Polana

U malinama imam i onih od prošle godine koje nisam odseko do zemlje i sada ih berem i one koje tek cvetaju ili imaju mali plod.
E sad sam u problemu i neznam čime bi mogao da prskam jer imam plodova koji se budjaju maltene i ne dozreli
Pomoćććć

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
Fito Botryfun ili Timorex gold, ovi preparati nemaju karencu pa mozes da prskas protiv sive trulezi mada bi trebalo sacekati par suvih dana pre tretiranja.
 
Po apotekama u Jagodini kao da sam pitao za neko biolosko oružje
Nude mi svič kažu tri dana karenca?

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Svaki dan kisa bolje da smo posadili pirinac , koren pliva u vodi nema tu pomoci ni sa bankovima od ove kisurine , kad prosusi malo prskanje protiv trulezi pa onda jebes maline i ekologiju , pih

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Danas i opet kisa , nabavio sam Timorex Gold ,dilema da li da predjem malinjak kada se veme malo stabilizuje , prskao sam za vreme cvetanja signumom , switch jos nisam koristio , neki savet ?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Kakav savet pri ovim cenama, pa mi nismo ni usli u berbu a oni obustavljaju otkup.Zanimljivo, ovo je jedna od retkih tema na ovom forumu, gde se ponasamo kao da je sve idealno. Prskaj jos tri puta ako hoces, tvoja je, ali ima li racunice. Po ovim cenama je ne treba ni brati.
 
Kakav savet pri ovim cenama, pa mi nismo ni usli u berbu a oni obustavljaju otkup.Zanimljivo, ovo je jedna od retkih tema na ovom forumu, gde se ponasamo kao da je sve idealno. Prskaj jos tri puta ako hoces, tvoja je, ali ima li racunice. Po ovim cenama je ne treba ni brati.
Moje pitanje je bilo tehnicke prirode bez da iniciram politicki i trzisni aspekt koji trenutno iritira sve malinare tako da razumem jedan deo komentara , takodje svestan sam i svojinskog odnosa koji se apostrofira, ipak ponovio bih pitanje za one koji mogu da ga apsorbuju u onom obliku kao je predstavljen na pocetku mog teksta.Hvala. :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Meni su savetovali na forumu da sačekam da se malo prosuši. Ali preparat nemogu da nadjem u Jagodini pa ću kad prosuši swič i neću da berem tri dana.

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Meni su savetovali na forumu da sačekam da se malo prosuši. Ali preparat nemogu da nadjem u Jagodini pa ću kad prosuši swič i neću da berem tri dana.

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
"Savacoop " ga prodaje u lancima prodavnica "Cardak" od 250 ml cena 1600 din .

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Koliko nakon branja malina (Polana) moze da stoji a da bude dobra za prodaju? Berem direktno u plasticnu ambalazu
 
Moje iskustvo
Kad oberemo subotom stavim u frižider, pa u pon. Ide na pijacu. Izgleda mi ok
Ovako berem popodne, prestoji noć i ide na pijacu. Nisam probao duže a voleo bih da čujem od iskusnijih
Pozzz

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Tesko, ocmolji se, pogotovo sada od ove drndave kise koja pada u PM svaki dan, nasisa se vode jos kada joj lupis hladan termalni sok u frizideru i kondenz vlage eto plesni ,prosusena OK moze da se provuce 1 i po dan , a da bude koliko tolkio za oko
Moje iskustvo
Kad oberemo subotom stavim u frižider, pa u pon. Ide na pijacu. Izgleda mi ok
Ovako berem popodne, prestoji noć i ide na pijacu. Nisam probao duže a voleo bih da čujem od iskusnijih
Pozzz

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Da li je dozvoljena neka zastita tokom berbe? Ja sam zadnji put prskao tokom cvetanja sa Signumom. Da li sada dok se bere sme da se prska sa slavolom i kalijumom i kalcijumom? Da li za njih postoji karenca?
 
Nisam siguran za ta djubriva. Ja puštam sve kap po kap a što se tiče pesticida znam da netreba nikako zbog pčela koje se ubijaju da nam oplode.

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Da li je dozvoljena neka zastita tokom berbe? Ja sam zadnji put prskao tokom cvetanja sa Signumom. Da li sada dok se bere sme da se prska sa slavolom i kalijumom i kalcijumom? Da li za njih postoji karenca?
Ljudi se "kunu" u Slavol a ja sa njim nisam video ama bas nikakvu razliku u malinjaku, mada nije ni skup pa ne kosta puno da se proba.
Kalijum mozes da pustas kroz sistem (ako imas kpk) a kalcijum je bolje folijarno preko lista jer ga biljka teze usvaja kroz zemlju a i mesanje moze da napravi vise stete nego koristi, kalcijum nitrat blokira kalijum i fosfate u zemlji dok kalcijum hlorid pravi fitotoksicnu reakciju pa vodi racuna o razmaku izmedju pustanja ako se odlucis da ides oba kroz kpk.
Kalcijum moze da ima karencu pa kad kupujes trazi neki koji je registrovan za organsku proizvodnju npr FitoCal Ultra koji se kod mene odlicno pokazao.
 
Još me zanima da li berete samo jako zrele maline ili i one malo tvrđe? Kad berem vidim da ima onih tamno crvenih koje se lako beru i crvenih koje se malo teže beru.
 
Da li vredi sada malo prorediti Polanu? Mislim da su plodovi sitni pa ne znam da li bi to pomoglo?
 
Pusti kalijum kroz sistem i bice krupnije ali ne preteruj da ne izgube na ukusu.
A za proredjivanje bas ako imas vremena moze ali se ne preporucuje kad se ocekuju kise i vlazno vreme.
Rez brze zarasta kad je suvo pa je i manje sanse da se zapati neka bolest.
 
Nazad
Vrh