Polana

Komsija prskao kukuruz i oprskao mi 4 reda po 15-20m sa chifom i nikoganom sta da ocekujem od tih malina ima li im pomoci poceli su listovi da bele i kako da im pomognem cime da ih prskam ako sta mogu spasiti da spasem?
 
Probaj sa aminokiselinama,trajner, isabion, vratices ih ali nece dati uobicajen rod niti kvalitet ploda.

- - - - - - - - - -

Radio sam i ja do sada zastitu protiv sive trulezi.Tvrdim da je to za ove nase sorte bacanje para, od cvetanja do prvog roda 20 dana, i zatim branje dva meseca, nema tu zastite.
 
Poštovanje
Ostavio sam neke izdanke jesenas neskraćene po jednu u metar i sad ih već beremo.
Svuda okolo su mlade sad već visine oko metar i dvadeset. Izgledaju super, cvetale i sad neznam dali da prskam nečim zbog ovih što beremo
Mislim da sam samo napravio sebi problem

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Sto se tice provetravanja, ja sam tu u jednom redu pokidao listove 20cm od zemlje cisto kao eksperiment. Inace imam 5x10m maline pa mi nije toliko tesko da se zezam. Ionako sve ide za kucnu upotrebu tokom zime (prokuva se 1l vode sa 3-4 kasike malina i 1-2 kasike secera i dobije se odlican caj, topao za odrasle a kad se ohladi onda klincima uvalim kao ice tea). S obzirom da nemam pored placa ni vocara ni ratara za sad nema bolesti ni hemije da ne cuje djavo.
 
Ne znam da li je polka ili polana, druga joj je godina. Na današnji dan još uvek nije procvetala. Da li je to normalno, ili treba nešto preduzeti?
d25605b26951f3dbaaffe16f52a03ba8.jpg
 
Polana u drugoj godini cveta kasnije nego u prvoj. Inace lepo izgleda,samo je redovno zalivaj i prihranjuj i bez sekiracije,sve je OK !!!
 
10l vode + 7ml quadris+5ml decis.
Kakvo misljenje imate o cupanju 20cm lista od zemlje?
Pozdrav kolega :sjasi: ja imam polanu na 15ari i ja sam primenjivala i primenjujem idalje cupanje tj zakidanje donja 4lista iliti 20ak cm od zemlje i mogu reci moje iskustvo da je mnogo bolja malina tako. Provetrenost je bolja osuncanost samim tim nema vasi grinja nema listovi da zute od prevelike vlage unutar vrste itd. Naravno posao je itekako veliki ali ko ima manje parcele isplati se.
 
Koliko ide signuma na 10lit i da li je dovoljno prskati 1 ili vise puta(3) ?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Koliko ide signuma na 10lit i da li je dovoljno prskati 1 ili vise puta(3) ?

Ni meni nisu ove njihove brojke jasne nekada... Pise 15g na 100kvadrata. E sad, koliko vode ce se potrositi na tih 100kv/m?! Jer nije isto potrositi 10l vode na tih 100kv/m u pocetku vegetacije kada su male i sada pred cvetanje...
 
Pa zato i pitam,dosad sam koristio switch
Ni meni nisu ove njihove brojke jasne nekada... Pise 15g na 100kvadrata. E sad, koliko vode ce se potrositi na tih 100kv/m?! Jer nije isto potrositi 10l vode na tih 100kv/m u pocetku vegetacije kada su male i sada pred cvetanje...

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Ja sam prosle godine kupio Swich, ali ga nisam koristio. Eno stoji u podrumu neiskoriscen :) A sto nisi prosto pustio mail onim inzenjerima koji prave Signum?!
 
Poznato je da imam svoj stav o signumu u Polani, ali u ovoj koncentraciji koju su preporucili , je u stvari i protiv didimele, skoro dupla koncentacija i onda nema potrebe za recimo, promesom, kvadrisom itd. Ova koncentracija ih u stvari menja.
 
U malinama imam i onih od prošle godine koje nisam odseko do zemlje i sada ih berem i one koje tek cvetaju ili imaju mali plod.
E sad sam u problemu i neznam čime bi mogao da prskam jer imam plodova koji se budjaju maltene i ne dozreli
Pomoćććć

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh