Polana

Malina polana na prvoj slici ima bele fleke od jakog sunca odnosno od toplote, a na onoj drugoj slici je neka bolest a mozes je zastiti sa kvadrisom 10mil. na 10 litara vode i ubaci kalcijuma i isprskaj je, raspitaj se u apoteci za karedncu za kvadris ja mislim da je oko 4,5 dana
 
Hvala na odgovoru, zaista su od sunca bele fleke s obzirom da ih nema kako je zahladilo. Kako se boriti protiv toga s obzirom da vrucine tek dolaze? jedino mi nije jasan ovaj deo posta
Karenca ti znaci koliko se dana nebi smela brati odnosno konzumirati, a za malinu je karenca 10 dana kada cse prska sa Kvadrisom
 
Ljudi imam problem sa polanom u oglednom malinjaku od 5m2.haha.Poraste mi na 2 metra i kad rodi pod teretom ploda padne.Kako bi to mogli da resimo sem zice i stubova.Dali je neko probao da je malo prikupi nekim kanapima ili tako nesto
 
Ja ima tjulamen ili tako neku stalnoradjajucu oko 50 sadnica i lepo radja i cvrsto stoji bez kanapa i potpore ali je mnogo lakse i preglednije za berbu i prolaz ako se pobije kolje i priveze uz njega, pola sam pobio kolje i vezao a pola ostavio (nije se imalo vremena :)
Ljudi imam problem sa polanom u oglednom malinjaku od 5m2.haha.Poraste mi na 2 metra i kad rodi pod teretom ploda padne.Kako bi to mogli da resimo sem zice i stubova.Dali je neko probao da je malo prikupi nekim kanapima ili tako nesto
 
Poslednja izmena:
Pole :ppozdrav: sto bi nas narod reko Ziveli. Trudim se da izgleda lepo a uslikacu ti sutra pa cu postaviti da vidis kolika je, napreduje posle ovih kisa. Sto se tice razredjivanja ja je nisam nikad razredjivao i nema potrebe, to je majka priroda jer ona sama sebe ugusi ako je pregusta i isteraju samo jaci lastari tako da bude oko 30 rodnih grana u 1 kv. Ovo je slika od prosle godine.
 
Evo jos jedno pitanje kod mene je u pitanju polka ,kad sam je nabavljao mislio sam da je polana, Polka je nesto bujnija, veca i sa nekim dr, karakternim osobinama , pozeljni su joj koraci sa 2 zise . ALI ja sam u nedoumici iz nekih razloga mozda se odlucim da je na jesen krcim ,stoga nebih sada postavljao korace.
Da li bi uspeo da je odrzim uspravnu za ovu sezonu ako bih joj zalamao vrhove kad poraste 1-1.2m ....i kako bi se granjanje mozda nepovoljno odrazilo ...?
 
Evo jos jedno pitanje kod mene je u pitanju polka ,kad sam je nabavljao mislio sam da je polana, Polka je nesto bujnija, veca i sa nekim dr, karakternim osobinama , pozeljni su joj koraci sa 2 zise . ALI ja sam u nedoumici iz nekih razloga mozda se odlucim da je na jesen krcim ,stoga nebih sada postavljao korace.
Da li bi uspeo da je odrzim uspravnu za ovu sezonu ako bih joj zalamao vrhove kad poraste 1-1.2m ....i kako bi se granjanje mozda nepovoljno odrazilo ...?
Tako bi unistijo rodne vrhove, inace polka mnogo vise izraste nego polana i jako labava a i plod joj jace sazri i bude mekana. Za polku se mora postavljati naslon, zato je nisam hteo ni saditi. Evo upravo sam uslikao Polanu danas.
 
U komsiluku jedan je imao 1.5ha polane ,jesenas je pokrcio bio je nezadovoljan, A cuo sam da je svake god zalamao vrhove da bi se bolje razgranala tako daje vise ploda.....??
 
Probaj Pole pa ces videti razliku na odnosu na proslu godinu ja nemam takvih problema ovih 5 god.:ppozdrav:.
 
Poslednja izmena od urednika:
pored jagoda,imao sam i maline tipa polana,ali mi obolele od neke bolesti pa sam ih morao povaditi i zasaditi druge,ali gledam ja ,nije to to,plodovi mali , trebao bi nabaviti neke druge maline koje se penju po zici i nerastu preko 1,5 m visine,koje da posadim?
 
Pozdrav pole, cim stignem da uslikam postavljam posto sam u jeku branja jagode ::novac::pa oko polane nestizem ni da je oprskam al planiram ovih dana.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh