Tender za seme kukuruza 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
15.557
Lokacija
Stapar
Da se spamujem DKC temu, posto nije samo DKC u igri sada.
3 semenske kuce, pretpostavljam da cemo prosiriti spektar na jos neku kucu kako se clanovi budu javljali.
U mom potpisu je link gde mozete videti trenutno stanje nase porudzbine.

Da napomenem da smo izazvali interesovanje. Hemoslavija se javila da radi sa nama. Za sada jos nista sem skupljanja sto vece kolicine necemo preduzimati.

Sve primedbe, sugestije pisite ovde, sto smatrate da nije za javno moze na pp.

Dobro pitanje sam dobio na pp od clana McBayCow. Racun ce glasiti na ime svakog pojedinacnog, tako da oni u PDV mogu da priloze racun knjiovodji, a mi koji nismo u pdv isto dobijamo racun.
 
Odlicno Bojceticu" online zadruga "ali ja cu moci da kupim seme tek kad prodam zito trenutno ima se volje al nema se sredstava (citaj para).
 
Nisam jos ni od koga trazio cene. Prvi korak je da vidimo koliko nas ima i ko je sve zainteresovan. Trenutno smo na prosirenju kolicine, pa sa tom kolicinom trazim ponude od firmi. Prijavi se sa semenskom kucom, hibridom, kolicinom. Kada zavrsimo priliminarne spiskove cene trazimo i onda biramo ponudjaca.
 
Kako će da se reši sa klijavošću semena energije i problema predeklarisanog semena jer je teško kad smo sa kolegama u udruženju ovo radili dolazilo je do svađa ko je dobio bolju partiju semena ,ko staro,isto ko je prvi dobio.
 
Kada trazimo ponudu, povratna informacija ce biti klijavost, energija klijanja, godina proizvodnje za xy hibrid. Zahtevacemo da isporuka bude u razumnom roku, a nikako u 5 do 12 kada treba da se seje. Problem tipa nas 3 hoce isti hibrid a ta kolicina nema u istom kvalitetu se moze resiti sto svi podjednako dobiju i losijeg i boljeg semena, ili neko se odluci za drugi hibrid koji ima na stanju u boljem kvalitetu. Imate bolji predlog?
 
A kako bi se dostava resila?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Vazi za celu Srbiju. Na vrednoscu robe koju ocekujem da imamo, verujem da ce svi trgovci nam ponuditi besplatan prevoz.
 
Ja sam imao jedan problem prilikom pokusaja udruzivanja nas par proizvodjaca i kupovinom oko 150-200 vreca semena,i kao povratan odgovor smo dobili u mestima gde postoji poljoprivredna zadruga ili bilo koji drugi njihov zastupnik sa kojom saradjuju ne zele da rade sa pojedinacnim poljoprivrednicima jer time stvaraju konkurenciju zadruzi i ugrozavaju vise milionsku razmenu.
 
A kako za placanje? Svako kad mu stigne ili kako?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
@Dobrincan
To nije problem nikakav. Mi cemo ako se nastavi dinamika iz ova dva dana, uskoro imati vecu porudzbinu neko neke apoteke. Nikada mi to nije postavljeno kao uslov prilikom udruzivanja, a udruzivanje praktikujem lokalno nas nekoliko vec 2-3 sezone.

@lekso
Placanje ide kada donesu robu, Hemoslavija se javila da rade i na odlozeno ako njih odaberemo za ponudjaca. Budite svesni da najbolje cene cemo dobiti za kesh i za placanje odmah kao i da to sve zavrsimo do polovine najkasnije kraja januara.
 
Bolje da kraj januara bude rok. Moze se prodati kukuruz ili zito, posle ng je mrtva sezona, slabo se trguje.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ok onda cemo ovako. Isporuka i placanje kraja januara, a ovih dana da skupimo kolicinu i odmah posle NG da trazimo ponude. Slazete se?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh