec dogovorio gde cu da porucim 40 vreca za sebe.
 
U tom slucaju od biznisa nema nista sto se mene tice.200-300 dinara to je smesno na 6-7 vreca i to jos da dajem pare 2-3 meseca ranije.Veliki rizik za malu razliku,tacnije lov u mutnom.

- - - - - - - - - -

A sta je sa gratis hibridima,vecina semenskih kuca na npr.10 vreca daje jednu gratis.
Kolega Lacin
user-online.png
ti onda zaobiđi ovu temu na forumu, i ostavi ostale članove na miru, a pogotovo člana bojcetic .
Po meni čovek ima dobru ideju i dobre namere, i svaka mu čast na tome neka samo nastavi. I ja već par godina kupujem organizovano (sa par drugara) semensku robu i postižemo uvek dobru cenu pa što nebi i ovde kada budemo imali 10 ili 20 puta veću porudžbinu. Za ovu vrstvu kupovine po meni se podrazumeva plaćanje u kešu i naravno poruđžbine najdalje do kraja januara a isporuka (kupovina) isto što pre to bolje. Po meni bitno je dobar kvalitet a pored kvaliteta meni je svaki dinar bitan, a verujem da zajedno možemo postići jako dobre cene semena.
 
Organizatori nece nista uzeti za sebe, kao sto vidite sve je transparentno. Ja kao i mikulas kupujem sa drugarima zajedno i dobijamo bolje cene kada se udruzimo. A udruzeni ovako mozemo samo imati jos jos bolje cene.
@lacin
Zaobidji temu, ako ti ne znaci rabat. Radi kao i do sada i sve srecni i zadovoljni.

@kameni
Organizator akcije angazuje svoje vreme, ali ne trazi gratis vrece i slicno. Tako da gratise sigurno necu sebi otaviti, vec koliko kome sleduje ce i dobiti.
Mogu bilo koja semena. Kopletiramo ponudu, prosledimo trgovcima, oni ce napisati za svaki hibrid (Ili grupu hibrida kao kod DKC, P) cenu po kojima su spremni da nam prodaju.


Kako radim ovaj nacin kupovine neko vreme skrenucu paznju na problemcice koje sam ja imao sa drugarima: Kada se pravi spisak, on je konacan, u slucaju da trazeni hibrid ne moze da se obezbedi u odredjenom kvalitetu ili roku isporuke, imate 2 resenja, da promenite hibrid ili da odustanete. Situacije gde se ceka na 1.4. za x hibrid pa na kraju nam trgovac javi da to nema se NECE dozvoliti.
 
I mene kao Kamenog zanimaju neki drugi hibridi,ali vec smo dobili ogovor.
Interesuje me jos,postoji li neki minimum za broj vreca ili ne?
 
Napisi koliko zelis kojeg hibrida, a trgovac ce se izjasniti o dostavi odredjene kolicine na odredjenu adresu. Pretpostavljam da mislis sa 5 kesa da li ce ti hteti doneti robu za dz?
 
Ne mislim na dostavu,nego pitam da li moze da se uzme npr.jednog hibrida dve vrece,nekog drugog npr 2,nekog treceg npr 5.Znaci,interesuje me da li moze tako neki manji broj vreca ili mora vise?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh